Poranne bóle brzucha

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Gagarinka
Zaglądacz forumowy
Posty: 97
Rejestracja: wt paź 27, 2015 3:39 pm

Poranne bóle brzucha

Post autor: Gagarinka »

Od czego może boleć żołądek rano? Zupełnie nie rozumiem od czego mi się to wzięło. Budzę się i zaczyna boleć mnie brzuch, jeszcze zanim cokolwiek zjem. Ma ktoś z Was podobne objawy?
Pan Strach
LoveMeblove
Zaglądacz forumowy
Posty: 36
Rejestracja: pt paź 23, 2015 2:09 pm

Re: Poranne bóle brzucha

Post autor: LoveMeblove »

A na ile godzin przed snem jesz ostatni posiłek? To po pierwsze. A po drugie - co jesz na kolację? Bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że to od tego właśnie Cię boli.
Agata Malinowska
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: śr gru 03, 2014 1:57 pm

Re: Poranne bóle brzucha

Post autor: Agata Malinowska »

Może skonsultuj to z lekarzem? Być może będą potrzebne badania, jakieś prześwietlenie, wyniki badań krwi.
Mój brat ostatnio miał robione prześwietlenie jamy brzusznej i tak zastanawiamy się, jaka w szpitalach jest ochrona radiologiczna? Czy jest to jakoś kompleksowo obsługiwane, czy jest wystarczająco dużo inspektorów, czy wszystkie szpitale przestrzegają procedur i dbają o sprzęt?
To dość ciężki temat, bo praca przy promieniowaniu to niełatwy kawałek chleba, no i pacjenci również zasługują na poczucie bezpieczeństwa.
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Poranne bóle brzucha

Post autor: Aleksandra »

O matko, ona o bólu brzucha a Ty od razu o radiologii?...
Nie dopatrywałabym się tutaj aż tak strasznych problemów, żeby rtg robić, chociaż w sumie może i warto wykonać bardziej szczegółowe badania, bo to mogą być wrzody żołądka i dwunastnicy, stres, nerwówka przed pracą - masa rzeczy,a badania zawsze pomogą coś
wykluczyć.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Poranne bóle brzucha

Post autor: kangurka »

A może to ze stresu? Też tak czasami bywa. Najlepiej wybierz się do lekarza, bo to może być też coś poważniejszego.
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Poranne bóle brzucha

Post autor: Kaska32 »

Dokładnie, zgadzam się z kangurką. Warto się zbadać, bo na przykład kłucie lewego boku brzucha nie musi być groźne, ale może też oznaczać coś poważnego. Lekarz zdiagnozuje przyczynę i dowiesz się czy wymaga to leczenia.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Poranne bóle brzucha

Post autor: Hyorin »

Ja bym poszła z tym do lekarza i zrobiła usg na wszelki wypadek. Nie tylko żołądek może z rana boleć.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Poranne bóle brzucha

Post autor: kangurka »

To może być wynik złej diety, ale lepiej rzeczywiście zrobić badania. Ostatnio codziennie pije rano wodę z cytryną zamiast kawy i pomaga mi na zgagę.
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Poranne bóle brzucha

Post autor: malwa »

Na początek powinno się iść do lekarza bo nie ma co zgadywać, może to coś poważnego a może błahostka, u mnie winna były zaparcia, przeszło po kuracji dicopegiem. Teraz jak staram się zdrowo odżywiać nie mam już problemu
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Poranne bóle brzucha

Post autor: Kaska32 »

Zgadzam się, lepiej zdać się na lekarza. I jak ból minie to tego nie lekceważyć, tylko i tak pójść na wizytę.
ODPOWIEDZ