Za mało magnezu?

Aranżacja łazienki, meble, wyposażenie.
Nowoczesna czy tradycyjna? Jaka jest Twoja łazienka? Armatura łazienkowa, meble i wieszaki, dodatki oraz dekoracje, wszystkie ciekawe pomysły na urządzenie domowej łazienki od A do Z. Relaks zaczyna się od leżenia w wannie! Pytaj, odpowiadaj, doradzaj - łazienkowe rozmowy na poziomie.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Za mało magnezu?

Post autor: kalioppe »

Czy ktoś z Was miał problem z niedoborem magnezu w organizmie?
Jak wyrównać te braki?
Myślałam o magnezie z naturalnych źrodeł, np. orzechów, ale to chyba jednak za mało.
Który magnez z apteki możecie polecić? Czy np. magnez b6 będzie ok?
Pan Strach
Szefrolet
Zaglądacz forumowy
Posty: 20
Rejestracja: pn lis 30, 2015 4:22 pm

Re: Za mało magnezu?

Post autor: Szefrolet »

U mnie niedobór magnezu objawiał sie tikiem powieki i kurczami łydek, no i miałam problemy z zasypianiem. Dobrym źródłem magnezu jest czekolada (niestety tylko gorzka), banany, pestki dyni, kasza gryczana, awokado, kakao, szpinak. Oczywiście można łykać suplementy, ale te produkty dostarczają organizmowi dużo cennych składników poza magnezem (zwłaszcza kasza gryczana, banany i awokado) ;)
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 286
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Za mało magnezu?

Post autor: Martis04 »

Tak, miałam takie objawy. Straszne skurcze w łydkach i skaczące oko :P ale na szczęście minęło!
ODPOWIEDZ