Firany - jak to udrapować??

Stylowe dekoracje do wnętrz domowych.
Od serwetek, obrusów, świeczników, firanek po większe domowe dekoracje do domu, mieszkania i wnętrz loftowych. Dekoracje nowoczesne, tradycyjne, w stylu retro, vintage i z nutką pomysłów z mroźnej Skandynawii. Pomysł na piękne wnętrze.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Firany - jak to udrapować??

Post autor: Dorota40 »

Na stronie hotele Mszczonów, w dziale konferencje zupełnie przypadkiem wpadło mi w oko zdjęcie firany, którą udrapowano tak, jak mi sie marzy
-oczywiście nie mam bladego pojęcia, czy takie zasłony dostaje sie "gotowe"
czy są jakieś techniki tego, by je tak ułożyć: nie wiecie może?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Firany - jak to udrapować??

Post autor: Aleksandra »

O matko jakie pytanie...:D
Ja raczej nie pomogę, bo z takich dekoracyjnych spraw to jestem cienka, ale spałam kiedyś w tym hotelu,
i z tego co kojarzę, to bardzo kontaktowi ludzie są, więc może po prostu znajdź na stronie palatiumpl/ ich tel, zadzwoń i spytaj?

P.S Ale wtedy ja bym się liczyła z tym, że dopiszą Cię do listy osób z najdziwniejszymi pytaniami hotelowymi na świecie. hihihi
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Firany - jak to udrapować??

Post autor: katarynka »

chętnie pomogłabym, ale zdjęcie jest tak małe, że nawet z lupą nie doszłabym do tego jak te firany wyglądają, w hotelu to podejrzewam, ze zamówili u krawcowej takie specjalne i oni to udrapowali
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Firany - jak to udrapować??

Post autor: Kaska32 »

Sami raczej tego nie zrobili, jesli interesuje Cię ten temat, to może zajrzyj do jakiegoś salonu dekoracji okien - tam na pewno będą przykłady drapowań, powinno pomóc.
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Firany - jak to udrapować??

Post autor: Anita12 »

Widzę, że nie jestem sama w braku umiejętności w drapowaniu zasłon i firan :) z tego wszystkiego kupuję już gotowe zasłony i wiszą sobie tak po prostu i też wyglądają nieźle :)
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Firany - jak to udrapować??

Post autor: siedemosiemdwa »

Kiedyś w firmie, w której pracowałam, zamówiliśmy zasłony do gabinetu prezesa, przyjechała pani zwana dekoratorką okien, my tylko wybraliśmy materiał, a ona sama już tak to założyła i udrapowała, że ładnie wygląda. Problem pojawi się, gdy trzeba będzie wyprać zasłony, bo kto to potem rozwiesi? Znów będą wzywać dekoratorkę? Trochę dziwne :P Ale nikt nie wie, jak ona to zawiesiła ;-)
yettie
Zaglądacz forumowy
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 04, 2012 5:42 pm
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: Firany - jak to udrapować??

Post autor: yettie »

Wyglądają bardzo ciekawie nie powiem :) Ale faktycznie na większym zdjęciu byłoby lepiej widać. Ja osobiście lubię eksperymentować z zasłonkami i w różny sposób je "układać" - zawsze pomagają mi w tym różnego typu elementy dekoracyjne okien.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Firany - jak to udrapować??

Post autor: siedemosiemdwa »

No popatrz, nie wiedziałam, że aż tak wiele różnych dekoracji istnieje, fajne, muszę dokładniej poprzeglądać asortyment, może coś wybiorę :)
Magdalena30
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 12:45 pm

Re: Firany - jak to udrapować??

Post autor: Magdalena30 »

siedemosiemdwa pisze:No popatrz, nie wiedziałam, że aż tak wiele różnych dekoracji istnieje, fajne, muszę dokładniej poprzeglądać asortyment, może coś wybiorę :)

Dokładnie, niezwykle to wygląda :)
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Firany - jak to udrapować??

Post autor: Kawowa »

A nie lepiej zlecić wykonanie takich firan już ze wszystkimi upięciami?
Są takie szwalnie internetowe, np. dekoriapl/firany - mówisz co chcesz, a jak dociera gotowy produkt do domu to pozostaje ci już tylko to powiesić i cieszyć się efektem
ODPOWIEDZ