Zabawki jako element wystroju?

Aranżacja pokoju dziecka, zabawki , meble bezpieczne dla najmłodszego pokolenia, kołyski, biurka, lampki, dywaniki i inne wyposażenie, które po prostu musi się znaleźć w pokoju dziecka. Plus kolorowe dekoracje, którą budzą uśmiech!

Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pomysł na prezent do pokoju dziecka.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Zabawki jako element wystroju?

Post autor: kalioppe »

Czy wybierając zabawki do pokoju dziecka zwracacie uwagę na ich walory estetyczne? Ja przyznam, że tak, chociaż oczywiście nie jest to jedyne, ani najważniejsze kryterium. Wydaje mi się jednak, że takie klasyczne zabawki drewniane prezentują się na półkach o wiele fajniej niż jakieś tam Bakugany czy Monster High, dlatego właśnie takie zabawki stoją na wierzchu u mojego malucha, a te brzydsze staram się chować ;)
Pan Strach
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Zabawki jako element wystroju?

Post autor: siedemosiemdwa »

A ja jestem zdania, że na widoku powinny być przede wszystkim te zabawki, którymi najczęściej bawi się dziecko, które najbardziej lubi :) Gust dziecięcy różni się nieraz od naszych dorosłych przekonań, ale należy to uszanować ;-)))
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Zabawki jako element wystroju?

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Walory estetyczne zabawek? Zabawki mają zająć czas dziecku, a najlepiej pobudzać jego kreatywność. Nigdy nie patrzyłem na zabawki pod kątem estetyki. Raczej polecam wybierać te które najbardziej pobudzają kreatywność!
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Zabawki jako element wystroju?

Post autor: siedemosiemdwa »

No właśnie, ja też tak uważam. Może taki duży i kolorowy tor wyścigowy nie wygląda pięknie w ładnie urządzonym wnętrzu, ale dziecku jest wszystko jedno, a to Ono jest w tym momencie najważniejsze, a nie to, jak wygląda Jego zagracony pokój :D
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Zabawki jako element wystroju?

Post autor: katarynka »

zabawki wcale nie musze być jakieś estetyczne, wręcz przeciwnie z tego co ja pamiętam ze swojego dzieciństwa to mój ulubiony mis wyglądał tak jakby przeżył tornado, a dalej był moim ulubionym misiem :)
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Zabawki jako element wystroju?

Post autor: kangurka »

Dzieci nie zwracają aż takiej uwagi na estetykę danych zabawek. Najbardziej lubią te, którymi im się najlepiej bawi i tutaj dowolność jest już dosyć spora.
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Zabawki jako element wystroju?

Post autor: Anita12 »

U nas dzieciaki kochają układanki, przeważnie są to jakieś puzzle Disney (na szkolnis.pl/puzzle_disney ) albo inne - byle z obrazkiem jakiejś postaci z bajek. Później te wszystkie puzzle są sklejane, oprawiane w antyramy i wieszane na ścianach. Jak brakuje miejsca, to zdejmujemy któryś stary obrazek i robimy miejscówkę na nowy. Dzieciakom się podoba
Maciek
Zaglądacz forumowy
Posty: 30
Rejestracja: pt lut 22, 2013 6:02 pm

Re: Zabawki jako element wystroju?

Post autor: Maciek »

Zabawka powinna być dla dziecka, a nie dla wystroju pokoju. Nigdy się czymś takim nie kierowałem i nigdy nie będę. Już widzę szczęśliwe dzieciństwo pomiędzy zabawkami, które ładnie pasują do wystroju ;)
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Zabawki jako element wystroju?

Post autor: Anita12 »

Oj tam oj tam. Nie chodzi o to, żeby każdą zabawkę dobierać pod kolor do ścian czy dekoracji!! to byłaby jakaś paranoja! Ale wydaje mi się, że tak jak nieraz wiesza się obrazki dziecka, tak układanki też mogą zdobić ścianę :)
stawo
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: czw mar 21, 2013 8:25 am

Re: Zabawki jako element wystroju?

Post autor: stawo »

Dzieci nie zwracają uwagi na estetykę to fakt. Mogą żyć w bałaganie ;) Najlepiej jakby rodzice sprzątali ;)

Ale mam znajomego, który zbiera modele aut z czasów PRL. Gdyby miał ich tylko kilka byłoby ok, ale ma całą szafę i trochę robi to bałagan.

Uważam, że można z zabawek zrobić fajną dekoracje, ale jeżeli jest to zrobione z umiarem.
ODPOWIEDZ