Jaka wentylacja w domu?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Mikowicz
Bardzo stały bywalec
Posty: 397
Rejestracja: ndz sie 31, 2014 7:30 pm

Jaka wentylacja w domu?

Post autor: Mikowicz »

Jaki rodzaj wentylacji w domu jednorodzinnym będzie najlepszym rozwiązaniem?
Możecie polecić coś od siebie?
Czytałam ogólnie co nieco tutaj budujeszpl/wiadomosc/wentylacja-w-domu-jednorodzinnym-jak-zapewnic-skuteczna-wymiane-powietrza/1349/
Będę jednak wdzięczna za wskazówki od was.
Pan Strach
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 527
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Jaka wentylacja w domu?

Post autor: kapitalna »

Na pewno wentylacja mechaniczna podłączona do całego domu. Ponadto w kuchni musi być okap kuchenny castoramapl/produkty/urzadzanie/wyposazenie-kuchenne/okapy-i-akcesoria.html , żeby pochłaniał nadmiar wilgoci i nieprzyjemne zapachy
winkor
Zaglądacz forumowy
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 08, 2016 7:23 pm

Re: Jaka wentylacja w domu?

Post autor: winkor »

Jestem tego samego zdania. Ja mam budownictwo z lat 80 i jak do tej pory nie mialem z nia zadnego problemu.
martus566
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 10, 2016 9:09 am

Re: Jaka wentylacja w domu?

Post autor: martus566 »

Odpowiednia wentylacja w domu to podstawa. Jeśli jest ona wykonana w nieodpowiedni sposób to nie spełni swojego zadania, a wręcz przeciwnie - narobi tylko kłopotów. Sprawa jest identyczna w innego rodzaju pomieszczeniach - sklepach, restauracjach i innych. Wtedy stosuje się już inny typ wentylacji, gdyż pomieszczenia są większe i wymagają większego dopływu świeżego powietrza. Temat działa również w drugą stronę, gdyż odprowadzenie nieprzyjemnych zapachów jest również sprawą priorytetową - zwłaszcza w restauracji. Warto wtedy wykorzystać wentylatory dachowe - takie jak tutaj: wentylatorysklep.pl/wentylatory-dachowe,27.html . Rozwiąże to sprawę w 100 procentach :)
Arek454
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: sob lip 10, 2021 6:03 pm

Re: Jaka wentylacja w domu?

Post autor: Arek454 »

W zakresie wentylacji należy zwrócić więcej uwagi na parametry techniczne, jeśli chodzi o wentylację to przede wszystkim znaczenie ma minimalna wielkość strumienia powietrza wentylacyjnego i o nim będziecie mogli dowiedzieć się z artykułu - https://remont.biz.pl/wentylacja-mechan ... lacyjnego/ który bardzo dokładnie omawia ten aspekt i przedstawia te wyliczenia w tabelce z dopasowaniem ich do poszczególnych pomieszczeń.
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Jaka wentylacja w domu?

Post autor: duser »

Też się chętnie dowiem.
___
Porsche Cayenne
KacperIl
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:08 am

Re: Jaka wentylacja w domu?

Post autor: KacperIl »

W przypadku kiedy będziecie szukali konkretnych informacji na temat wentylacji i rozwiązań jakie warto tutaj wykorzystać to mogę jak najbardziej polecić do sprawdzenia również taką opcję, jak wentylacja z odzyskiem ciepła. Przede wszystkim to rozwiązanie pozwalające znacząco ograniczyć wydatki na ogrzewanie, tym samym podnosząc komfort i czystość powietrza. W nowych domach praktycznie zawsze się takie rozwiązania stosuje.
ODPOWIEDZ