Dziecięca inspiracje

Aranżacja pokoju dziecka, zabawki , meble bezpieczne dla najmłodszego pokolenia, kołyski, biurka, lampki, dywaniki i inne wyposażenie, które po prostu musi się znaleźć w pokoju dziecka. Plus kolorowe dekoracje, którą budzą uśmiech!

Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pomysł na prezent do pokoju dziecka.
Awatar użytkownika
Brodacz876
Zaglądacz forumowy
Posty: 87
Rejestracja: pt cze 20, 2014 12:11 pm

Re: Dziecięca inspiracje

Post autor: Brodacz876 »

Dla najmłodszych najlepszą opcją są kolorowanki ścienne ;) dziecko wtedy może wyrazić siebie :D
Pan Strach
magnacharta
Zaglądacz forumowy
Posty: 17
Rejestracja: śr sie 20, 2014 8:36 am

Re: Dziecięca inspiracje

Post autor: magnacharta »

@Brodacz876, a słyszałeś o farbach tablicowych? To dopiero frajda dla malucha móc mazać po ścianach do woli.
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Dziecięca inspiracje

Post autor: Kaska32 »

Takie farby są ok, byle tylko dzici nie pomalaowały wszytskich ścian :) - moja koleżanka na w pokoju dzieci taką tablico-ścianę a w salonie wielkie koło namalowane brokatowym grubym flamasterm, wypełnione kropkami różego koloru, autorstwa jej dzieci - jednak nie wiadomo którego - autor nie chce się przyznac do dzieła :)

A co z tymi inspiracjami? Moiją inspiracja są dzieci, ich zaintersowania, hobby, postacie z ulubionych bajek, podczas aranżacji ich pokoików oczywoście podgladam bezczelnie jak to robia fachowcy, o na przykład tu jest kilka pomysłów na to jak urzadzić chłopięcy pokój - moze ktoś skorzytsa przy okazji remontu pokoju synka.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Dziecięca inspiracje

Post autor: kalioppe »

Ja polecam fajne kolorowe poduszki :) Naprawdę dodają charakteru wnętrzu. No i są urocze po prostu :)
Zerknijcie sobie na przykład tu: http://lotari.pl/produkty/poduszki.html. Myślę, że wybór konkretnego projektu najlepiej zostawić samemu dziecku. Wtedy frajda będzie jeszcze większa :)
Laurka1
Zaglądacz forumowy
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 04, 2014 12:37 pm

Re: Dziecięca inspiracje

Post autor: Laurka1 »

Ja szukam inspiracji w necie. Ostatnio na czasie są motywy zwierzęce, np. http://pieknydom24.pl/nowosc,3614,safari-na-scianie
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Dziecięca inspiracje

Post autor: designerka »

Safari na ścianie? Ja wolałabym przykleić dziecku np. Kubusia Puchatka z innymi bohaterami ze Stumilowego Lasu.
mallory
Zaglądacz forumowy
Posty: 17
Rejestracja: pt paź 03, 2014 3:02 pm

Re: Dziecięca inspiracje

Post autor: mallory »

powiem Ci Autorko, że z loów wnętrzarskich. uwielbiam zwłaszcza scandichic i ona jak była w ciązy to pokazał mnóstwo takich dziecięcych inspiracji ze smakiem.
Awatar użytkownika
Brodacz876
Zaglądacz forumowy
Posty: 87
Rejestracja: pt cze 20, 2014 12:11 pm

Re: Dziecięca inspiracje

Post autor: Brodacz876 »

kalioppe pisze:Gdzie szukacie pomysłów na wystrój dziecięcych pokoi? Ja zaczynałam od portali wnętrzarskich, ale większość tamtych stylizacji była kompletnie nie do realizacji w naszych warunkach. W końcu wpadłam na pomysł, żeby oglądać strony przedszkoli. Wpisuję w wyszukiwarkę dajmy na to przedszkole prywatne lublin i mam prawdziwą kopalnię pomysłów. Polecam serdecznie :)
A gdybyście mieli jakieś fajne pomysły na dziecięce pokoje, wklejajcie je tu. Zawsze będzie trochę łatwiej :)

Każde dziecko jak jest już troszkę większe samo chce inspirować rodziców wyglądem swojego pokoju. Nie zapominajmy że to miejsce w którym ono rozpocznie swoja wędrówkę w dorosłość poprzedzając ją najpierw zbudowaniem krainy marzeń. Oczywiście większość pokoi i tak kończy z miejscem na zabawki a w centrum łóżko piętrowe z biurkiem bo tak wygodnie a dziecku zawsze spanie trochę wyżej ;-)sprawia radość ale warto na to pozwolić bo takie działanie ma konsekwencje dalekosiężne.
annna
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 23, 2014 2:49 pm

Re: Dziecięca inspiracje

Post autor: annna »

A czy to trzeba gdzieś szukać inspiracji do urządzenia dziecięcego pokoju ?
Najważniejsze, aby pokój dziecka był urządzony wygodnie i funkcjonalnie.
Jak dziecko troszkę podrośnie, to samo będzie chciało jakieś kolorowe i bajkowe dodatki do pokoju.
Na przykład kolorowe fototapety, pościel z bajkowymi bohaterami
lub specjalne krzesła dla dzieci http://www.centrumkrzesel.pl/pokoj-dziecka-/122/c
Inspiracje same przyjdą i nie trzeba ich szukać :)
Margo
Zaglądacz forumowy
Posty: 18
Rejestracja: śr lip 01, 2015 6:43 pm

Re: Dziecięca inspiracje

Post autor: Margo »

I jak starsze dziecko to warto pozowolić mu samemu trochę decydować jak chce mieszkać:) to dla niego super zabawa
ODPOWIEDZ