Kiedy pierwsze koszenie?

Wokół roślin w ogrodzie i w domu: doniczki, instalacje, pomysły.
Wszystko to, co sprawia, że rośliny w ogrodzie nabierają "blasku".
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Kiedy pierwsze koszenie?

Post autor: Pumpilka »

Kiedy w ogrodzie można zrobić pierwsze koszenie,
żeby trawy nie zniszczyć, itp?
Czytałam, że pod koniec kwietnia, ale przyznam, że jako właścicielka nowej podkaszarki to się już nie mogę doczekać jej testów. Niby teraz śnieg mam w ogrodzie, ale jak ktoś wie jak to jest z tym koszeniem to proszę o informację.
Pan Strach
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Kiedy pierwsze koszenie?

Post autor: katarynka »

hehe..właśnie wszędzie śnieg mnie nie przyszłoby mi do głowy, żeby w styczniu myśleć o pierwszym koszeniu, kiedy teraz wszystkim zajmuje bardziej głowę odśnieżaniechociaż chyba dobrze zrobiłaś, ze kupiłaś tę podkaszarkę przed sezonem, bo było na pewno taniej, w kwietniu pewnie ceny zostaną zawyżone, ale jak an razie to radziłabym pomyśleć lepiej co zrobić z tym zalegającym śniegiem ;)
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Kiedy pierwsze koszenie?

Post autor: kalioppe »

Ja też ostatnio oglądałam się za nową kosiarką, ale jakoś nic mi nie wpadło w oko. A pierwsze koszenie u mnie zazwyczaj wtedy, kiedy po zimie trawa zaczyna się już zielenić i puszcza nowe źdźbła :)
Jurek
Zaglądacz forumowy
Posty: 39
Rejestracja: pn sie 19, 2013 11:28 am

Re: Kiedy pierwsze koszenie?

Post autor: Jurek »

Ja pierwszy raz koszę tak w okolicach Kwietnia właśnie więc może ty będzie dobra opcja i rzeczywiście trafna ;)
ODPOWIEDZ