Klocki, które nie zagracą mieszkania?

Aranżacja pokoju dziecka, zabawki , meble bezpieczne dla najmłodszego pokolenia, kołyski, biurka, lampki, dywaniki i inne wyposażenie, które po prostu musi się znaleźć w pokoju dziecka. Plus kolorowe dekoracje, którą budzą uśmiech!

Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pomysł na prezent do pokoju dziecka.
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Klocki, które nie zagracą mieszkania?

Post autor: Pumpilka »

Szukam pomysłów na jakieś ciekawe klocki dla dzieci,
które nie zagracą mieszkania i nie zrobią totalnego bajzlu (kiedyś weszłam stopą w porozrzucane lego, więc podziękuję...).
Jakie klocki drewniane (przykładowo ze szkolnisa: szkolnispl/klocki_drewniane ), plastikowe, czy inne byłyby w tym momencie najlepsze?
Pan Strach
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Klocki, które nie zagracą mieszkania?

Post autor: katarynka »

chyba nie ma takich klocków, które nie robiłyby bałaganu, ale faktycznie łatwiej ominąć drewniane większe klocki niż małe lego, a jeśli już się tak zdarzy, ze nadzieje się ktoś na lego...może być trauma do końca życia :D sama jako dziecko miałam takie przypadki, ze wchodziłam na własne klocki i oczywiście potem nic tylko płacz :D
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Klocki, które nie zagracą mieszkania?

Post autor: Kaska32 »

Zdarza się , niestety. U nas synek pilnuje, żeby lego właśnie zawsze było schowane w pudle z tymi klockami. Na niektóre zestawy zbiera sam pieniądze i potem bardzo pilnuje, bo wie że nie kosztują one mało.
Awatar użytkownika
Forek25
Zaglądacz forumowy
Posty: 22
Rejestracja: wt lis 13, 2012 1:17 pm

Re: Klocki, które nie zagracą mieszkania?

Post autor: Forek25 »

Klocki lego są piekielnie drogie, nie wiem kto je kupuje. :o

Klocki z drewna może nie są takie przebojowe, ale jak się chce to też można zrobić z nich użytek.

Ja bym jednak bardziej stawiał na książki zagadki, gdzie dziecko myśli rozwiązując jakieś łamigłówki. To na pewno zajmie mniej miejsca i edukacyjne jest lepsze niż układanie klocków.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Klocki, które nie zagracą mieszkania?

Post autor: katarynka »

oj już nie przesadzaj, wcale klocki lego nie muszą drogo kosztować, zawsze można przecież kupić używane na przykład tutaj co oczywiście nie oznacza, że używane będą jakoś bardzo zniszczone, po prostu dzieci z tego wyrastają albo się nudzą i nie chcą się nimi bawić mimo, że wyglądają jak nowe
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Klocki, które nie zagracą mieszkania?

Post autor: Dorota40 »

katarynka pisze:oj już nie przesadzaj, wcale klocki lego nie muszą drogo kosztować, zawsze można przecież kupić używane
dokładnie - i to jest czasem naprawdę dobra metoda na zakup zabawki...
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Klocki, które nie zagracą mieszkania?

Post autor: siedemosiemdwa »

Nowe, czy używane - i tak zagracają mieszkanie ;-) Większe klocki łatwiej zauważyć, żeby w nie nie wdepnąć, tyle, że im dziecko starsze, tym mniejszymi klockami woli się bawić :D
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Klocki, które nie zagracą mieszkania?

Post autor: kangurka »

Racja, te duże klocki nie stanowią wtedy żadnego wyzwania. Małe Lego są za to wspaniałą zabawą. Bawiłam się nimi ja, bawią się nimi moje dzieci i wydaje mi się to jak najbardziej naturalne. Jeszcze w żaden na szczęście nie wdepnęłam ;)
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Klocki, które nie zagracą mieszkania?

Post autor: siedemosiemdwa »

Ja wdepnęłam u mojej podopiecznej, gdy pracowałam jako niania, masakra, jaki to jest ból! :D Sama mam w domu duże pudło po odtwarzaczu cd, w którym mieliśmy zawsze z bratem wszystkie nasze klocki lego. Pół roku temu przeglądałam zawartość pudła i świetnie się bawiliśmy z narzeczonym, budując autko campingowe :D :D
raczek
Zaglądacz forumowy
Posty: 61
Rejestracja: czw maja 16, 2013 2:02 pm

Re: Klocki, które nie zagracą mieszkania?

Post autor: raczek »

Nie ma takich klocków!:D Trzeba po prostu być zorganizowanym podczas zabawy. Nie ma, że boli. Wszystkie klocki po zabawie powinny wylądować w pudełku.
ODPOWIEDZ