Ulubione gatunki kaw

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Ulubione gatunki kaw

Post autor: Kawowa »

Macie takie swoje ulubione gatunki kaw?
Ja szukam teraz czegoś w internecie, ale póki co z marnym skutkiem. Może coś polecicie?
Pan Strach
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Ulubione gatunki kaw

Post autor: Anita12 »

Ja mam ulubione nie tyle konkretne gatunki kaw, co po prostu szukam takich ziarnistych do zmielenia samodzielnie, przed zaparzeniem.
Wtedy są bardziej aromatyczne. EkoItalia ma duży wybór takich kaw z kenijskich ziaren: https://ekoitalia.pl/62-kawa-ziarnista
Wydaje mi się, że już samo to podbija smak kawy.
elaearb
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: sob mar 19, 2016 12:18 pm
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontaktowanie:

Re: Ulubione gatunki kaw

Post autor: elaearb »

uściślając to gatunki są dwa: arabika i robusta. Wiadomo, że arabika jest bardziej szlachetna, łagodna i co najważniejsze słodsza i smaczniejsza. Robusta jest strasznie gorzka i mocna, ma też dużo kofeiny. Od kiedy w moim domu zawitał ekspres do kawy zmieniłam podejście do moich zakupów. Kiedyś kupowałam kawę w markecie jak lavazza czy inne. Na święta dostałam w prezencie kawę z prosto z palarni https://finestcoffee.pl i różnica jest ogromna. Przede wszystkim kawa ma smak i nie jest tak spalona na węgiel jak te z marketu. Poza tym przy wyborze kawy ważna jest świeżość. W marketach na paczce nie ma informacji o dacie palenia kawy, jest tylko data ważności - dwa lata w przód. Kto chciałby pić 2 letnią kawę skoro traci swój aromat już po 3-4 miesiącach od wypalenia? Dziękuję bardzo, za nie mam zamiaru...
Kocham kawę, a palarnia kawy to mój drugi dom :)
Kalis
Zaglądacz forumowy
Posty: 20
Rejestracja: pn lut 29, 2016 1:55 pm

Re: Ulubione gatunki kaw

Post autor: Kalis »

Mi osobiście arabicka smakują :D a jak tylko możliwość wypicia rozpuszczanej to z jakim dodatkiem mleka, czy wiórków czekoladowych, wtedy smakuje fajnie :)
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Ulubione gatunki kaw

Post autor: AlaKawa »

Ja powiem Wam szczerze, że nie wyobrażam sobie porannej kawy bez papieroska. Wiadomo, te sklepowe to ogromny wydatek, dlatego też bardzo cieszę się, że udało mi się wpaść na ofertę sklepu https://tytontani.pl/ . Ceny mają zdecydowanie lepsze od konkurencji, do tego dochodzi świetna jakość obsługi klienta, a ponadto na jakość nie można narzekać.
ODPOWIEDZ