Złoto jako inwestycja

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Thea33
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 15, 2014 11:16 am

Złoto jako inwestycja

Post autor: Thea33 »

Czy to według Was bezpieczna inwestycja, czy macie inne pomysły na wolne środki?
Czy myślicie o przyszłości w kontekście inwestycji?
Pan Strach
Agata Malinowska
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: śr gru 03, 2014 1:57 pm

Re: Złoto jako inwestycja

Post autor: Agata Malinowska »

Gdybym miała wolne środki, w kwocie, jaką warto inwestować, to brałabym pod uwagę na przykład <regulamin> jako inwestycja mająca na celu ochronę tego kapitału.
Podobnie jak złoto, srebro to bezpieczna inwestycja, jak każda w kruszec, ale też prestiż, jeśli chodzi o to, w co lokujemy pieniądze.
Kruszec to według mnie najbezpieczniejsza forma zabezpieczenia kapitału w tej chwili.
Arek454
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: sob lip 10, 2021 6:03 pm

Re: Złoto jako inwestycja

Post autor: Arek454 »

Ja wybieram głównie monety srebrne i złote m.in liścia klonowego, kangura, czy też amerykańskiego orła. Odnośnie zakupu polecam sprawdzić ofertę mennicy skarbowej https://www.mennicaskarbowa.pl/ bo mają rozbudowaną ofertę, można liczyć na profesjonalne podejście obsługi która również może pomóc i doradzić jak to dopiero pierwsza taka wasza inwestycja :)
Leosia
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn gru 13, 2021 7:12 pm

Re: Złoto jako inwestycja

Post autor: Leosia »

Złoto jako inwestycja ? - oczywiście ,że tak. Ludzie inwestują w różne branże , trzeba tylko je poznać i umieć ocenić ryzyko związane z inwestowaniem w danej branży. Trzeba także bezwzględnie poznać specyfikę inwestowania w danej branży tak by swobodnie poruszać się w tematach w których zamierzamy działać. Czy wiecie ,że przy funduszach bardzo ważna wycena jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych i jeśli w nie zainwestujemy z pewnością będziemy śledzić te notowania.
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Złoto jako inwestycja

Post autor: foxi11 »

Leosia pisze: śr lut 23, 2022 3:41 pm Złoto jako inwestycja ? - oczywiście ,że tak. Ludzie inwestują w różne branże , trzeba tylko je poznać i umieć ocenić ryzyko związane z inwestowaniem w danej branży. (...)
Zdecydowanie się z Tobą zgadzam .Czy znacie takie pojęcie jak dywersyfikacja inwestycyjna ? To działanie zmierzające do tego by nie inwestować w jedną branżę czy jeden instrument inwestycyjny.Chodzi o to by ewentualne straty na jednym instrumencie móc "odrobić" na innym .Uważam ,że ma to sens , a wy co o tym myślicie?
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Złoto jako inwestycja

Post autor: designerka »

Ja tego nie kumam. No ale nie mam też takiego kapitału, żeby wystarczyło na jakąś sztabeczkę. No i gdzie to trzymać?
stokłosa
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lip 14, 2021 7:08 am

Re: Złoto jako inwestycja

Post autor: stokłosa »

Trzeba mieć na takie inwestycję pieniądze, ja niestety nie mam ale odkładam w ppk i widze że tu https://www.mojeppk.pl/serwis już mam spore oszczędności, w każdej chwili mogę je zainwestować np na wkład własny na mieszkanie albo poczekać aż się uzbiera na dodatkową emeryturę
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Złoto jako inwestycja

Post autor: Hyorin »

Moim zdaniem doskonały pomysł, na złocie nie da się stracić, a przynajmniej tak mówią eksperci
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Złoto jako inwestycja

Post autor: duser »

Zgadza się, według ekspertów, jeśli chodzi o złoto inwestycyjne to nie da się na nim stracić. Ja również poważnie myślę nad zakupieniem złota. Myślałem, żeby kupić kilka monet na tej stronie https://coinart.pl/kategoria-produktu/z ... estycyjne/
srubka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lip 14, 2021 10:30 am

Re: Złoto jako inwestycja

Post autor: srubka »

Zanim zacznie sie inwestowac, to dobrze byloby sobie jakies kursy ogarnac czy cos. Duza wiedze w zakresie Forex ma Robert Gaweda, polecam jego szkolenia bo sama bralam w nich udzial
ODPOWIEDZ