Nowocześnie czy ponadczasowo?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
bajaola
Zaglądacz forumowy
Posty: 66
Rejestracja: wt kwie 26, 2016 12:03 pm

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: bajaola »

Pewnie, że tak, a wystarczy tylko dobrze i z głową wszystko dopasować. Ostatnimi czassy takie połączenie jest bardzo modne. Moim zdaniem wszystko zależy od mebli. Ja bynajmniej od nich zaczynam, byłam dziś w Cierpicach w salonie i faktycznie tak jak mówiła koleżanka jest z czego wybierać. Spodobała mi sie u nich jedna kolekcja do salonu od firmy mebin, w podobnym stylu byłyby meble do jadalni i sypialni. Muszę się dobrze zastanowić i jeszcze raz je obejrzeć ale juz na stronie.
Pan Strach
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: designerka »

Ja jestem fanką nowocześnie urządzonych wnętrz. Myślę, że to również ponadczasowa aranżacja.
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: enigmaa »

Mi także wydaje się, że obecne nowoczesne wnętrza są ponadczasowe i będą ładnie wyglądały przez lata.
Na przykład system mebli kuchennych Verona od białostockiego producenta mebli, to połączenie nowoczesności z bardzo przystępną ceną.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: Majeczkaa »

Moim zdaniem nie ma ponadczasowych stylów. My po prostu mamy skłonność, żeby nazywać tak dawne mody, które wciąż mogą z nami rezonować – ale one były dziećmi swoich czasów tak samo, jak to, co nazywamy „nowoczesnym”. Co nie znaczy, że nie można się inspirować – wręcz przeciwnie, czasami warto. Ja np. w swoich aranżacjach lubię nawiązywać do natury, spokoju, harmonii poprzez wykorzystanie dużej ilości elementów drewnianych – np. takiego rodzaju lamp technodeluxepl/lampy-sufitowe/lampy-sufitowe-drewniane . Jest to zarówno nowoczesne, jak i przywołujące na myśl skojarzenia z bardziej przyjemnym, rustykalnym klimatem.
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: Zbig55 »

Nowocześnie mozna sprobować, ale ciężko później wrócic do klasycznego wystroju. Beton architektoniczny do gładzi na przykład.
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 388
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: niewazne »

Witam! Jako iż jestem świeża w temacie i dopiero bede sie zabierała za urządzenie pierwszego mieszkania chętnie przyjmę od was jakies strony internetowe gdzie zamówię fajne i dobrej jakości unikatowe meble w dobrej cenie ! Oraz jakiekolwiek rady o czym warto pamiętać i błędy ktore popełniliście urządzając mieszkanie a drugi raz byście tego nie zrobili ?

Jak na razie spodobała mi się bardzo Meblościanka wenge.

Co o niej sądzicie?
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: siedemosiemdwa »

A nie można i tak, i tak? Przecież styl nowoczesny też może być w wydaniu uniwersalnym, ponadczasowym. Szczególnie jak stawiacie na minimalizm.
kasztanek
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: śr cze 17, 2015 5:40 pm

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: kasztanek »

I tak i tak. Najlepiej do takiego wnętrza wybrać meble, które będą nowoczesne ale i ponadczasowe. Można zobaczyć na domekonpl. Są tam dostępne meble nowoczesne — systemowe. Które dają naprawdę duże możliwości jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Na pewno sprawdzą się takie meble w małych salonach. Szczególnie te w całości wiszące.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: siedemosiemdwa »

Zawsze byłam zdania, że bazą powinny być uniwersalne i funkcjonalne meble. Potem dodatkami można raz dwa całkowicie zmienić wystrój.
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 278
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: Martis04 »

Ja preferuję ponadczasowe rozwiązania, moda za szybko się zmienia, żeby za nią podążać, a zmienianie wystroju co parę lat to moim zdaniem strata pieniędzy i szkoda dla środowiska.
ODPOWIEDZ