Tańsze wykończenie domu?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Tańsze wykończenie domu?

Post autor: kalioppe »

Z tego co zdążyłam się zorientować w większości przypadków wykończeniówka pochłania ogromne sumy pieniędzy. Macie jakieś pomysły na to, jak ograniczyć te wydatki? Oczywiście nie chodzi mi o oszczędzanie na materiałach kosztem jakości, ale o jakieś sprawdzone, sprytne pomysły, najlepiej poparte Waszym własnym doświadczeniem.
Pan Strach
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Tańsze wykończenie domu?

Post autor: Aleksandra »

W sumie to ja mam tylko 1 sprawdzony sposób: jak kupuję coś do domu, to korzystam z porównywarki cen - wtedy naprawdę taniej mi to wychodzi zakupowo.
Ostatnio np telewizory LCD porównywałam i znalazłam model o 500 pln taniej niż u innych. I to tylko w jednym sklepie. Opłacało się.
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Tańsze wykończenie domu?

Post autor: Anita12 »

To prawda, nie ma sensu przepłacać, ale też bez sensu wyrzucać ostatnie pieniądze na wykończenia. Więc porównywanie cen, może pokombinować z jakimś dojściem do hurtowni? Tam będzie najtaniej...
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Tańsze wykończenie domu?

Post autor: siedemosiemdwa »

Tak, będzie taniej, tyle, że bardzo często tego typu hurtownie zlokalizowane są gdzieś na obrzeżach miast, więc do tego dochodzi kwestia transportu, co sprawi, że na koniec może się okazać, iż cena materiałów wykończeniowych będzie taka sama, jak w pobliskim sklepie ;-) Nie warto też kupować tego, co najtańsze, ja rozumiem, że trzeba jakoś ograniczyć koszty, tylko pamiętajmy wszyscy, że budowa domu to inwestycja na lata, po co płacić i pracować na piękny efekt, jeśli za kilka lat wszystko zacznie się sypać i trzeba będzie zrobić generalny remont? Lepiej wyłożyć od razu więcej pieniążków i zrobić wszystko solidne i trwałe. Moja koleżanka tak zrobiła - elementy wykończeniowe kupili dobrej jakości, a że mieli ograniczone fundusze, to na początek urządzili tylko kuchnię i sypialnię, a teraz co miesiąc z każdej kolejnej wypłaty coś dokupują i powolutku urządzają pozostałe pomieszczenia :)
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Tańsze wykończenie domu?

Post autor: katarynka »

kalioppe pisze:Z tego co zdążyłam się zorientować w większości przypadków wykończeniówka pochłania ogromne sumy pieniędzy. Macie jakieś pomysły na to, jak ograniczyć te wydatki? Oczywiście nie chodzi mi o oszczędzanie na materiałach kosztem jakości, ale o jakieś sprawdzone, sprytne pomysły, najlepiej poparte Waszym własnym doświadczeniem.
prawdę mówiąc to jest wiele takich rzeczy na których nie warto oszczędzać, bo pewne rozwiązania, które można byłoby uznać za drogie w efekcie okazują się być rozwiązaniem oszczędnościowym, mój brat na przykład dużo zaoszczędził na ekstra gadżety do wykończenia domu, ale dzięki temu było do stać na instalację takiej biologicznej oczyszczalni ścieków i teraz ma możliwość użytkować oczyszczoną wodę chociażby do podlewania ogrodu...nie musi korzystać z wody pitnej, a to duży plus oraz ogromna oszczędność
Monaki
Zaglądacz forumowy
Posty: 23
Rejestracja: czw maja 09, 2013 11:16 am

Re: Tańsze wykończenie domu?

Post autor: Monaki »

Można zatrudnić jedną firmę, która się wszystkim zajmie. Wtedy o wiele łatwiej jest zorganizować remont, łatwiej jest określić koszty remontu i nie ma poślizgu, wszystko jest zgrane. Są firmy, które zajmują się kompleksowym wykończeniem wnętrz, co zapewnia oszczędność czasu i pieniędzy.
Arek454
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: sob lip 10, 2021 6:03 pm

Re: Tańsze wykończenie domu?

Post autor: Arek454 »

Zdecydowanie polecam sprawdzić bardzo dobry artykuł w tematyce budowy domu, a mianowicie "Kiedy rozpocząć budowę domu?" przygotowany przez https://sobir.pl/kiedy-rozpoczac-budowe-domu/ ponieważ przede wszystkim powinna być rozpoczęta w odpowiednim momencie, tak aby była ona skoordynowana z innymi etapami projektu oraz z uwzględnieniem aktualnych warunków atmosferycznych, bo nie wszystkie prace można na przykład wykonać w ujemnych temperaturach.
arnika
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn gru 13, 2021 2:29 pm

Re: Tańsze wykończenie domu?

Post autor: arnika »

Uważam, że taki wybór to kwestia indywidualna. Możliwości jest wiele i warto wziąć je pod uwagę. Co powiecie na przykład na panele laminowane warszawa: https://artcorestudio.pl/panele/laminowane ? Moim zdaniem wyglądają bardzo oryginalnie.
kalinka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:17 am

Re: Tańsze wykończenie domu?

Post autor: kalinka »

Tańsze - nie zawsze oznacza lepsze. Generalnie podczas budowy domu należy zwracać uwagę na najróżniejsze detale. Nasz dom powinien być przede wszystkim solidnie wykonany. Nie zawsze jednak firmy budowlane podchodzą do tego tak jak my. Czasem idą na łatwiznę, aby tylko jak najszybciej skończyć pracę - a to może spowodować różne usterki i błędy. Jeśli taka sytuacja spotkała i Was to myślę, że przyda Wam się ekspertyza budowlana: https://www.stawiarski.pl/ekspertyzy-budowlane.php . Warto wiedzieć, gdzie szukać tego typu usług.
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Tańsze wykończenie domu?

Post autor: malwa »

Nieraz nie warto oszczędzać na materiałach bo potem są różne problemu z ich trwałością. Jeśli chcesz sprawdzić jaki naprawdę jest stan budynku najlepiej zatrudnić takiego https://www.mpexpertbud.pl/ile-kosztuje ... budowlany/ rzeczoznawcę
ODPOWIEDZ