Zabawki dla dzieci - edukacyjne czy zwykłe?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Zabawki dla dzieci - edukacyjne czy zwykłe?

Post autor: Anita12 »

Jakie zabawki uważacie, są najlepsze dla dzieciaków? Teraz każdy sklep z zabawkami (czy to mój szkolnispl/ czy inne) ma przede wszystkim te edukacyjne, żeby dziecko od najmłodszych lat się uczyło. Według mnie już powoli społeczeństwo zaczyna popadać w jakąś paranoję z tą edukacją od pierwszych lat życia.
Pan Strach
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Zabawki dla dzieci - edukacyjne czy zwykłe?

Post autor: Aleksandra »

No ja czuję tą lekką paranoję, masz rację:)
Kiedyś wystarczał trzepak i zabawy było po pachy, potem plac zabaw pod domem (miejski albo coś własnego typu jungle gum - jak z ogrodosferapl/Place-zabaw-Jungle-Gym ), a teraz to wszyscy cisna te zabawki edukacyjne aż do przesady...
Maciek
Zaglądacz forumowy
Posty: 30
Rejestracja: pt lut 22, 2013 6:02 pm

Re: Zabawki dla dzieci - edukacyjne czy zwykłe?

Post autor: Maciek »

Nie wiem. Z jednej strony taka zabawka, która jednocześnie bawi i pobudza rozwój jest ok, ale jeżeli dziecko nie chce się czymś bawić, to nie powinno się mu wciskać na siłę takiej zabawki. Jak małemu kupowałem z żoną zabawki z Fisher Pricea, które z jednej strony coś tam pobudzały, a z drugiej sprawiały mu frajdę. Nie mieliśmy tez ciśnienia by kupować tylko jakieś "mądre" zabawki. Było i nadal jest różnie ;)
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Zabawki dla dzieci - edukacyjne czy zwykłe?

Post autor: kangurka »

Fisher Price ma rzeczywiście fajne zabawki. Pamiętam je jeszcze z własnego dzieciństwa, więc teraz są pewnie o niebo lepsze :). Myślę, że zabawki edukacyjne są bardzo fajną opcją, szczególnie takie, które potrafią zainteresować malucha i wnoszą coś do jego zabawy.
Maciek
Zaglądacz forumowy
Posty: 30
Rejestracja: pt lut 22, 2013 6:02 pm

Re: Zabawki dla dzieci - edukacyjne czy zwykłe?

Post autor: Maciek »

Tak, dla samego edukowania, bez zainteresowania dziecka, to szkoda pieniędzy i czasu, a właściwie nie czasu i pieniedzy, a dziecka, które musi się takimi zabawkami męczyć.
stawo
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: czw mar 21, 2013 8:25 am

Re: Zabawki dla dzieci - edukacyjne czy zwykłe?

Post autor: stawo »

Na rynku jest pełno pseudo edukacyjnych zabawek.
Dlatego warto zastanowić się dobrze przed zakupem takich zabawek, czy aby na pewno dziecko dzięki temu będzie się rozwijało.

Ogólnie uważam, że każda zabawka może w jakiś sposób edukować dziecko.

Np:
- klocki lego rozwijają kreatywność.
- gry strategiczne na komputer uczą myśleć logicznie.

Najważniejsze jednak, aby rodzina bawiła się wspólnie z dzieciakiem.

Zabawki jako tako nie są zagrożeniem, skupiłbym się nad bajkami jakie teraz lecą na Carton Network. Obecnie mało jest teraz takich, które uczą jakiś wartości.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Zabawki dla dzieci - edukacyjne czy zwykłe?

Post autor: katarynka »

faktycznie te pseudo-edukacyjne rzeczy to jest już jakaś plaga, ja tez jak już mam coś kupić chociażby w prezencie dla dzieci znajomych to wolę wydać kasę na prawdziwe zabawki edukacyjne niż łudzić się, że coś pod nazwą "dziecięcy laptop" jest wstanie wnieść coś w rozwój malucha
Rafal
Zaglądacz forumowy
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 15, 2013 12:22 pm

Re: Zabawki dla dzieci - edukacyjne czy zwykłe?

Post autor: Rafal »

Ja proponuje kupować zabawki zwykłe ponieważ dziecko i tak będzie miało czas na nauke. Szkoła nie ucieknie, pamiętaj!
Bart20
Zaglądacz forumowy
Posty: 26
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 7:00 pm

Re: Zabawki dla dzieci - edukacyjne czy zwykłe?

Post autor: Bart20 »

Raczek zwykły, nie ma co przeciążać ich od samego dzieciństwa edukacją, bo jeszcze w ogóle się do niej zrażą ;)
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Zabawki dla dzieci - edukacyjne czy zwykłe?

Post autor: kalioppe »

jeśli kupuję zabawki edukacyjne to dlatego, ze akurat wpadły mi w oko. nie mam potrzeby edukowania dziecka na siłę.
Z tego samego powodu pozwalam swoim dzieciom grać w gry online, np. shakes&fidget wyłącznie dla przyjemności. Nie wciskam ich na siłę jakichś edukacyjnych gier, które ich nie interesują.
ODPOWIEDZ