Jak ćwiczyć zeby nie szkodzić?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Gagarinka
Zaglądacz forumowy
Posty: 97
Rejestracja: wt paź 27, 2015 3:39 pm

Jak ćwiczyć zeby nie szkodzić?

Post autor: Gagarinka »

Trenuję od niedawna bieganie, ale wcale nie czuję się od tego lepiej. Co robić żeby wysiłek fizyczny poprawiał mi samopoczucie, a nie powodował spadek formy?
Pan Strach
roteko123
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 23, 2015 2:14 pm
Kontaktowanie:

Re: Jak ćwiczyć zeby nie szkodzić?

Post autor: roteko123 »

Gagarinka pisze:Trenuję od niedawna bieganie, ale wcale nie czuję się od tego lepiej. Co robić żeby wysiłek fizyczny poprawiał mi samopoczucie, a nie powodował spadek formy?
Przed każdym bieganiem rozgrzej się i dociągnij delikatnie mięśnie.
Zaczynaj biegać od jakiegoś krótszego dystansu. Przykładowo na pierwszy raz weź sobie 3km. I biegaj ten dystans kilka dni. Tydzień jeśli biegasz codziennie.
Po każdym tygodniu zwiększaj dystans o 2km średnio.
Po każdym bieganiu porozciągaj się, ale już tak mocniej i dokładniej. W pierwszej kolejności mięśnie nóg, potem brzucha, pleców i ramion.
Po miesiącu systematycznego biegania poczujesz różnice.
Ważne jest, aby sie nie forsowac. Do długich dystansów dojsć małymi kroczkami.
Jeśli na początek weźmiesz za duży dystans będą zakwasy duże i niechęć przyjdzie.
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Jak ćwiczyć zeby nie szkodzić?

Post autor: Pumpilka »

Bardzo fajna porada wyżej - sama skorzystam:)
A swoją drogą, męczenie się przy regularnym chodzenie czy większej aktywności fizycznej
może wynikać też z tego, że pijesz za mało wody i nie uzupełniasz magnezu, którego trochę się
w czasie wysiłku traci. A sam brak magnezu skutki ma potem różne...
Może sprawdź sobie czy nie polepszy Ci się, jak zaczniesz brać?
Pyzata
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jak ćwiczyć zeby nie szkodzić?

Post autor: siedemosiemdwa »

Jestem zdania, że w takich przypadkach warto korzystać z pomocy trenera personalnego. Znajdziesz takowych w klubach fitnessowych.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jak ćwiczyć zeby nie szkodzić?

Post autor: designerka »

Też mi się wydaje, że trener personalny to świetna sprawa. On na pewno dobierze idealne ćwiczenia.
tinaK
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw paź 31, 2013 8:01 pm

Re: Jak ćwiczyć zeby nie szkodzić?

Post autor: tinaK »

Koniecznie zerknijcie sobie tutaj https://fitrepublic.pl/co-daje-plank-i- ... nia-deski/ . Dowiecie się tam między innymi co daje plank oraz jak go robić, aby zobaczyć faktyczne efekty. Myślę, że taka wiedza się przyda. Rozejrzyjcie się tam na spokojnie. Uważam, że przede wszystkim należy podejść rozsądnie do tematu.
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Jak ćwiczyć zeby nie szkodzić?

Post autor: foxi11 »

Ćwiczenia, to jeden z elementów mających wpływ na nasze zdrowie .Drugi to zdrowa , odpowiednio zbilansowana dieta żywieniowa. Jeśli chodzi o ćwiczenia to uważam ,że przynoszą one spodziewane efekty, kiedy wykonywane są regularnie ,U siebie w domku mamy dość pokaźnych rozmiarów siłownię i cały czas dokupujemy jakieś sprzęty .Ostatnio dokupiliśmy następne akcesoria - kółko do ćwiczeń .Jesteśmy niezależni od siłowni, w których jest dość sporo ludzi , no i kosztuje to całkiem sporo.
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 286
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Jak ćwiczyć zeby nie szkodzić?

Post autor: Martis04 »

Dobrym rozwiązaniem jest też korzystanie z usług trenerów personalnych, to na pewno jest spora dodatkowa motywacja.
dzoana
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:29 am

Re: Jak ćwiczyć zeby nie szkodzić?

Post autor: dzoana »

Każdy outdoorowy sport wiąże się z kontaktem ze smogiem oraz wirusami. Dlatego w okresie zimowym i wiosennym warto nosić maskę sportową, która ochroni nas przed tego typu problemami. Polecam poczytać więcej o tym rozwiązaniu: https://dragonmask.pl/jak-dbac-o-maske.html .
kalinka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:17 am

Re: Jak ćwiczyć zeby nie szkodzić?

Post autor: kalinka »

Wszystko zależy od tego, czego dokładnie potrzebujesz. Trafionym rozwiązaniem są różne akcesoria rehabilitacyjne i ortopedyczne. Widziałam je ostatnio w sklepie internetowym Orteo: <naruszenie regulaminu forum> . Myślę, że warto zapoznać się z ich ofertą.
ODPOWIEDZ