Jak podkręcić przemianę materii?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Thea33
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 15, 2014 11:16 am

Jak podkręcić przemianę materii?

Post autor: Thea33 »

Czy wystarczy dieta, czy lepiej ćwiczenia?
A może są jakieś środki, które wspomagają taki proces?
I jak pozbyć się uczucia pełności?
Pan Strach
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Jak podkręcić przemianę materii?

Post autor: Hyorin »

Ćwiczenia sporo dają na przemianę materii. Tak samo jak zdrowa żywność, bez słodyczy, tłustych potraw itp.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jak podkręcić przemianę materii?

Post autor: designerka »

pewnie, że sport wiele daje. Myślę, że w kwestii diety najlepiej doradzić się dietetyka. Na pewno doradzałabym dietę oczyszczającą.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Jak podkręcić przemianę materii?

Post autor: Majeczkaa »

Często wolna przemiana materii jest efektem złego odżywiania, złej flory bakteryjnej w jelitach. Niestety mało osób odzywia się regularnie, je tylko zdrowe produkty, przestrzega zasad zdrowego żywienia i zażywa priobiotyki. Ja zresztą sama dopiero od swojego kolegi, który walczył z rakiem dowiedziałam się jak istotne jest branie probiotyków. Ja swoje kupuje tutaj https://zakreconysloik.com.pl/napoje-probiotyczne , bo lubię je przyjmować w formie napoju.
Arek454
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: sob lip 10, 2021 6:03 pm

Re: Jak podkręcić przemianę materii?

Post autor: Arek454 »

Ja już od kilku miesięcy korzystam z takiej opcji jak Catering dietetyczny Warszawa od SportFoodBox i jestem z tej firmy bardzo zadowolony. Jeśli komuś zależy na dobrej diecie to warto z tej firmy skorzystać i zacząć w końcu tracić zbędne kilogramy które szczególnie latem są naprawdę problematyczne :)
alenka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pt gru 03, 2021 7:27 am

Re: Jak podkręcić przemianę materii?

Post autor: alenka »

Sposobów na podkręcenie przemiany materii jest całkiem sporo ale trzeba wybierać je z głową. Na pewno w Waszej codziennej diecie powinny znaleźć się produkty bogate w błonnik, one ulepszają perystaltykę jelit, przyspieszają spalanie kalorii.
alenka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pt gru 03, 2021 7:27 am

Re: Jak podkręcić przemianę materii?

Post autor: alenka »

To prawda, że zdrowe odżywianie się ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie oraz przemianę materii :) ja staram się na co dzień używać tylko produktów nieprzetworzonych, ekologicznych. I tak oleje tłoczone na zimno, których na co dzień używam w kuchni zamawiam w sklepie gospodarstwa rolnego Wielkie Rychnowo https://olejewielkierychnowo.pl/. Duzy wybór, rozsądne ceny, szybka realizacja zamówień.
kalinka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:17 am

Re: Jak podkręcić przemianę materii?

Post autor: kalinka »

Warto też zainteresować się różnymi suplementami diety. Różne leki można kupić na przykład w Aptece Galen: https://www.aptekagalen.pl/aleve-220mg-24tbl . Polecam poczytać więcej o ich właściwościach.
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Jak podkręcić przemianę materii?

Post autor: foxi11 »

Jak podkręcić przemianę materii, to proste, więcej się ruszajcie i mniej jedzcie a będzie lepiej. Ważną rzeczą jest też fakt aby kupować produkty a nie gotowe potrawy. Sami je sobie przygotujcie. Dobrze wiemy ,że w Polsce popularne są potrawy smażone. Dobrze jest używać olej wysokiej jakości ale dalej pozostaje pytanie - jaki olej do smażenia ? Myślę ,że zdecydowanym liderem jest olej rzepakowy.
scesny
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:08 pm

Re: Jak podkręcić przemianę materii?

Post autor: scesny »

Fajny sposób to zadziałać od wewnątrz. I to nie do końca z pomocą jakiejś chemii. Oczywiście dieta to jedno, bo to sporo daje, ale na sam metabolizm też sporo daje np. tlenoterapia. Działa regenerująco na organizm, dotlenia cały i zwiększa właśnie sam proces metabolizmu. Warto się zainteresować. Albo podpytać np. w Si Strefa Regeneracji.
ODPOWIEDZ