Ekspres do kawy - używacie?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Ekspres do kawy - używacie?

Post autor: kalioppe »

Niedawno nabyłam ekspres ciśnieniowy, jeden z tańszych, ale zależało mi tylko na tym, żeby porządnie spieniał mleko i muszę przyznać, że całkiem dobrze spełnia swoją rolę. A jak jest u Was? Korzystacie z ekspresów? A może z klasycznych kawiarek?
Pan Strach
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Ekspres do kawy - używacie?

Post autor: Kaska32 »

Ja mam i uzywam i kawiarki i ekspresu, jeśli chodzi o ekspres to mam nie drogi model DeLonghi, jest ok, służy mi już 7 rok, nic się nie psuje, ale brakuje mi w nim młynka do kawy.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Ekspres do kawy - używacie?

Post autor: katarynka »

nie mam ekspresu i jak na razie piję tylko kawę rozpuszczalną, a czasem u rodziców taką z ekspresu przelewowego, ale marzy mi się fajny ekspres, z tymże nie na kapsułki, ale taki do przygotowania kawy ze świeżo mielonych ziaren ;) cudownie taka smakuje, ale niestety jak na razie delektuję się nią tylko w kawiarni
Awatar użytkownika
Forek25
Zaglądacz forumowy
Posty: 22
Rejestracja: wt lis 13, 2012 1:17 pm

Re: Ekspres do kawy - używacie?

Post autor: Forek25 »

Dobry ekspres ciśnieniowy to wydatek 1000-1500 zł a taki super to 4-5 tys. zł.

Ja piję kawę po turecku, ewentualnie cappucino. Jakoś nie mam nerwów do mycia ekspresu.
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Ekspres do kawy - używacie?

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Ja jestem zwolennikiem rozpuszczalnej i z ekspresami nie miałem zbyt dużo do czynienia. Jednak widziałem gdzieś ekspres ręczny. Kawę mielimy samemu, następnie sami przetłaczamy ją przez filtr i gotowe :) - podobno porównywalna w smaku do tych z ekspresów ciśnieniowych.
http://www.Meble-Bogart.pl

Mail: natalia.ozog@meble-bogart.pl
GG: 48123155
Tel. 791 16 16 16
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Ekspres do kawy - używacie?

Post autor: katarynka »

masz na myśli coś w stylu jak ten zaparzacz do kawy ?? moja koleżanka z takiego korzysta, ale mnie on nie przekonuje, bo kawa wychodzi strasznie mocna, a jednak jestem przyzwyczajona do bardziej delikatnego smaku, jednak szanuję to, że ona taka piję i mam zawsze ten zaparzacz, zeby nawet w gościach u mnie czuła się jak u siebie :)
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Ekspres do kawy - używacie?

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Nie o to mi jeszcze chodziło. Nie wiem jak to profesjonalnie nazwać jednak cała filozofia była dość prosta. Wrzucasz ziarna kawy do młynka ręcznego, mielisz, wsypujesz do tuby, zalewasz wrzątkiem, wkładasz tłok i naciskasz - wszystko cedzi się przez filtr i kawa gotowa :)

Prosty tani sprzęt, ale pozwala celebrować robienie kawy i do tego wychodzi porównywalna do tej z ekspresu!
http://www.Meble-Bogart.pl

Mail: natalia.ozog@meble-bogart.pl
GG: 48123155
Tel. 791 16 16 16
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Ekspres do kawy - używacie?

Post autor: Dorota40 »

A tak to ja kojarzę taką klasyczną kawiarkę z posiadówek letnich na działce - kiedy nie ma ekspresu, a właśnie taka tłokowa zaparzaczka. Super się sprawdza i kawa, fakt, pycha!
Czas i tak upłynie.
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Ekspres do kawy - używacie?

Post autor: Anita12 »

Ja kupiłam jakiś czas temu ekspres w Biedronce. No, cudów wiadomo, że nie ma co się spodziewać. Kawa była naprawdę smaczna i jak dla mnie samej taki niewielki ekspres wystarczał. Ale po 2 tygodniach zaczął przeciekać i poszedł do reklamacji...
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Ekspres do kawy - używacie?

Post autor: kangurka »

Ja mam ekspres do kawy z Tchibo na kapsułki. Jest bardzo fajny, jeżeli chodzi o robienie bajeranckich kaw typu latte czy cappuccino.
ODPOWIEDZ