Czym jest ogrodzony Wasz ogród?

Altanki, domki ogrodowe, wiaty, zadaszenia, place zabaw dla dzieci i inne elementy małej architektury ogrodowej. Co wybrać, czego unikać, jak stawiać przed domem różne niespotykane cuda. Rozmowy.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Czym jest ogrodzony Wasz ogród?

Post autor: kalioppe »

Szukam fajnego pomysłu na ogrodzenie.
Mam już kilka opcji (link do sklepu), ale szczerze mówiąc nic mniej jeszcze całkowicie nie zachwyciło.
Liczę na Wasze inspiracje! :)
Pan Strach
Maciek
Zaglądacz forumowy
Posty: 30
Rejestracja: pt lut 22, 2013 6:02 pm

Re: Czym jest ogrodzony Wasz ogród?

Post autor: Maciek »

Dla mnie zawsze podobały się kamienne ogrodzenia. Nie ważne czy całe ogrodzenie było z kamienia, czy było to tylko elementem ogrodzenia.

_________________
Zapraszam na <post edytowano>
stobejczyk
Zaglądacz forumowy
Posty: 42
Rejestracja: sob lip 20, 2013 9:42 pm

Re: Czym jest ogrodzony Wasz ogród?

Post autor: stobejczyk »

Nie, tylko drewniany, choć na podmurówce, ja mam z dakich grubych i długich dech dębowych.
RudaMaryla
Zaglądacz forumowy
Posty: 60
Rejestracja: śr sty 08, 2014 7:49 pm

Re: Czym jest ogrodzony Wasz ogród?

Post autor: RudaMaryla »

Z kutego metalu z przodu, śmieję się, że to las włóczni, a po bokach siatka taka gumowana, dodatkowo całość otoczona jest żywopłotem świerkowym, więc jestem w swoim domu zabunkrowana jak w lesie. Mój dom - moja twierdza :lol:
Andrei
Zaglądacz forumowy
Posty: 29
Rejestracja: wt mar 11, 2014 12:38 pm
Kontaktowanie:

Re: Czym jest ogrodzony Wasz ogród?

Post autor: Andrei »

Mój jest ogrodzony niskim drewnianym akacjowym płotkiem. Rozwiązanie wygodne, bo nie muszę za każdym razem otwierać furtki. Wystarczy, że przejdę nad płotem. Czasami zdarza mi się nawet go przeskoczyć :P
Na wiosnę polecam nowoczesne meble z ogrodowe z technorattanu http://ratanland.pl/17-meble-technorattanowe.html
RudaMaryla
Zaglądacz forumowy
Posty: 60
Rejestracja: śr sty 08, 2014 7:49 pm

Re: Czym jest ogrodzony Wasz ogród?

Post autor: RudaMaryla »

Z przodu mam kuty płot, wysoki na półtora metra. Po bokach i z tyłu siatkę, taką ogumowaną, zieloną, bardzo wytrzymała jest. Przód jest wymurowany z kamienia, a boki tył to zwykła podmurówka. Do tego mam żywopłot świerkowy, w tej chwili ma wyskośc płotu, ale jego docelowa wysokośc ma być dwa metry. Ogrodzenie zapewnia, że nikt niepowołany nie wejdzie tak szybko i psy nie uciekają na potęgę, natomiast żywopłot zapewnia mi trochę intymności.
annna
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 23, 2014 2:49 pm

Re: Czym jest ogrodzony Wasz ogród?

Post autor: annna »

Ogrodzenia metalowe są chyba najbardziej trwałe.
Mam takie ogodzenie od kilkudziesięciu lat i do tej pory wytrzymało próbę czasu.
Tylko ja mam płot takiej normalnej wysokości, przez który w razie czego można przeskoczyc :D
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Czym jest ogrodzony Wasz ogród?

Post autor: Kobite »

Wszystko zależy jak chcesz żeby to wyglądało. Wiadomo, że ogrodzenia na podbudówce murowanej z jakimiś zdobionymi elementami wygląda zdecydowanie najbardziej efektownie, ale nie należy ono do tanich, trzeba na pewno wynająć sobie minikoparke, która wykona nam wykop, łopatą to można się zajechać. Usługi Minikoparek Wrocław - jakby ktoś czegoś w tym stylu szukał, ale z całą pewnością tego typu ogrodzenia będą wzbudzały podziw wśród przechodniów.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Czym jest ogrodzony Wasz ogród?

Post autor: kangurka »

My zadowoliliśmy się nowoczesnym ogrodzeniem palisadowym, które zachwyciło nas od pierwszego wejrzenia. Nawet nie wiedziałam, że ogród można ogrodzić w tak interesujący i nietuzinkowy sposób :)
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 530
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Czym jest ogrodzony Wasz ogród?

Post autor: kapitalna »

Ogrodzenia są różne. Ja akurat mam zwykłą siatkę http://www.castorama.pl/produkty/ogrod/ ... zenia.html
ODPOWIEDZ