Nóż do chleba - jaki żeby był bardzo ostry?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Nóż do chleba - jaki żeby był bardzo ostry?

Post autor: Pumpilka »

Jaki nóż do chleba powinnam wybrać, żeby był super ostry i nadawał się też do krojenia warzyw jednocześnie?
Zależy mi na jakości, ale też na cenie - więc np genialny nóż do chleba za 18 000 zł odpada:)
Kunszt noże damasceńskich doceniam, ale wolałabym coś w przedziale cenowym do 150 zł..
Pan Strach
Awatar użytkownika
Forek25
Zaglądacz forumowy
Posty: 22
Rejestracja: wt lis 13, 2012 1:17 pm

Re: Nóż do chleba - jaki żeby był bardzo ostry?

Post autor: Forek25 »

Może nóż ceramiczny, one się nie tępią, ale też swoją cenę mają. Są używane w profesjonalnych kuchniach, gdzie wszystko ma iść szybko i sprawnie.

Ja w domu mam zwykły nóż i osełkę. Tnie wszystko jak należy.

Ciekawe kto kupi nóż za 18 tysiaków????
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Nóż do chleba - jaki żeby był bardzo ostry?

Post autor: Aleksandra »

Faktycznie, ja bym raczej nie miała takiej kasy,
a nawet jakby, to obawiam się, że nic by mnie nie zmusiło do wydania jej na 1 jeden jedniutki nóż:)
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Nóż do chleba - jaki żeby był bardzo ostry?

Post autor: katarynka »

bez przesady noże ceramiczne przecież nie kosztują 18 tysięcy...nie wiem skąd taka cena w ogóle, moja koleżanka kupiła sobie takie noże, a do najbogatszych z tego co wiem nie należy, z tego co wiem to w zależności od tego co zamierzamy nim kroić wybieramy inny nóż, ale w każdym porządnym sklepie z takimi rzeczami będzie ktoś w stanie doradzić co kupić
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Nóż do chleba - jaki żeby był bardzo ostry?

Post autor: kalioppe »

Ja też mam noże ceramiczne i nie wydałam na neie fortuny ;) A chleb najczęściej kroję zwykłym metalowym z ząbkami. Świetnie sobie radzi nawet w przypadku bardzo świeżego pieczywa. Polecam :)
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Nóż do chleba - jaki żeby był bardzo ostry?

Post autor: Kaska32 »

Matko, nóż za 18 kawałków..... Ja mam nóż do pieczywa z Gerlacha i jest ok, ostry i skuteczny i raczej nie kosztował aż tyle. Ciekawe, czy ten nóż znalazł nabywców?
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Nóż do chleba - jaki żeby był bardzo ostry?

Post autor: katarynka »

przeglądałam dzisiaj stronkę takiego klubu zakupowego i znalazłam archiwalną ofertę na komplet noży ceramicznych ze stojakiem!! za 129 zł!! wydaje mi się, ze super oferta, tak często pojawiają się akcesoria kuchenne, więc jeśli nadal szukasz tych ostrych noży to polecam co jakiś czas obserwować ich promocje
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Nóż do chleba - jaki żeby był bardzo ostry?

Post autor: kangurka »

Słyszałam, że noże ceramiczne są naprawdę bardzo dobre i ostre. Sama planuję zakup, ale trochę boję się, że utnę sobie palec z tą moją ciapowatością ;)
Korek

Re: Nóż do chleba - jaki żeby był bardzo ostry?

Post autor: Korek »

Kiedyś kupiłem zestaw noży w Mango, taki laserowo ostrzone, nie tępią się itp itd. Do dziś ich używam i szczerze mówiąc nie zauważyłem by się coś pogorszyło z ich ostrością. Kobieta mnie natomiast namawia na kupno jakichś noży japońskich, ale jak widzę cenę po jakieś 400 zł za sztukę, to mi słuch się pogarsza drastycznie.
raczek
Zaglądacz forumowy
Posty: 61
Rejestracja: czw maja 16, 2013 2:02 pm

Re: Nóż do chleba - jaki żeby był bardzo ostry?

Post autor: raczek »

kalioppe pisze:Ja też mam noże ceramiczne i nie wydałam na neie fortuny ;) A chleb najczęściej kroję zwykłym metalowym z ząbkami. Świetnie sobie radzi nawet w przypadku bardzo świeżego pieczywa. Polecam :)

A za ile i gdzie kupiłaś swoje noże ceramiczne? Rozważam ich zakup.
ODPOWIEDZ