Altana w ogrodzie

Altanki, domki ogrodowe, wiaty, zadaszenia, place zabaw dla dzieci i inne elementy małej architektury ogrodowej. Co wybrać, czego unikać, jak stawiać przed domem różne niespotykane cuda. Rozmowy.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Thea33
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 15, 2014 11:16 am

Altana w ogrodzie

Post autor: Thea33 »

Zastanawiam się nad zakupem takiej altany: http://ogrodosfera.pl/altana-letniskowa ... em-francja , ewentualnie małego domku na narzędzia.
Oczywiście, oprócz przestrzeni i materiału, z jakiego są wykonane - co jeszcze różni altanę od domku?
Czy od strony pozwoleń - potrzeba jakichś specjalnych, żeby to zainstalować w ogrodzie?
Na co byście się zdecydowali - domek czy altana?
Pan Strach
Ogrodolandia
Świeżak na forum
Posty: 7
Rejestracja: śr mar 02, 2016 10:53 am

Re: Altana w ogrodzie

Post autor: Ogrodolandia »

Przede wszystkim, altany nie zamkniesz. Służy jako miejsce chroniące przed deszczem czy słońcem.
Na domek nie potrzebujesz pozwoleń, o ile trzymasz się wymiarów określonych przez ustawodawcę. W domku możesz mieć miejsce do spania czy przechowywania narzędzi.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Altana w ogrodzie

Post autor: AlaKawa »

Takie pomieszczenie na narzędzia to świetna opcja. Mój mąż niedługo planuje nieco doposażyć domowy warsztat produktami z oferty regulamin forum należy przeczytać i powiem szczerze, że nad zakupem takiego domku też bardzo poważanie się zastanawia. W końcu mając dobrej jakości sprzęt, czy to narzędzia budowlane, czy pomiarowe, warto przechowywać je w odpowiednich warunkach.
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Altana w ogrodzie

Post autor: foxi11 »

Na rynku jest wiele dostępnych, gotowych modeli altan. Jednak nie należą one do najtańszych. Wiadomo ,że trzeba mieć wiedzę, narzędzia oraz materiały , z których się je wykona. Nie zmienia to jednak faktu ,że są one drogie.Mój mąż pokusił się o samodzielne wykonanie takiej altany. W internecie znalazła model jaki nam się spodobał oraz sposób jej wykonania - https://www.mgprojekt.com.pl/blog/altany-ogrodowe/ - ta jest akurat blog, gdzie znaleźliśmy niemalże instruktaż krok po kroku - jak wykonać altanę.
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Altana w ogrodzie

Post autor: duser »

Co do altany w ogrodzie to ja jej nie mam jeszcze ale rozważam. A teraz kupiłem nowy parasol, tutaj https://gardenspace.pl/parasole-ogrodowe od tego producenta zamawiałem go. Jakość jest wysoka więc jak wam na tym zależy to zdecydowanie wam go polecam.
Malarka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pt kwie 23, 2021 10:04 am

Re: Altana w ogrodzie

Post autor: Malarka »

mam drewnianą altanę w ogrodzie z której jestem bardzo dumna. Pieknie wygląda i uwielbaim spędzać w niej czas. Po zakupie malowałam ja impregnatem z Vidaronu, żeby zabezpieczyć przed deszczem, słońcem itp. Nadal wygląda ładnie i nic złego się z nią nie dzieje
ODPOWIEDZ