Przyjemnie miejsce pracy

Aranżacja domowego gabinetu, miejsce pracy w domu, meble gabinetowe, profesjonalne i wygodne wyposażenie domowego biura. Biurko, regały, przechowywania dokumentów, fotel, dekoracje uprzyjemniające życie. Rozmowy o urządzaniu gabinetów.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Przyjemnie miejsce pracy

Post autor: Dorota40 »

Przyjemnie miejsce pracy - jak w takim gabinecie urządzanym w domu zadbać o miły nastrój i sprawić, żeby się po prostu dobrze i efektywnie pracowało?
Meble, dodatki?
Czas i tak upłynie.
Pan Strach
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Przyjemnie miejsce pracy

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Na pewno meble muszą być odpowiednio wyposażone - w zależności od specyfiki pracy.

Jeśli to praca stricte biurowa to kolorystyka ścian i dodatków musi być stonowana, aby można było się skupić.

Pracownie grafików czy artystów mogą zawierać abstrakcyjne elementy w postaci grafik, czy plakatów - pobudzających wyobraźnie.
Wszystkodlawnetrza
Zaglądacz forumowy
Posty: 96
Rejestracja: pt paź 26, 2012 1:03 pm
Lokalizacja: Polska - mam na forum nadprzyrodzone moce:)

Re: Przyjemnie miejsce pracy

Post autor: Wszystkodlawnetrza »

Pobudzanie wyobraźni w pracy to kwestia kluczowa:)
Dobry pomysł z grafikami czy plakatami
Awatar użytkownika
ŚwiatWnętrz
Świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 15, 2012 8:08 pm

Re: Przyjemnie miejsce pracy

Post autor: ŚwiatWnętrz »

Witam,
myślę, że ważne są również dodatki i tzw. gadżety biurowe, tak, aby można fajnie i łatwo zorganizować pracę.
Wszystkodlawnetrza
Zaglądacz forumowy
Posty: 96
Rejestracja: pt paź 26, 2012 1:03 pm
Lokalizacja: Polska - mam na forum nadprzyrodzone moce:)

Re: Przyjemnie miejsce pracy

Post autor: Wszystkodlawnetrza »

To prawda, tylko byle nie za dużo takich dodatków, bo można łatwo popaść w... tandetyzm:))
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Przyjemnie miejsce pracy

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Dodatki dodatkami. W biurze powinno znajdować się tylko to co niezbędne (nie mówię o pracowaniach) tak aby zachować ergonomie.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Przyjemnie miejsce pracy

Post autor: kalioppe »

Gabinet w domu rządzi się nieco innymi prawami niż firmowe biuro. U mnie jest miejsce i na biurko z komputerem i skanerem i wygodne krzesło, ale też na zdjęcia bliskich i kilka kwiatków. Ma być nie tylko wygodnie, ale i przyjemnie :)
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Przyjemnie miejsce pracy

Post autor: katarynka »

ja co prawda nie mam osobnego pokoju-gabinetu, ale mam wygospodarowane trochę miejsca na długie, ale wąskie biuro i to jest w zasadzie wszystko czego mi potrzeba plus krzesło, małe biura u mnie sie nie sprawdzą, bo przy ilości papierków jaką muszę ogarnąć, zwyczajnie nie starcza mi na to miejsca :P
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Przyjemnie miejsce pracy

Post autor: Anita12 »

A ja myślę, że ważne jest to, żebyśmy czuli, że to jest takie tylko nasze miejsce i powinny się tam znaleźć wszystkie te rzeczy, które są jakoś związane z nami i tym co robimy, ale w pozytywny sposób. Oczywiście to wszystko w określonym porządku.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Przyjemnie miejsce pracy

Post autor: kalioppe »

Bardzo ważne jest też oświetlenie do biura. Ja na przykład nie wyobrażam sobie pracy bez dodatkowe lampki na biurku. Mam taką z długim ramieniem, wyginanym w dwóch miejscach i świetnie się przy niej pracuje.
ODPOWIEDZ