Jakie dekoracje wybrać do salonu?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Jakie dekoracje wybrać do salonu?

Post autor: Anita12 »

Jakie dekoracje waszym zdaniem warto wybrać do salonu?
Szukam czegoś, co pozwoli dodać temu pomieszczeniu trochę animuszu.
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Jakie dekoracje wybrać do salonu?

Post autor: Kawowa »

Ja bym to załatwiła za pomocą odpowiednich tekstyliów, na przykład zasłon albo poduszek.
Tak czy inaczej musisz coś takiego sobie tam sprawić, więc nie ma sensu inwestować w jakieś dodatkowe bibeloty, które w nadmiarze nie wyglądają dobrze i zbierają na dodatek kurz.
Tutaj: lotaripl/do-wnetrza.html widziałam dużo ciekawych gotowych wzorów jeśli chodzi o poszewki na poduszki.
Możesz pójść o krok dalej i powiesić zasłony z tym samym motywem, który znajduje się na poduchach właśnie.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jakie dekoracje wybrać do salonu?

Post autor: designerka »

W salonie na pewno powinny się znaleźć jakieś dekoracje wiszące, np. obrazy lub ramki ze zdjęciami. Do tego jakieś wazony, poduszki ozdobne i kwiaty.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jakie dekoracje wybrać do salonu?

Post autor: siedemosiemdwa »

Wydaję mi się, że klimatyczne, czarno-białe zdjęcia by się dobrze sprawdziły. Zawsze mi się to podobało.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jakie dekoracje wybrać do salonu?

Post autor: designerka »

Moim zdaniem warto zastanowić się nad wnętrzem z motywem kwiatów. Uważam, że w takim można się świetnie czuć. Zwłaszcza, jak lubimy dekoracyjne, a nie minimalistyczne pomieszczenia.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Jakie dekoracje wybrać do salonu?

Post autor: Majeczkaa »

Lubię wnętrza minimalistyczne i nie przepadam za duża ilością dekoracji i przedmiotów i dlatego w swoim salonie chce to ograniczyć do minimum. Zastanawiałam sie nad położeniem paneli 3D na jednej ze ścian salonu, które widziałam tutaj decomaniapl/pl/c/Panele-gipsowe-3D-Loft-Design-System/316 . Wydaje mi się, że byłyby fajnym elementem dekoracyjnym i że jeden taki element w zupełności by wystarczył, żeby wnętrze nie było nudne, a było ciekawe. A Wy co o tym sądzicie? Widzieliście wnętrza z takimi panelami 3D, a może sami macie takie panele w swoich mieszkaniach lub domach?
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Jakie dekoracje wybrać do salonu?

Post autor: niewazne »

Ja jakiś czas temu zrobiłam w salonie niewielkie przemeblowanie i zakupiłam kilka nowych dekoracji. Na początku zastanawiałam się nad naklejkami na ścianę ale potem sobie pomyślałam,że jak mi się te naklejki przestaną podobać to będę musiała pewnie przemalowywać całe pomieszczenie. Wiem,ze można je zerwać ale jednak na ściane pada światło tak wiec pewnie zostałyby plamy jakbym je zdjęła. Szczególnie,ze ściana jest pomalowana na stosunkowo ciemny kolor ( odcienie fioletu).

Zamówiłam za to kilka obrazow drukowanych na płótnie. Konkretnie w tym miejscu:
fedkolorpl/

W sklepie mają spory wybór wzorów, MOzna również wstawić tam swoje zdjęcie chociaz ja zdecydowałam sie na gotowy obraz, który pasował do mojej lawendowej ściany - pole lawendy na jasnym tle.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jakie dekoracje wybrać do salonu?

Post autor: siedemosiemdwa »

Może jeszcze proste grafiki w stylu skandynawskim. Koleżanka ma tak urządzone wnętrze i świetnie to wygląda.
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 286
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Jakie dekoracje wybrać do salonu?

Post autor: Martis04 »

Ja uważam, że fajnie wyglądają dekoracje na ścianie. Ciekawe pomysły można znaleźć na: homebookpl/produkty/dekoracje-scienne . Czasem prosta, jedna ozdoba może całkowicie odmienić wnętrze. ;) Ostatnio kupiłam naklejki 3D. Super wyglądają! :)
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jakie dekoracje wybrać do salonu?

Post autor: designerka »

A to ja akurat naklejek nie lubię. W siebie stawiam raczej na plakaty w ramach. Mam też jedną ścianę pełną ramek ze zdjęciami. Świetnie się to prezentuje.
ODPOWIEDZ