Pożyczka na remont w chacie?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Pożyczka na remont w chacie?

Post autor: Aleksandra »

Czy ktoś z was posiłkował się może pożyczką pozabankową na remont w mieszkaniu?
Nie mama etatu, więc do banku nie mogę, zostaje mi pożyczka pozabankowa (jakieś 400 zł potrzebuje, bo to mały remont) - czy tak przeglądając ranking np tutaj: szybkie pożyczki pozabankowe, to faktycznie te opłaty jakie firmy biorą za udzielanie pożyczki jakieś super straszne się nie wydają.
A jak to wygląda w praktyce?
Pan Strach
Maciek
Zaglądacz forumowy
Posty: 30
Rejestracja: pt lut 22, 2013 6:02 pm

Re: Pożyczka na remont w chacie?

Post autor: Maciek »

W praktyce tak to wygląda. Myślisz, że dlaczego tak łatwo je dostać? Możesz mieć wpis w BIG, być biedna emerytką, a i tak kasę dostaniesz. Jak ktoś nie ma pieniędzy to powinien takie miejsca omijać szerokim łukiem.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Pożyczka na remont w chacie?

Post autor: kalioppe »

Nie można tak od razu straszyć.
Ja tam wychodzę z założenia, że jeśli nas stać na spłacanie rat to nie ma nic złego w pożyczaniu. W końcu każdy od czasu do czasu ma dołki finansowe, a pożyczyć nie zawsze jest od kogo.
Tylko jeden warunek - firma musi być sprawdzona. Sama już dwa razy pożyczałam niewielkie sumy tu: http://www.pozyczki-ok.pl/i nie miałam żadnych problemów. Kasa była szybko na koncie, przy regularnym spłacaniu rat nie robili żadnych trudności. Czyli można :)
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Pożyczka na remont w chacie?

Post autor: Kawowa »

A może spróbuj pożyczki pod zastaw? W Warszawie masz masę lombardów (nie wiem skąd jesteś, ale w większości polskich miast zawsze znajdzie się takie miejsce).
Możesz zastawić nawet jakiś staroć, który kurzy się w domu i do niczego się nie przydaje i równie dobrze o nim możesz zapomnieć, jeśli nie był ci na codzień potrzebny.
Myślę, że to nie jest zły pomysł
jbryk
Świeżak na forum
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 16, 2013 2:14 pm
Kontaktowanie:

Re: Pożyczka na remont w chacie?

Post autor: jbryk »

Maciek pisze:W praktyce tak to wygląda. Myślisz, że dlaczego tak łatwo je dostać? Możesz mieć wpis w BIG, być biedna emerytką, a i tak kasę dostaniesz. Jak ktoś nie ma pieniędzy to powinien takie miejsca omijać szerokim łukiem.
Po części popieram :) najgorzej jest jednak jak kredyt/pożyczkę bierze ktoś nie poważny albo kompletnie nie ogarniający jak to w ogóle działa (są takie osoby jeszcze) i ile faktycznie spłaca.
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Pożyczka na remont w chacie?

Post autor: Dorota40 »

Dlatego mi się wydaje, że pożyczki jeśli już to powinno sie brać w bankach...
To są jednak bądź co bądź instytucje zdecydowanie mniej problematyczne niz jakieś firmy krzaki nie wiadomo skąd, które potem pukają do drzwi i chca zwroty 300% wziętej od nich kasy...

Teraz np. Gazeta.pl we współpracy z Alior Bankiem promuje pożyczki na święta - tu adres: pożyczki. No i to jest dla mnie bardziej wiarygodna opcja, jeśli ktoś np chce gotówki żeby sobie zrobić święta, czy remont mały na święta.
Moje zdanie.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Pożyczka na remont w chacie?

Post autor: Majeczkaa »

Ja ostatnio korzystałam z oferty firmy https://pozyczkolog.pl/pl/viasms-1 Liczący się partnerzy firmy, jak choćby Polski Związek Instytucji Pożyczkowych czy Rzetelna Firma, to swego rodzaju gwarancja dla nas, klientów, że mamy do czynienia ze spółką naprawdę godną zaufania. Wyższe kwoty chwilówki dla klientów stałych to z kolei miły dowód uznania ze strony VIA SMS PL. Refinansowanie pożyczki, choć pociąga za sobą dodatkowy koszt, to także dobre rozwiązanie w niektórych sytuacjach.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Pożyczka na remont w chacie?

Post autor: designerka »

Sama nie wiem, czy to dobry pomysł... Nie lepiej poczekać jakiś czas i uzbierać potrzebną kwotę?
Yosia
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 27, 2016 11:45 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Re: Pożyczka na remont w chacie?

Post autor: Yosia »

Ja pożyczałam na remont, ale była to niemała kwota. Potrzebowałam kupić zaledwie kilka farb, wałki itp. Jest to taki wydatek, że spokojnie mogłam sobie spłacić taką pożyczkę. Jak znajdzie się firmę pożyczkową, która ma dobrą ofertę, to dlaczego by nie pożyczyć? Ja trafiłam na Kredyt1000 i jestem zadowolona.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Pożyczka na remont w chacie?

Post autor: katarynka »

Czym kierowaliście się wybierając pożyczkę dla siebie, gdzie szukaliście informacji? Przeglądałam dziś wpis o porównywarkach pożyczek na raty https://uwagafinanse.pl/porownywarka-pozyczek-na-raty/ co sądzicie? Co mówi wasz doradca finansowy, kogo jeszcze się radzicie? Ile czasu zajęło wam załatwienie formalności? Jest potrzebne poręczenie?
ODPOWIEDZ