Placyk zabaw

Altanki, domki ogrodowe, wiaty, zadaszenia, place zabaw dla dzieci i inne elementy małej architektury ogrodowej. Co wybrać, czego unikać, jak stawiać przed domem różne niespotykane cuda. Rozmowy.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Wszystkodlawnetrza
Zaglądacz forumowy
Posty: 96
Rejestracja: pt paź 26, 2012 1:03 pm
Lokalizacja: Polska - mam na forum nadprzyrodzone moce:)

Placyk zabaw

Post autor: Wszystkodlawnetrza »

Jak rozplanować ciekawy plac zabaw dla dzieci i co się w nim powinno znaleźć, żebyśmy się jako rodzice nie zamęczyli przy konserwacji, ale i żeby było bezpiecznie i ładnie?
Może jakieś gotowe place zabaw jak np ogrodosfera.pl/plac-zabaw mają?
Chyba, że wolelibyście osobno kompletować ślizgawki, piaskownice, huśtawki itd?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Placyk zabaw

Post autor: Dorota40 »

Wszystkodlawnetrza pisze: Chyba, że wolelibyście osobno kompletować ślizgawki, piaskownice, huśtawki itd?
osobno to nie... chyba jednak wybrałabym gotowca, lubię takie "wszystko w jednym"
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Placyk zabaw

Post autor: siedemosiemdwa »

Mój prawie-mąż jest taką typową złotą rączką, więc plac zabaw dla dzieci będzie robić sam :-) Wystarczy solidna huśtawka i fajna zjeżdżalnia oraz piaskownica, wszystko z naturalnego drewna :-)
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Placyk zabaw

Post autor: kalioppe »

U nas za plac zabaw robi trampolina :)
Maluchy nie tylko skaczą, ale mają tysiąc różnych pomysłów na jej wykorzystanie. BYła już domkiem dla lalek, polem bitwy i tysiącem innych miejsc.
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Placyk zabaw

Post autor: Anita12 »

siedemosiemdwa pisze:Mój prawie-mąż jest taką typową złotą rączką, więc plac zabaw dla dzieci będzie robić sam :-) Wystarczy solidna huśtawka i fajna zjeżdżalnia oraz piaskownica, wszystko z naturalnego drewna :-)

Zazdroszczę prawie-męża, bo mój nie wie nawet do czego służy młotek i wiertarka. Ale ja też bym się zastanowiła nad trampoliną, dlatego że mamy niewiele miejsca na podwórku i trochę szkoda całą przestrzeń zajmować placem zabaw.
mikra
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:07 pm

Re: Placyk zabaw

Post autor: mikra »

Apropo wiertarki - poczytałem trochę i z tego co widzę, dobre wiertarki ma Celma.
Interesuje mnie udar, a konkretnie WIERTARTKA UDAROWA DWUBIEGOWA PRCz 16/10DEO
Czy to dobry sprzęt?
mikra
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:07 pm

Re: Placyk zabaw

Post autor: mikra »

Wiertarka już dawno temu kupiona i był to dobry zakup. Robiliśmy mały remont - sprzęt robił to co do niego należy. Do tego wiertarka jest lekka, jak na razie niezawodna. Sporo czytałem o Celmie, niby to wszystko z tych opisów wynikało, ale mimo to wiadomo jak to bywa ze sprzętami. Ostatecznie jesteśmy naprawdę zadowoleni, tym bardziej że dużo nas nie kosztowała.
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Placyk zabaw

Post autor: Kawowa »

Wydaje mi się, że ta trampolina to takie niespełnione marzenie z dzieciństwa wielu rodziców.
Widziałam całkiem niezłe trampoliny marki Hop-Sport tutaj: hop-sportpl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Trampoliny-366.html i zaskoczyły mnie trochę ich ceny.
Myślałam, że to kosztuje grube "tauzeny". Tak więc chyba sama spełnię swoje dziecięce marzenie :)
RudaMaryla
Zaglądacz forumowy
Posty: 60
Rejestracja: śr sty 08, 2014 7:49 pm

Re: Placyk zabaw

Post autor: RudaMaryla »

U mojego sąsiada szczytem popularności wśród dzieci cieszy się stary kojec po psach, z siatki, przeniesiony na inne miejsce, ustawiony pod drzewami... dzieci mają w nim dom, bunkier, pałac, właściwie wszystko, poznaosiły tam swoje zabawki, meble i nie chcą z niego wyjść. Druga rzecz, która je bardzo cieszy, to wielka huśtawka z koła zawieszona na drzewie, a trzecia - trampolina. Piaskownica i zjeżdżalnia dawno przestały robić furorę. Z drugiej strony, jak ktoś nie ma umiejętności a ani miejsca i wysokich drzew (takich 6 lat sosny...) to cóż, myślę, że postaje kupić gotowe i kwestia tylko czy mają być z palstiku czy drewna. Zdjęcia pochodzą ze strony Ogrodolandia.pl
Załączniki
plac-zabaw-dango.jpg
plac-zabaw-dango.jpg (8.54 KiB) Przejrzano 7655 razy
zjeżdżalnia dla dzieci.jpg
zjeżdżalnia dla dzieci.jpg (4.45 KiB) Przejrzano 7655 razy
zakrecona-zjezdzalnia-smoby-u-turn.jpg
zakrecona-zjezdzalnia-smoby-u-turn.jpg (5.43 KiB) Przejrzano 7655 razy
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Placyk zabaw

Post autor: designerka »

Moim zdaniem jeśli chcemy zrobić plac zabaw w ogrodzie to najlepszy będzie taki drewniany. Nie dość, że bardziej estetyczny to jeszcze trwalszy. Znajomi mają taki zestaw, w skład którego wchodzi hustawka na łańcuchach, zjeżdżalnia i piaskownica. Myślę, że to w zupelności wytarczy. Oprócz tego mają też trampolinę.
ODPOWIEDZ