Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Hyorin
Forumowy ekspert

Re: Czy malowanie ścian waszym zdaniem jest trudne?

Post autor: Hyorin » pn maja 22, 2017 1:36 pm

Malowanie ścian to nic trudnego, poradniki można znaleźć w sieci. Trzeba tylko wiedzieć co kupić i gdzie. Ja muszę nieco bardziej odremontować kuchnię i sprawdzam jakie gładzie warto wybrać wg poradnika na poradnikowy.net/materialy-budowlane-czy-znasz-je-wszystkie/ . Pierwszy raz będę kładła gładź, więc szukam informacji na ten temat.

designerka
Forumowy ekspert

Post autor: designerka » wt maja 23, 2017 11:51 am

Moim zdaniem malowanie ścian jest dziecinnie łatwe. Ja sama pomalowałam sobie całe mieszkanie. Tylko polecam wałek, nie pędzel.

Anita
Zaglądacz forumowy

Post autor: Anita » czw cze 22, 2017 6:26 pm

Malowanie pomieszczeń to nie taka trudna rzecz. Sami tą czynność wykonujemy z mężem i nie przysparza on nam większych kłopotów. Najważniejsze by wykonać wszelkie uzupełnienie ubytków w ścianach, zeszlifować, zagruntować i śmiało wówczas można malować na wybrany kolor. Pamiętam, ze gdy my zabieraliśmy się do tego pierwszy raz nie wiedzieliśmy nic na temat potrzebnych materiałów i akcesoriów do przeprowadzenia remontu. Wybraliśmy się do naszego osiedlowego sklepu i Pan z Flugger wszystko nam krok po kroku wytłumaczył . Do dziś zaopatrujemy się we Fluggerze https://www.flugger.pl/

designerka
Forumowy ekspert

Post autor: designerka » czw cze 29, 2017 8:23 pm

Pewnie, że to nie jest trudne, ale trzeba się do tego przygotować. No i kupić dobrej jakości farby.

Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert

Post autor: kangurka » pt lip 07, 2017 10:29 am

Samemu można pomalować mieszkanie i nie jest to znowu taki wyczyn. Wystarczy poczytać tutaj: https://sprzedajemy.pl/poradnik/jak-sam ... 99-art2447 - te porady przydadzą się każdemu kto samodzielnie chce odnowić mieszkanie.

kapitalna
Bardzo stały bywalec

Post autor: kapitalna » pn paź 23, 2017 3:59 pm

Malowanie wcale nie jest trudne, wystarczy porządna farba np. Dulux https://www.castorama.pl/produkty/wykon ... trzne.html i nawet kobieta sobie z tym poradzi :) Ja malowałam sama kuchnię i bardzo dobrze mi to wyszło, nie wydaje mi się by jakoś specjalnie się różniła moja praca od tego co by zrobili profesjonalni malarze :)

Majeczkaa
Bardzo stały bywalec

Post autor: Majeczkaa » śr maja 16, 2018 7:07 am

Moim zdaniem z malowaniem ścian poradzi sobie praktycznie każdy pod warunkiem, że wyposaży się w niezbędny sprzęt oraz farby i odpowiednie preparaty. Dzięki czemu w trakcie wykonywania prac malarskich wszystko powinno przebiegać sprawnie i bez większych problemów. Gdy tylko zaopatrzymy się w niezbędne narzędzia i preparaty, możemy przystąpić do odpowiedniego przygotowania powierzchni ścian. W tym celu należy najpierw zagruntować całą powierzchnię ścian specjalnym preparatem. Sama jak wykonywałam remont mojej sypialni, zastosowałam taki preparat, który można znaleźć na stronie https://www.dulux.pl/pl/produkty/dulux- ... bilizujacy . Dzięki zastosowaniu takiego preparatu powierzchnia ścian przed malowaniem stanie się jednolita oraz sprawi, że farba nawierzchniowa nie będzie odpadać.

katarynka
Bardzo stały bywalec

Post autor: katarynka » śr lip 24, 2019 10:32 am

Może nie jest aż tak trudne, tylko nie wszystkim wychodzi. Mogą wyjsć mazy, jak chcesz żeby był ładnie to może lepiej poproś kogoś o pomoc?

Jokata
Zaglądacz forumowy

Post autor: Jokata » ndz mar 15, 2020 9:28 am

Nie uważam, żeby malowanie ścian było jakąś przesadnie trudną sztuką. Może początki zdają się trudne, jednak z każdym kolejnym pociągnięciem pędzla lub wałka dochodzimy do wprawy i potem jest już tylko lepiej. Pamiętajmy też, by postawić na wysokiej klasy farby BECKERS DESIGNER COLOUR Rzeszów, które doskonale pokrywają powierzchnię.

ODPOWIEDZ