Ekspres do kawy - używacie?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Rafal
Zaglądacz forumowy
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 15, 2013 12:22 pm

Re: Ekspres do kawy - używacie?

Post autor: Rafal »

Ja nie używam ekspresu do kawy, dlaczego nie można sobie jej zrobić samemu naturalnie? Po co używać do tego robota od razu :) ?
Pan Strach
francik
Świeżak na forum
Posty: 15
Rejestracja: wt lip 16, 2013 9:47 am

Re: Ekspres do kawy - używacie?

Post autor: francik »

poranna kawka z ekspresu jest dużo smaczniejsza niż zaparzana tradycyjnie no i zasadnicza zalety to brak fusów ale są gusta i guściki
filip.s
Zaglądacz forumowy
Posty: 23
Rejestracja: pn cze 24, 2013 12:33 pm

Re: Ekspres do kawy - używacie?

Post autor: filip.s »

Przed zakupem ekspresu ciśnieniowego (szczególnie jeśli mamy możliwość i zamiar wydać na niego większą kwotę) polecam wnikliwą lekturę jakiegoś większego forum podejmującego taką tematykę. Unikniemy błędnego wyboru i MNÓSTWA problemów np. z psującym się automatycznym ekspresem kiepskiej firmy :/
Pozdrawiam :)
JacekPP
Zaglądacz forumowy
Posty: 29
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 12:45 pm

Re: Ekspres do kawy - używacie?

Post autor: JacekPP »

Ja również uważam to za zbędne. Jakoś nie lubie w ogóle kawy, także nie jest mi to potrzebne.
Monikka80
Świeżak na forum
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 10, 2016 7:04 pm

Re: Ekspres do kawy - używacie?

Post autor: Monikka80 »

no włąśnie planuję kupic i szukam podpowiedzi, jaki teraz aktualnie jest najlepszy wybór, tak do 600 zł
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Ekspres do kawy - używacie?

Post autor: niewazne »

Miałam 2. Na kapsułki.. Kawa nawet ok -ale drogo wychodzi za filiżankę. Kapsulki to tani expres A drogie kawy. Teraz mam ciśnieniowy. Warto w taki zainwestowac - kawa O niebo lepsza i (tańsza filiżanka.) Można taki bez spieniacza -bo to trzeba czyścić A bzyczkiem z ikei ubijesz idealna piankę.

Dobrze jest również poczytać sobie o savoir vivre serwowania kawy w domu
https://www.smaczneprzepisy.com.pl/aktu ... we-zasady/

Na stronie jest opisane, jak serwować kawę :)
Jokata
Zaglądacz forumowy
Posty: 56
Rejestracja: wt lip 26, 2016 5:29 pm

Re: Ekspres do kawy - używacie?

Post autor: Jokata »

Obecnie nie wyobrażam sobie życia bez ekspresu. Długo wzbraniałam się przed zakupem mówiąc, że szkoda kasy i mogę sobie zaparzyć od czasu do czasu rozpuszczalną kawę. Aż w końcu natrafiłam na promocję w sklepie i kupiłam ekspres ciśnieniowy z Delonghi, w pełni zautomatyzowany, z funkcją spieniania mleka, samooczyszczeniem itd. Teraz nie ma u mnie dnia bez kawy, codziennie piję Latte, Espresso, Cappuccino. Nawet mój mąż, który wcześniej nie przepadał za kawą, to ją pokochał :D Jak nie wiesz, na jaki zdecydować się ekspres, to poczytaj różne rankingi i poradniki w necie, np. ten: https://www.kuchenny.com.pl/2651-3-tani ... 00-zl.html.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Ekspres do kawy - używacie?

Post autor: Hyorin »

Ja nie wyobrażam sobie życia bez ekspresu, ani w domu, ani w pracy, ratuje życie niejednokrotnie
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Ekspres do kawy - używacie?

Post autor: foxi11 »

Kupiliśmy nie dawno ekspres do kawy. Kawa rewelacja. To jest po prostu pyszne. Wszystkim polecam
Viksa
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 8:25 am

Re: Ekspres do kawy - używacie?

Post autor: Viksa »

Jaki wybrać ekspres? Ciśnieniowy czy przelewowy? Z młynkiem czy bez?? Mam ciasna kuchnię wiec nie może być kolubryna
ODPOWIEDZ