Karmić psa tylko suchą karmą?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Karmić psa tylko suchą karmą?

Post autor: Pumpilka »

Myślicie, że to dobry pomysł, żeby podawać psu tylko suchą karmę?
Parę razy spotkałam się z taką opinią i nie wiem na ile to prawda.
Pyzata
Pan Strach
Awatar użytkownika
Mikowicz
Bardzo stały bywalec
Posty: 397
Rejestracja: ndz sie 31, 2014 7:30 pm

Re: Karmić psa tylko suchą karmą?

Post autor: Mikowicz »

Też coś o tym słyszałam, ale moim zdaniem to ma się nijak do rzeczywistości.
Wyobraź sobie, że twój pies je tylko suchą karmę i nie żuli o nic innego.
Nierealne.
Tutaj pupilopl/wiadomosc/ranking-suchych-karm-dla-psow-top-10-polecanych/3327/ piszą co prawda jakie karmy sprzedają się najlepiej, ale siłą rzeczy zawsze coś tam jeszcze się do tej psiej diety wplecie.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Karmić psa tylko suchą karmą?

Post autor: Hyorin »

Psa trzeba karmić różnymi karmami. Jedzenie powinno być różnorodne, a nie monotonne. Tak samo jest przecież w diecie człowieka.
adik356
Zaglądacz forumowy
Posty: 95
Rejestracja: ndz sie 10, 2014 8:42 am

Re: Karmić psa tylko suchą karmą?

Post autor: adik356 »

Fakt,jedzenie psiaka powinno być różnorodne. Ważne jest też to żeby wybierać karmę dobrej jakości. Lepiej trochę dopłacić i mieć pewność, że nie zaszkodzi pupilowi. W przeciwnym razie może okazać się, że wizyta u weterynarza będzie konieczna. Jak już o tym mowa, podrzucam namiar na lecznica-homeopatiapl . Świetni specjaliści.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Karmić psa tylko suchą karmą?

Post autor: kangurka »

Mój pies niestety nie toleruje tylko i wyłącznie suchej karmy. Jedzenie musi mieć urozmaicone, najlepiej podlane sosem.
brutus
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 9:06 am

Re: Karmić psa tylko suchą karmą?

Post autor: brutus »

A ja znam sporo psów, które jedzą tylko karmę suchą. Czegoś innego nie tkną. Podobnie koty - to zależy od wychowania i rodzaju stosowanej karmy.
Karma sucha dla psa to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą dbanie o zwierzaka ograniczyć do minimum, ale nie kosztem zdrowia pupila...
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Karmić psa tylko suchą karmą?

Post autor: designerka »

Oczywiście, że wiele piesków je tylko taką karmę. Zwłaszcza, jak są alergikami. Nic się złego psu od tego nie dzieje. Tylko musi mieć sporo wody do picia.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Karmić psa tylko suchą karmą?

Post autor: AlaKawa »

Można postawić na suchą bądź mokrą, ale generalnie lepiej karm nie mieszać. Moim zdaniem fajne produkty tego typu można znaleźć w ofercie krakvet.pl/karmy-dla-psow-wedlug-rodzaju-c-201.html, przy czym znajdziemy tam propozycje dla zdrowych psiaków, jak i cierpiących na różnego rodzaju choroby. Jednocześnie, warto podkreślić, że skład produktów tej marki jest naprawdę dobry i nie bazuje na wypełniaczach.
Jokata
Zaglądacz forumowy
Posty: 56
Rejestracja: wt lip 26, 2016 5:29 pm

Re: Karmić psa tylko suchą karmą?

Post autor: Jokata »

Wszystko zależy od tego, jaka to będzie karma dla psów. Dobrze byłoby, żeby jej skład był zrównoważony po to, żeby nasz pupil każdego dnia otrzymał wszelkie niezbędne składniki odżywcze. Sięgajmy więc po sprawdzone karmy dla psów takie jak np. beyond. Poza tym dawajmy psu ponadto żwacze i kości wołowe.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Karmić psa tylko suchą karmą?

Post autor: designerka »

Oczywiście, że ważne jest, jaka to karma. Nie każda będzie właściwa. Myślę jednak, że sucha karma jest zdecydowanie lepsza niż dawanie psu jedzenia ze stołu.
ODPOWIEDZ