Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
żiżka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr cze 23, 2021 2:40 pm

Re: Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane?

Post autor: żiżka »

Gdybyście szukali czegoś w centrum Szczecina to wysokiej jakości mieszkania deweloperskie w zdecydowanie rozsądnych cenach oferuje Graz Deweloper. Spodobała nam się ich inwestycja przy ul. Potulickiej https://www.grazdeweloper.pl/inwestycje ... tulicka-37 To świetna lokalizacja, dookoła całą niezbędna infrastruktura - sklepy, przychodnia zdrowia czy przedszkole a do tego w pobliżu jest piękny park, także zieleni też nie brakuje. Po całości nam się tam spodobało, także zdecydowaliśmy się kupić tam mieszkanie, tym bardziej że dewelopera sprawdziliśmy i wiemy, że buduje jakościowo.
Pan Strach
brutus
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 9:06 am

Re: Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane?

Post autor: brutus »

Jest to faktycznie dylemat towarzyszący wielu inwestorom. Mieszkania w dużych miastach są teraz bardzo drogie, wiele osób przekonuje się, że w podobnej cenie można z powodzeniem wybudować sobie dom. Myślę, że to jest bardzo indywidualna kwestia, bo mieszkanie w domu gdzieś poza miastem jest ok, ale dla osoby, która dysponuje prawem jazdy. Często osoby, które nie mają możliwości samodzielnego prowadzenia auta jednak decydują się na inwestycję w mieszkanie. Nie każde mieszkanie jest drogie, są też tańsze inwestycje, na przykład tutaj możecie sobie sprawdzić we Wrocławiu https://omegabuildings.pl/mieszkania/maslice - lokalizacja fajna, a ceny nawet rozsądne.
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane?

Post autor: malwa »

Nie od dziś wiadomo że inwestowanie w nieruchomości jest opłacalne a najbardziej opłaca się zainwestować w atrakcyjne apartamenty takie jak te na osiedlu Śląska 12 w Trójmieście
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 530
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane?

Post autor: kapitalna »

Z tych dwoch opcji oczywiście, że lepszy jest dom. Ma się spokój i więcej przestrzeni. W bloku niestety żyje się z sąsiadami na karku. Dlatego jak jest taka możliwość to warto postawić na budowę i jeśli szukasz projekty domów jednorodzinnych to z mojej strony polecam biuro Archon+
dzoana
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:29 am

Re: Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane?

Post autor: dzoana »

A co powiecie na przykład na nowe mieszkanie lublin: https://zagieldom.pl/orkana/ ? Ja uważam, że to bardzo dobre lokalizacje. Same mieszkania też się świetnie prezentują - mi osobiście wpadły one w oko. Wydaje mi się, że warto się zainteresować jeśli planujecie zakup swojej nieruchomości.
Arek454
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: sob lip 10, 2021 6:03 pm

Re: Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane?

Post autor: Arek454 »

Zabierając się za wybór swojego wyjątkowego i funkcjonalnego mieszkania to polecam zapoznać się z ofertą deweloperską zarówno dla siebie, ale i jako forma inwestycji to w przypadku Wrocławia zdecydowanie mogę polecić Wam kontakt z Lokum Deweloper https://lokum-deweloper.pl/oferta/lokum-siesta/ jak osiedle Lokum Siesta w przypadku których będziecie mogli liczyć na świetne lokalizacje, bardzo dobre ceny i wybór różnych mieszkań w zależności od tego czego aktualnie potrzebujecie dla swojej rodziny, albo inwestując w nieruchomości pod wynajem. Gdzie świetna lokalizacja ma ogromne znaczenie :)
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane?

Post autor: niewazne »

Mieszkam w domu i raczej trudno byłoby mi się przeprowadzić w chwili obecnej do mieszkania. Dom to zdecydowanie większy komfort, większa wygoda jak również więcej przestrzeni. Jeśli szukacie nieruchomości w Krakowie, poleecam raczej zastanowić się nad możliwością kupienia domu pod Krakowem. Często możecie znaleźć dom w cenie mieszkania w centrum Krakowa:
https://www.ap7.pl/pl/blog/dzialki-nier ... akowem/307

Spory wybor mieszkań jest w tym biurze nieruchomości.

Polecam kontakt, czesto mają wiele nieruchomości na sprzedaż, które nie są jeszcze wystawione na ich stronie.
zaderka
Zaglądacz forumowy
Posty: 73
Rejestracja: wt mar 08, 2016 11:50 am

Re: Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane?

Post autor: zaderka »

W Krakowie jest też kilka naprawdę atrakcyjnych osiedla a Strefa Cegielnia bardzo mi się podoba pod względem lokalizacji, bo to spokojna, urokliwa, pełna przestrzeni i zieleni okolica, niedaleko jest Zalew Zesławicki a więc tereny na rower czy spacer wręcz wymarzone
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane?

Post autor: duser »

Jeśli natomiast masz problemy ze spłatą kredytu lub otrzymałeś w spadku zadłużone mieszkanie, to wiedz, że firma GRB Nieruchomości ma w swojej ofercie skup udziałów w nieruchomościach . Myślę, że warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem.
asieczek
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 8:28 am

Re: Dom czy mieszkanie? Nowe od developera czy używane?

Post autor: asieczek »

Dom czy mieszkanie? Wszystko zależy od potrzeb i możliwości. Ja preferuje dom szczególnie, że w cenie małego mieszkania w mieście można mieć dom z ogrodem na przedmieściach. Jeśli jest taka możliwość to uważam ze kupione od dewelopera, oczywiście takiego, który ma już jakaś historie zrealizowanych inwestycji jak https://activa.pl/ Nowy dom to jednak zupełnie coś niż już przerabiany kilkukrotnie z rynku wtórnego.
ODPOWIEDZ