Co przygotować na szybko do jedzenia?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Co przygotować na szybko do jedzenia?

Post autor: Kawowa »

Chodzi mi o takie sytuacje, kiedy np. późno wracacie z pracy i chcecie przygotować coś do jedzenia w miarę możliwości szybko, ale też żeby było pożywnie.
Macie takie swoje patenty?
Pan Strach
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Co przygotować na szybko do jedzenia?

Post autor: Anita12 »

Ja mam niektóre dania zamrożone - takie, które zostały mi z innych dni.
A do tego nieźle sprawdzają się też np. profi zupy, które kupuje się już w płynie, więc nie ma tej chemii co przy zupach w proszku.
No i to jest też dobry patent jak dzieciaki przychodzą szybciej ze szkoły i chce im się coś przekąsić na ciepło.
Michalski
Zaglądacz forumowy
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 09, 2016 8:32 am

Re: Co przygotować na szybko do jedzenia?

Post autor: Michalski »

makaron, sos ze słoika i kurczak smażony :D do teho przyprawy i masz jedzonko pyszotka :D:D:D
raczek
Zaglądacz forumowy
Posty: 61
Rejestracja: czw maja 16, 2013 2:02 pm

Re: Co przygotować na szybko do jedzenia?

Post autor: raczek »

Ja akurat nie znoszę kurczaka. Wolę inne rodzaje mięsa, ale mam świadomość, że niektórzy jedzą tylko takie
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Co przygotować na szybko do jedzenia?

Post autor: enigmaa »

Jednym z takich moich patentów na szybki obiad jest zapiekanka z makaronu, jej przygotowanie zajmuje mi około godziny, jest to klasyczne danie jednogarnkowe, do jej zrobienia pasuje każdy trochę grubszy makaron.
Obrazek
Martina
Świeżak na forum
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 02, 2016 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Co przygotować na szybko do jedzenia?

Post autor: Martina »

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad awansem zawodowym jako nauczyciel. Nie za wiele wiedziałam w tym temacie ponieważ niedawno zaczęłam pracę w tym zawodzie. Czytałam ostatnio o takim portalu od admina: czytaj regulamin, linki wykasowane. Widziałam kilka wpisów o nim więc sprawdziłam sama. Sporo się dowiedziałam w tym temacie. Niestety z awansem muszę jeszcze chwilę poczekać. :)
winkor
Zaglądacz forumowy
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 08, 2016 7:23 pm

Re: Co przygotować na szybko do jedzenia?

Post autor: winkor »

Najszybciej jest zrobic pizze. Do tego koszt jest na tyle niski, ze samemu mozna zrobic kilka w cenie jednej z pizzerni ;)
Monikka80
Świeżak na forum
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 10, 2016 7:04 pm

Re: Co przygotować na szybko do jedzenia?

Post autor: Monikka80 »

Na szybko to na pewno sprawdzą się makarony - mój ulubiony to z tuńczykiem i pomidorami albo ze szpinakiem i spora ilością czosnku :) Fajna jest zupa z porów, pora w kawałkach zeszklić na maśle, zalać bulionem chwilę pogotować i już. Na tej samej zasadzie szybko można zrobic zupę cebulową. Do tego grzanki i jest pycha.
lazienki
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 23, 2016 12:20 pm

Re: Co przygotować na szybko do jedzenia?

Post autor: lazienki »

Tak makarony są na szybko i są lubiane. Pomidorki z puszki do tego szyneczka i obiadek gotowy.
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Co przygotować na szybko do jedzenia?

Post autor: niewazne »

A polecicie jakieś proste dania na grilla? bo mam ochotę w ostatnim czzsie na duże grillowanie ;)))))
ODPOWIEDZ