Jakie kwiaty hodujecie?

Wokół roślin w ogrodzie i w domu: doniczki, instalacje, pomysły.
Wszystko to, co sprawia, że rośliny w ogrodzie nabierają "blasku".
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Jakie kwiaty hodujecie?

Post autor: kalioppe »

Tak jak w temacie. Nie ukrywam, że nie mam ręki do kwiatów, dlatego szczególnie chętnie dowiem się, które gatunki należą do najmniej wymagających. Być może w ten sposób uda mi się utrzymać je dłużej niż kilka tygodni ;)
Pan Strach
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Jakie kwiaty hodujecie?

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Kaktusy oczywiście :)

Ja jestem amatorem prostych roślin, jednak sam ich wiele nie mam - brak mi czasu na dbanie o nie po prostu.
http://www.Meble-Bogart.pl

Mail: natalia.ozog@meble-bogart.pl
GG: 48123155
Tel. 791 16 16 16
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Jakie kwiaty hodujecie?

Post autor: katarynka »

ja mam storczyka i pachirę, storczyk właśnie mi kwitnie z czego nie ukrywam jestem bardzo dumna, bo to pierwszy raz odkąd w ogóle go kupiłam, a pachira tez całkiem nieźle się trzyma ;)
Fenomen
Świeżak na forum
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 17, 2013 4:56 pm

Re: Jakie kwiaty hodujecie?

Post autor: Fenomen »

Bardzo lubię kwiaty,ale niestety nie potrafię o nie dbać,jak to się mówi nie mam ręki do ich hodowli,dlatego postawiłem na kwiaty sztuczne,wyglądają ładnie,proste w obsłudze,niewielki wydatek,same plusy.
Korek

Re: Jakie kwiaty hodujecie?

Post autor: Korek »

Moja kobieta hoduje zioła. Jak gdzieś na dłużej wyjedzie, to zawsze jej jakiś jeden załatwię. Niby podlewam codziennie, jak mówi. Nie mam ręki. A ona się wkurza i mówi, że nie podlewałem.
brenda
Świeżak na forum
Posty: 10
Rejestracja: czw maja 16, 2013 9:35 am

Re: Jakie kwiaty hodujecie?

Post autor: brenda »

Ja mam drzewko bonsai, ale tylko dlatego, że je dostałam. Sama nie przepadam za kwiatkami, wolę zajmować się zwierzętami niż podlewać badylki.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Jakie kwiaty hodujecie?

Post autor: kangurka »

Na kwiatach niestety prawie wcale się nie znam, więc w tym względzie pomaga mi siostra, która skończyła kurs florystyczny (zobacz tu). Sama jak dotąd hodowałam jedynie kaktusy, z nią odważyłam się nawet na storczyki :)
meblonista
Zaglądacz forumowy
Posty: 56
Rejestracja: wt paź 15, 2013 2:20 pm

Re: Jakie kwiaty hodujecie?

Post autor: meblonista »

W sypialni mam piękną miniaturkę róży w doniczce.
A oprócz kwiatów to ziółka w kuchni na parapecie,m.in bazylię. Szczypiorku nie hoduję, bo także mam swój ;)
www.meblonista.pl - Wiem czego chcę
zuzia.gola
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: pt lip 18, 2014 5:23 pm

Re: Jakie kwiaty hodujecie?

Post autor: zuzia.gola »

Ja bardzo lubię róże, a więc ich mam najwięcej w ogrodzie. Ostatnio kupowałam od inmygarden z kodami Qr. Będąc w sklepie czy centrum ogrodniczym wystarczy zeskanować QR kod, by uzyskać wszelkie informacje o danym gatunku i jego odmianie. Dostęp do serwisu jest całkowicie darmowy. Moim zdaniem super sprawa. Wszystko możesz wiedzieć o roślinie za pomocą kilku kroków. Taki kod zresztą można schować i w razie potrzeby skanować jeszcze raz.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jakie kwiaty hodujecie?

Post autor: designerka »

Ja hoduję tylko fiołki. Mają mechate listki, których nie obgraza mój kot. Tak to wszystkie pozostałe gryzła, a potem chorowała.
ODPOWIEDZ