Wypoczynek na tarasie

Pomysły na piękne meble do ogrodu.
Meble drewniane, rattanowe, hamaki, ławeczki, bujane fotele i inne pomysły na oryginalne meble do ogrodu. Rozmowy o urządzaniu przestrzeni przed domem.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Wypoczynek na tarasie

Post autor: Anita12 »

Macie jakieś pomysły na to, jak zaaranżować wygodne miejsce do wypoczynku na tarasie?
Szukam jakichś mało oczywistych rozwiązań, takich poza zwykłymi meblami ogrodowymi.
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Wypoczynek na tarasie

Post autor: Kawowa »

Możesz na przykład wykorzystać skrzynię na narzędzia.
Dużo ludzi ma coś takiego w ogrodzie. Chodzi mi np. o to: http://ogrodosfera.pl/skrzynia-na-taras
Na wierzchu można ułożyć miękkie poduchy i masz gotowe siedzisko albo leżankę.
Takie coś sprawdzi się świetnie jako dodatkowe miejsce do wypoczynku na tarasie.
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Wypoczynek na tarasie

Post autor: Pumpilka »

No... taki taras to marzenie.
My dopiero rozglądamy się po OBI m.in za różnymi rozwiazaniami, które pozwoliłyby nam stworzyć
samodzielnie taki taras ogrodowy, bez konieczności zlecania całej budowy komuś z zewnątrz,
ale wciąż nam się wizja zmienia, więc ostatecznie jesteśmy w polu
hi hi
Pyzata
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 278
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Wypoczynek na tarasie

Post autor: Martis04 »

Uwielbiam tam spędzać czas. Taras to super sprawa. Moja mama ciągle coś robi na tarasie, ostatnio sadziła kwiaty. Tak niewiele trzeba, aby było ładnie!
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Wypoczynek na tarasie

Post autor: Gemma »

Ja na razie jestem na etapie wykańczania mojego tarasu ale już bliżej niż dalej. Chcę zadbać o każdy szczegół jeszcze na etapie budowy, żeby potem nie mieć do siebie pretensji że nie zrobiłam czegoś wcześniej. Znalazłam świetną stronę sklepu http://liquidcoatings.pl/32-hydroizolacje gdzie kupiłam wszystkie potrzebne materiały i jestem pewna, że dzięki temu uchroniłam się przed zbędnymi poprawkami i dzięki którym będę mogła podziwiać oraz cieszyć się solidnym tarasem.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Wypoczynek na tarasie

Post autor: AlaKawa »

Sama też posiadam mały taras i dosłownie uwielbiam tam pić kawę wieczorem w ciepłe dni. Bądź co bądź będę musiała niedługo zainwestować w jakieś nowe meble do siedzenia i tak sobie pomyślałam, że fajną opcją mogą okazać się ławki, takie jak te w w sklepie Edinos . Zdecydowanie jestem zwolenniczką stylu minimalistycznego, a one idealnie do niego pasują, a przy tym są ładnie wykonane i solidne.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Wypoczynek na tarasie

Post autor: kapitalna »

Mąż w tym roku robił mały remoncik na tarasie, zamówił balustrady ze stali nierdzewnej ze sklepu gigastal.pl i wymienił stare. Te nowe są bardzo ładne, szklane ze stalowymi elementami. Ponadto na tarasie mamy taką pergolę z roślinami, która robi niezły klimat :)
zaderka
Zaglądacz forumowy
Posty: 73
Rejestracja: wt mar 08, 2016 11:50 am

Re: Wypoczynek na tarasie

Post autor: zaderka »

Jak są upały to taki zacieniony taras jest wybawianiem, u mnie niestety słońce praży :(((((
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Wypoczynek na tarasie

Post autor: malwa »

Nawierzchnia tarasu też jest ważna, ja się zastanawiałam chwilę nad deską ale uznałam że dużo tańsza, lepsza i mniej wymagająca będzie kostka imitująca drewno na taras - Kanada Pozbruk. Wygląda rewelacyjnie i łatwo ją utrzymać w czystości
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Wypoczynek na tarasie

Post autor: Majeczkaa »

Zgadzam się z wami, że wypoczynek na tarasie to coś wspaniałego. Zwłaszcza w ciepłe letnie wieczory, kiedy można popatrzeć w gwiazdy i posłuchać odgłosów natury. Sama posiadam taras, więc wiem, jak bardzo pozwala on się zrelaksować po trudach całego dnia. Poza tym w weekend można zawsze urządzić na nim grilla i zaprosić znajomych. Jednak jest jeszcze jedna kwestia, której tutaj nikt nie poruszył, a z pewnością może być kolejnym przepięknym elementem ogrodu. Mam tu na myśli domki z drewna takie jak na stronie - https://www.domki-sodas.pl/ Mogą one pełnić wiele różnych funkcji. Osobiście używam go jako składziku na narzędzia i sprzęty typu kosiarka itp. Do tego, dzięki dołączonej do domku wiacie, mam całkiem ciekawe miejsce, gdzie mogę urządzić grilla czy po prostu posiedzieć na świezym powietrzu. Co więcej, w ostatnim czasie moje dzieci urządziły tam swoją bazę. Polecam takie rozwiązanie, bo z pewnością jest bardzo praktyczne i wygląda świetnie.
ODPOWIEDZ