Mieszkanie - lepiej kot czy pies?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Mikowicz
Bardzo stały bywalec
Posty: 397
Rejestracja: ndz sie 31, 2014 7:30 pm

Mieszkanie - lepiej kot czy pies?

Post autor: Mikowicz »

Dla jakiego zwierzaka łatwiej będzie zaadaptować się w mieszkaniu w bloku?
Kot czy pies? Tutaj https://www.pupilo.pl/wiadomosc/pies-cz ... orko/3371/ czytałam o tym jakie wymagania mają czworonogi.
Może ktoś z was ma własne doświadczenia i zdanie na ten temat?
Będę wdzięczna za podpowiedzi.
Pan Strach
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Mieszkanie - lepiej kot czy pies?

Post autor: enigmaa »

Moim zdaniem i jeden i drugi zwierzak nadaje się do mieszkania.
Jeśli chodzi o pieski to raczej te mniejszych ras, bo duży pies potrzebuje więcej przestrzeni i w niewielkim mieszkaniu nie czuł by się za dobrze.
Dobrze jeśli w pobliżu będzie dużo miejsc do spacerów, tak jak na osiedlu Front-Park apartamenty nad motławą na sprzedaż
tinaK
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw paź 31, 2013 8:01 pm

Re: Mieszkanie - lepiej kot czy pies?

Post autor: tinaK »

Jak dla mnie, to lepiej zdecydować się na psa. Oczywiście są to indywidualne preferencje i trzeba wszystko dokładnie przemyśleć. Co do dbania o psa i opieki, to z pewnością ten portal https://rozpieszczony.pl/co-mozna-podac ... e-dla-psa/ okaże się bardzo pomocny. Jest tam wiele ciekawych porad i wskazówek.
Viksa
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 8:25 am

Re: Mieszkanie - lepiej kot czy pies?

Post autor: Viksa »

Jestem kociarą i stawiam zdecydowanie na kota ;) nie wyje, nie wkurza sąsiadów a jedyny wysiłek to zabudować balkon lub osiatkować okna i postawić drapak.
alenka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pt gru 03, 2021 7:27 am

Re: Mieszkanie - lepiej kot czy pies?

Post autor: alenka »

ja jestem typową psiarą wiec dla mnie wybór był oczywisty :) generalnie jako właścicielka dwóch psów staram się im zapewnić jak najlepsze warunki także pod kątem dostępu do opieki weterynaryjnej. Jak mieszkacie w Krakowie i szukacie sprawdzonej kliniki to bez dwóch zdań polecam Arkę na ulicy Chłopskiej 2A. Wysoki standard opieki, doświadczeni lekarze wielu specjalizacji.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Mieszkanie - lepiej kot czy pies?

Post autor: kapitalna »

To zależy towarzystwo którego zwierzęcia bardziej ci odpowiada. Jeśli decyzja padnie na psa to podrzucam pomocny poradnik odnośnie kąpieli https://gazetamazowiecka.pl/kapiel-psa-krok-po-kroku/ . Mój psiak nie lubi się kąpać i gdyby nie te wskazówki to pewnie ciągle chodziłby ubłocony :)
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Mieszkanie - lepiej kot czy pies?

Post autor: foxi11 »

Wszystko zależy od waszych preferencji .Przecież jeśli uwielbiasz psy to nie będziesz trzymać kota, to normalne. Bez względu jednak na to jakie zwierzę wybierzesz bierzesz na siebie dużą odpowiedzialność. Musicie zwierzętom zapewnić niezbędną opiekę weterynaryjną oraz musicie kupic im potrzebne akcesoria.Można je dostać w specjalistycznych sklepach np. takich jak sklepy maxi zoo , jakie znaleźć mozna w naszej galerii Franowo.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Mieszkanie - lepiej kot czy pies?

Post autor: Hyorin »

Albo mały piesek albo kot - duży pies będzie się niepotrzebnie męczyć w ciasnym mieszkaniu, a to nie o to chodzi.
sokolowski
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw gru 16, 2021 12:37 pm

Re: Mieszkanie - lepiej kot czy pies?

Post autor: sokolowski »

Hyorin pisze: pn lip 04, 2022 6:01 am Albo mały piesek albo kot - duży pies będzie się niepotrzebnie męczyć w ciasnym mieszkaniu, a to nie o to chodzi.
Racja. Pies potrzebuje miejsca. Chociaż inna sprawa, że wyprowadzając psa na spacery, długie, zapewnimy mu też odpowiednią dawkę ruchu. Zależną od jego wielkości, temperamentu, rasy. Jeżeli zadbamy o to by się wybiegał, by spalił energie na zewnątrz, to w domu, czy w mieszkaniu, będzie ok. Oczywiście dużo ruchu to też spore zapotrzebowanie na karmę i to najlepiej taką, co ma sporo mięsa. Byle czego nie warto dawać. Empire ma fajne karmy z 80% mięsa i to np. z dziczyzny czy jagnięciny. Nie ma zbóż, wiec dużo lepiej dla psa. Przeważnie też nie mają kurczaka, które jest średnie pod względem właściwości. Skład karmy to najważniejsze, na co powinniśmy patrzeć.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Mieszkanie - lepiej kot czy pies?

Post autor: designerka »

Mały pies może się sprawdzić w mieszkaniu, ale i tak potrzebuje spacerów. Jak na osiedlu nie masz, gdzie wyjść z takim zwierzakiem, to się na niego nie decyduj.
ODPOWIEDZ