Dziecięca inspiracje

Aranżacja pokoju dziecka, zabawki , meble bezpieczne dla najmłodszego pokolenia, kołyski, biurka, lampki, dywaniki i inne wyposażenie, które po prostu musi się znaleźć w pokoju dziecka. Plus kolorowe dekoracje, którą budzą uśmiech!

Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pomysł na prezent do pokoju dziecka.
amelcia21
Zaglądacz forumowy
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 11, 2013 6:52 am

Re: Dziecięca inspiracje

Post autor: amelcia21 »

Potrzebuje pomocy tak naprawdę najbardziej co do frontów wielkości szafy ale co do środka także możecie doradzić mi. Przydadzą mi się każde wskazówki.
Pan Strach
anija35
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: wt lip 16, 2013 11:55 am

Re: Dziecięca inspiracje

Post autor: anija35 »

Moim zdaniem ładnie by wyglądała szafa wielkości dwóch otwieranych frontów po szynach. Szafa z drewna i lacobelu lub okleiny i lacobelu z grafiką. W środku zaś trochę miejsca na wieszak a reszta to półeczki różnej wielkości.
Klara23
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn lip 15, 2013 10:50 pm

Re: Dziecięca inspiracje

Post autor: Klara23 »

Jeżeli chodzi o szafę do pokoju dziecka to mi od raz do głowy pcha się szkło z grafiką- jednak aby taka grafika była na kilka lat musimy poszukać odpowiedniego wzoru- nie tak bardzo dziecinnego.
Co do wnętrza szafy to trudno doradzić, ponieważ nie wiemy co dokładnie chcesz tam trzymać i jak. Na przykład czy ubrania wolisz mieć powieszone na wieszakach, czy raczej poukładane. To od tego zależy jak długi ma być drążek, czy mają być tam szafki, czy przydadzą się szuflady (np. na bieliznę). Można pomyśleć nad jakimiś koszykami, specjalnymi wieszakami na spodnie. Opcji trochę jest.
anija35
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: wt lip 16, 2013 11:55 am

Re: Dziecięca inspiracje

Post autor: anija35 »

A co masz na myśli specjalnie wieszaki na spodnie? Bo ja widziałam takie zawsze drążki tylko w szafach na spodnie.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 534
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Dziecięca inspiracje

Post autor: kapitalna »

Szafa drewniana będzie za droga. Teraz na ogół robi się szafy z płyty ze względu na cenę, ale szczerze mówiąc aktualna technika pozwala uzyskać płytę podobną pod względem wytrzymałości do drewna. Jednak to musisz celować w marki, oni są ekspertami i dbają o jakość ;)
A fronty ostatnio bardzo mi się podobają wstawki z sibu jak na przykład na tej wizualizacji

http://blog.fawre.pl/wp-content/uploads ... 147251.jpg
Klara23
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn lip 15, 2013 10:50 pm

Re: Dziecięca inspiracje

Post autor: Klara23 »

anija35 pisze:A co masz na myśli specjalnie wieszaki na spodnie? Bo ja widziałam takie zawsze drążki tylko w szafach na spodnie.
Mam na myśli takie wieszaki jakie są pokazane na tym blogu: http://blog.fawre.pl/2013/10/wieszaki-n ... -wnekowej/

Niestety nie widziałam takich nigdzie... nie wiem gdzie można takie kupić :/
anija35
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: wt lip 16, 2013 11:55 am

Re: Dziecięca inspiracje

Post autor: anija35 »

Ciekawe te wieszaki. A jak się ma sprawa z szafkami na dotyk, czy miał ktoś was coś takiego zamontowane?
Klara23
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn lip 15, 2013 10:50 pm

Re: Dziecięca inspiracje

Post autor: Klara23 »

anija35 pisze:Ciekawe te wieszaki. A jak się ma sprawa z szafkami na dotyk, czy miał ktoś was coś takiego zamontowane?
Mi się one bardzo podobają. CHodzi Ci o taki system "tip-on"? Że przyciskasz i szafka się otwiera?
amelcia21
Zaglądacz forumowy
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 11, 2013 6:52 am

Re: Dziecięca inspiracje

Post autor: amelcia21 »

Zastanawiam się jak ma wyglądąć, wnętrze, ile szafek wysuwanych, ile zamykanych itp. No i jakiej wielkości ? Zmieści mi się nawt na 3 metry szafa. Ale czy jest sens taką dużą?
anija35
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: wt lip 16, 2013 11:55 am

Re: Dziecięca inspiracje

Post autor: anija35 »

Moim zdaniem warto, jeżeli masz dużo miejsca, ponieważ nawet nie tylko ciuchy ale zabawki możesz pochować do takiej szafy. Tylko dobrze trzeba rozplanować taką szafę. z półek i szuflad.
ODPOWIEDZ