Nowocześnie czy ponadczasowo?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: Anita12 »

Jak wybrać odpowiedni sposób aranżacji mieszkania?
Podobają mi się nowoczesne rozwiązania, ale też wiem, że to co jest modne teraz, za kilka lat będzie niemodne i będę miała ochotę to zmienić.
Może lepiej stworzyć jakiś ponadczasowy wystrój?
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: Kawowa »

Jeśli masz problem z połączeniem tych dwóch biegunów, to może weź pod uwagę po prostu zatrudnienie projektanta?
On powinien być w stanie pogodzić takie wymagania.
Tutaj https://www.deconova.pl/nowoczesnie-urz ... e-na-woli/ możesz sobie zobaczyć przykładowe portfolio.
Porównaj różne oferty i znajdź kogoś takiego, kto tworzy podobnie do twoich oczekiwań.
Im bardziej zróżnicowane portfolio w tym przypadku, tym lepiej.
meblonista
Zaglądacz forumowy
Posty: 56
Rejestracja: wt paź 15, 2013 2:20 pm

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: meblonista »

Najodpowiedniejszy sposób aranżacji jest taki, w którym my czujemy się dobrze.
Nie wyobrażam sobie wystylizować mieszkanie w nowoczesnych meblach, kolorach z obowiązujących trendach, bo nie czułabym się dobrze.
Czarno-biała łazienka, klasa, elegancja, ale dla mnie sterylność, na co dzień nie czułabym się dobrze,
zaś np. biel i turkus to już są "moje kolory".
Podobnie jest z innymi pomieszczeniami, czy meblami.
Warto inspirować się trendami, korzystać z nowoczesnych rozwiązań, ale tylko z tych, które są nam rzeczywiście potrzebne.

Dodatkowo, nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć nowoczesne meble do salonu ze stylową sofą chesterfield.
Stworzymy miłą przestrzeń, funkcjonalną, ale jednocześnie ciepłą i przyjazną.

Z doświadczenia wiem, że bardzo ciężko jest trafić na dobrego projektanta, nie wspominając o finansach, jakie musimy dla niego przeznaczyć.
Oprócz, aby projektant stworzył właściwą dla nas przestrzeń,
to my musimy zadać sobie najważniejsze pytanie, czego tak na prawdę chcemy?
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: designerka »

Moim zdaniem warto szukać kompromisu. Da się połączyć i jedno, i drugie. Takie rozwiązanie także jest najbardziej fortunne.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: Kobite »

A znalezienie kompromisu wcale nie jest jakimś wyzwaniem, któremu nie można sprostać. Wydaje mi się, że nowoczesnym połączeniem ponadczasowych mebli może być chociażby mebel kolonialny zobaczcie sobie w Nel Meble bo jest naprawdę już na rynku spory wybór takich mebli, a wyglądają naprawdę bardzo ciekawie.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: AlaKawa »

Kompromis to podstawa. Osobiście uważam, że nie ma sensu za wszelką cenę próbować za najnowszymi trendami w aranżacjach, jeżeli będziemy nie do końca dobrze się czuć w swoim mieszkaniu. Przy czym na pewno wiele elementów można uznać za ponadczasowe, a jednocześnie pasujące do wnętrz o dowolnej stylistyce. Jeżeli mówimy o dodatkach, do takich właśnie można zaliczyć fotoobrazy, dostępne w ofercie http://fotoobrazyinfo.pl/ . Powstają one w oparciu o druk HP Latex- najwyższej jakości, który jest bezwonny i w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia. Ponadto obrazy są nanoszone na prawdziwe płótno, nie żadne tam tanie podróbki tego materiału. Dzięki temu prezentują się świetnie i jestem pewna, że nie stracą nic ze swojego uroku przez długie lata.
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: niewazne »

Jedno nie wyklucza drugiego. Nowoczesne wnętrze nie musi stracić uroku za kilka lat. Tak samo wnetrze tradycyjnie nie musi być pełne zakurzonych dodatkow i antyków (osobiście kiepsko sie czuję w pomieszczeniach jak z antykwariatu).

Kilka ciekawych aranżacji salonu znajduje się na tej stronie:
projektmimopl/aranzacja-wystroj-wnetrz/salon/ ( polecam jeszcze zakładkę portfolio).

Przy aranżacji polecam kierować sie nie tylko tym co nam sie podoba ale głownie tym aby pomieszczenie było wygodne. W salonie spędza się w koncu dużo czasu.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: siedemosiemdwa »

Przecież nowocześnie też może być ponadczasowo. Teraz taki jest styl skandynawski, który wielu Polaków chętnie stosuje.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: kapitalna »

Oczywiście ponadczasowo, ale to nie znaczy nudno. Jeśli chodzi o ściany to bez problemu wybierzesz coś z palety duluxa kolory świata, mają tyle kolorów że można kręćka dostać :) Mebelki raczej drewniane, nie kupuj sklejek bo za 3 lata będziesz musiała je wymieniać.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: Majeczkaa »

A czy nie uważacie, że przy odrobinie pomysłu uda się mieć zarówno nowoczesne jak i ponadczasowe wnętrze ewentualnie po późniejszych zmianach drobnych rzeczy w wystroju? Ja jestem ogromną fanką stylu art-deco, o którym możecie poczytać tutaj duluxpl/pl/artykuly/wnetrza-w-stylu-art-deco i uważam, że można urządzić w tym stylu mieszkanie, które będzie zarówno nowoczsne i ponadczasowe.
ODPOWIEDZ