Komu idziecie się wyżalić?:)

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Komu idziecie się wyżalić?:)

Post autor: Dorota40 »

Z ciekawości - wścibskości spytam: komu idziecie się wyżalić jak macie jakieś problemy?
Mama, partner, rodzina, przyjaciółka, a może psycholog?
Ja ostatnio niestety łapię się na tym, że kontakt z partnerem mi się trochę urywa i jakoś nie mogę z nim rozmawiac tak jak kiedyś o wszystkim, no i latam do psychologa (facet znaleziony przez listę lekarz psycholog w internecie). No i trochę tak głupio, wiecie.

A wy z kim rozmawiacie? Jak udaje wam się łapać z partnerem tą samą linie porozumienia co kiedyś?
Pan Strach
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Komu idziecie się wyżalić?:)

Post autor: katarynka »

ja nie żalę się nikomu i z wszelkimi smutkami zostaje sama...niestety nikt zazwyczaj nie jest w stanie mi pomóc, więc przestałam już opowiadać innym ludziom jak to mi jest źle, bo zauważyłam, ze albo w ogóle ich to nie interesuje, albo nie znajdują podobnie jak ja rozwiązania dla danej sytuacji
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Komu idziecie się wyżalić?:)

Post autor: kangurka »

Jeżeli już koniecznie muszę się komuś wyżalić, wybieram mojego męża lub przyjaciół. Wszyscy wzajemnie zwierzamy się sobie ze swoich trosk, bo dobrze jest się czasem wygadać.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Komu idziecie się wyżalić?:)

Post autor: kalioppe »

Najczęściej mojej siostrze. Mamy bardzo fajne relacje :)
Rozmawiamy dosłownie o wszystkim, począwszy od tego, co ugotować na obiad, poprzez sprawy związane z wystrojem domu, aż po bardzo osobiste sprawy, np. to, czy bielizna besame, którą chcę kupić spodoba się mojemu M.
Mogę powiedzieć, że nie mamy przed sobą tajemnic i bardzo mnie to cieszy :)
Maciek
Zaglądacz forumowy
Posty: 30
Rejestracja: pt lut 22, 2013 6:02 pm

Re: Komu idziecie się wyżalić?:)

Post autor: Maciek »

Osobiście to się nie żale, bo nie mam powodów by to robić, a jak jakiś by się znalazł to znajduje rozwiązanie. Ludzie jednak mają problemy dużo większe niż ja i nie zawsze chodzą do psychologa. Raczej tłumią to w sobie. Nie wie, ale chyba nie bardzo lubimy się otwierać przed innymi.
Motyl
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: ndz maja 05, 2013 2:31 pm

Re: Komu idziecie się wyżalić?:)

Post autor: Motyl »

Zawsze jeszcze można się pomodlić;) jak przyjaciele zajęci swoimi sprawami, w rodzinie nie zawsze jest komu a do psychologa nie każdy może bo się limity skończyły no chyba że prywatnie.
raczek
Zaglądacz forumowy
Posty: 61
Rejestracja: czw maja 16, 2013 2:02 pm

Re: Komu idziecie się wyżalić?:)

Post autor: raczek »

Przeważnie żalę się moim przyjaciołom. Partnerowi nie bardzo bo zamiast empatii otrzymuje propozycje rozwiązania sytuacji, a przecież nie o to chodzi w żaleniu się!:) Tu chodzi o samo wyrażenie emocji i znalezienie zrozumienia.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Komu idziecie się wyżalić?:)

Post autor: siedemosiemdwa »

Jesli mam potrzebę wygadać się, to w pierwszej kolejności idę do męża - po to Go mam ;-)) A jak akurat chcę ponarzekać na Niego, albo problemy dotyczą typowo babskich spraw, których facet nie zrozumie, to albo rozmawiam z mamą, albo z przyjaciółką. Więcej osób mi nie trzeba, i tak mam szczęście, że aż 3 pary uszu są skłonne wysłuchać mnie, kiedy jest mi źle :)
kalinka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:17 am

Re: Komu idziecie się wyżalić?:)

Post autor: kalinka »

Ja polecam Poradnię Zdrowia Psychicznego Empatio. Poradnia ta znajduje się we Wrocławiu ale oferuje pomoc także online. Wszystkie informacje na ten temat znajdziecie na ich stronie https://psycholog-ms.pl/psycholog-online/ .
Yosia
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 27, 2016 11:45 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Re: Komu idziecie się wyżalić?:)

Post autor: Yosia »

Ja właśnie nie mam komu się wyżalić.. Jestem osobą aspołeczną, mam także różne lęki i nerwice, przez co trudno mi się w ogóle z kimkolwiek zapoznać.. Dlatego chodzę do Gabinetu Psychoterapeutycznego w Konstancin Jeziorna, by pracować nad sobą i wreszcie przestać bać się kontaktu z innymi ludźmi.
ODPOWIEDZ