Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
mikra
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:07 pm

Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: mikra »

Z pewnością duża część z was posiada meble na wymiar. Jakie widzicie ich największe plusy i minusy?
Nie wiemy co zrobić - nasz zestaw wyceniono na 7 tysięcy. Za 1000 złotych kupimy zestaw gotowy.
No i pojawia się dylemat - co wybrać?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: Meble-Bogart.pl »

No właśnie - cena. Meble robione pod wymiar kosztują.. moim zdaniem bez problemu można kupić meble gotowe ale trzeba się liczyć z drobnymi lukami które mogą zostać od strony ścian w wypadku takich mebli.
mikra
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:07 pm

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: mikra »

Piszesz pewnymi lukami, ale czy warto z tego względu płacić 7-8 razy więcej?
Bardziej spodziewałem się, że będziecie pisali na temat jakości mebli na wymiar, zastosowanych materiałów, bo w tym zakresie jest spora różnica, prawda?
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: Dorota40 »

Moja koleżanka w sprawie kupiony pod wymiar mebli kuchennych (aredo.pl/),
powiedziała tak, że ona ma dzieci, którym potem zostawi mieszkanie czy to dla nich czy na sprzedaż i jej się opłaca wydać tych parę tysięcy więcej, ale rozumie tych, którzy nie mają dzieci a nie chcą wydawać na głupie meble takiej dużej kasy.

Myślę, że taką decyzję warto podejmować biorąc pod uwagę a) możliwości finansowe b) faktyczną użyteczność takich mebli c) własną wygodę no i d) fakt "dla kogo to robimy" i czy jesli tylko dla własnego widzimisię, to czy to się oplaca.
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Nie ma reguły odnośnie jakości materiałów z których są wykonywane meble. Gotowe komplety wykonane nawet z litego drewna nadal będą tańsze od takich samych robionych na wymiar.
Korek

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: Korek »

Przy meblach robionych pod siebie masz taka kuchnię jaką chcesz mieć z takimi elementami i tak rozłożonymi jak chcesz. Masz wszystko lepiej zagospodarowane, bo to szycie na miarę. Kupisz gotowe rozwiązania, będą bardzo dobre, ale nigdy nie dorównają tym robionych specjalnie pod Ciebie.
bartek87
Świeżak na forum
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 11, 2013 9:59 pm

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: bartek87 »

Fakt, że są droższe, ale mimo tego zdecydowanie wygodniejsze w samym doborze. Nie trzeba się głowić, co do czego pasuje. No i ponoć są wytrzymalsze, a to też plus. No i świetnie dopasowane nawet do niewymiarowych pomieszczeń.
denika
Świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 13, 2013 5:46 pm

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: denika »

Mam w kuchni zwykłe meble, nie zamawiane na wymiar. Użytkuje się je zupełnie zwyczajnie, dla mnie najważaniejsze, że podobają mi się ich fronty. Fakt, mam przerwy pomiędzy meblami a ścianami, ale mi one nie przeszkadzają.
Nie wiem czy chciałaby dopłacić za meble na wymiar tyle pieniędzy.
dagna
Świeżak na forum
Posty: 8
Rejestracja: czw gru 20, 2012 1:25 pm

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: dagna »

No właśnie mi by przeszkadzały te przerwy i niedociągnięcia..jak już mam robić to raz a dobrze. Jeżeli chodzi o plusy i minusy to pozwolę sobie kilka ściągnąć z serwisu ikuchnie.pl:

Plusy:
-szersza oferta materiałów i systemów wyposażenia szafek kuchennych
-możliwość dopasowania materiałów, kolorystyki kuchni do reszty wnętrza
-dowolny kształt i rozmiar, meble kuchenne przygotowywane „na wymiar”
-przeważnie lepsza jakość materiałów

Minusy:
-wyższa cena
-dłuższy proces realizacji
Korek

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: Korek »

Tu nie chodzi czy komuś coś przeszkadza (przerwy, odstępy itp). W kuchni na wymiar masz możliwość nie tylko zagospodarować przestrzeń tak by wykorzystać każdy centymetr, ale przede wszystkim poustawiać w niej wszystko pod siebie. Chcesz piekarnik mieć na tej konkretnej wysokości, będziesz go mieć. Chcesz by łyżki w szufladzie były w pionie, a szuflada była wąska, obok niej kolejna na noże, też będziesz to mieć i to na wyciągnięcie reki od deski do krojenia chleba, która będzie chowana w szczelinie, która była pod to wykonana. O to chodzi w kuchniach na wymiar, by mieć to co się chce i to dokładnie tak jak się chce.

A to, że komuś wystarcza kuchnia klepana seryjnie? Super, są w wielu przypadkach wystarczające, bardzo dobrze wykonane i w większości wypadków zadowolą każdą władczynie i władce kuchni. Będą idealne nawet jeżeli będą szafki się nie nie domykały, będą te szczeliny. Wszystko ok, takim osobom kuchnie na wymiar nie są absolutnie potrzebne.

Jedyny minus to cena, innych nie ma. Pomijam sytuacje kiedy trafi się na partacza, który taka kuchnie będzie robił.
ODPOWIEDZ