Zakupy w internecie - na tak, czy na nie?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Zakupy w internecie - na tak, czy na nie?

Post autor: Anita12 »

Co myślicie o kupowaniu w internecie? Ja osobiście dziwię się, że można nie kupować w sieci. Jest szybciej, taniej i wygodniej, mimo to niektórzy boją się, że trafią na jakiś gorszy towar itp... Do niedawna była jedna rzecz, której nie chciałam kupić w necie - bielizna. Ale ostatnio tak mi się spodobała w besame, że zaryzykowałam i zamówiłam. To mój pierwszy taki zakup, ale mogę powiedzieć, że jestem zadowolona.
A Wy wszystko kupujecie przez internet, czy są takie rzeczy, których byście nie zamówili?
Pan Strach
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Zakupy w internecie - na tak, czy na nie?

Post autor: kalioppe »

Ja sporo kupuję w internecie. Ostatnio głównie zabawki dla dzieci - ze sklepiku http://szkolnis.pl . Podoba mi się to, że nie muszę godzinami chodzić po sklepach, żeby znaleźć na przykład konkretny model lalki, tylko siadam, klikam i jest. No i jest taniej, a to bardzo ważne.
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Zakupy w internecie - na tak, czy na nie?

Post autor: Kaska32 »

Ja jestem na tak, nawet bardzo. Sporo rzeczy kupuję w necie, a tearz kiedy remontujemy nasze domostwo, to jeszcze więcej. Dzisiaj czekamy na transport profili i płyt gipsowych.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Zakupy w internecie - na tak, czy na nie?

Post autor: kangurka »

Ostatnio zakupy robię prawie tylko w internecie, bo na te stacjonarne nie mam po prostu czasu. Kupuję tak książki, ubrania, kosmetyki, nierzadko sprzęty, dekoracje i dodatki. Zaglądam do sklepów internetowych znanych marek, na ogłoszenia, aukcje i zakupy grupowe, To już niemal uzależnienie ;)
Maciek
Zaglądacz forumowy
Posty: 30
Rejestracja: pt lut 22, 2013 6:02 pm

Re: Zakupy w internecie - na tak, czy na nie?

Post autor: Maciek »

Ja najczęściej kupuje w normalnych sklepach. W sieci to przeważnie tusz do drukarki, bo wychodzi nawet z przesyłką taniej. Swoją drogą nie wiem jak można kupować tak na potęgę bez "wymacania" towaru ;):
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Zakupy w internecie - na tak, czy na nie?

Post autor: kangurka »

Z czasem nabiera się wprawy i potrafi się określić, czy dana rzecz jest rzeczywiście interesująca czy nie. Przynajmniej ja tak mam :)
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Zakupy w internecie - na tak, czy na nie?

Post autor: Meble-Bogart.pl »

W moim wypadku wszystko zależy od tego czy chce mi się czekać czy nie, jeśli jednak nie wiem gdzie mogę stacjonarnie kupić daną rzecz, wtedy decyduje się na zakupy przez internet (np nie mam zielonego pojęcia gdzie kupić dyfuzor do lampy błyskowej, czy stół bezcieniowy). W wypadku rzeczy które wymagają określenia swojego gustu - jak np ubrania czy meble, decyduję się na internet - oferta jest o niebo szersza niż w sklepach stacjonarnych.
http://www.Meble-Bogart.pl

Mail: natalia.ozog@meble-bogart.pl
GG: 48123155
Tel. 791 16 16 16
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Zakupy w internecie - na tak, czy na nie?

Post autor: kalioppe »

Podstawowe argumenty przemawiające za kupowaniem w internecie - oszczędność czasu i pieniędzy.
Przyznam, że nie zawsze mam czas i ochotę na łażenie po sklepach. Poza tym w stacjonarnych rzadko można trafić na tak atrakcyjne oferty.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Zakupy w internecie - na tak, czy na nie?

Post autor: katarynka »

ja uwielbiam kupować w internecie, szczególnie na takich ogłoszeniach lokalnych głównie dlatego, że jest tam w miarę tanio i można bardzo dużo rzeczy kupić, a w markowym sklepie wydalibyśmy tyle na jedną
Monaki
Zaglądacz forumowy
Posty: 23
Rejestracja: czw maja 09, 2013 11:16 am

Re: Zakupy w internecie - na tak, czy na nie?

Post autor: Monaki »

Jak dla mnie to wszystko zależy co się kupuje. W przypadku ubrań (szczególnie butów) zachowuję rozwagę. Jednak wolę je zmierzyć, zobaczyć jak leżą, czy tkanina jest dobrej jakości i przyjemna w dotyku. No i też czasem są problemy z kolorami - na zdjęciu wyglądają inaczej niż w rzeczywistości.
ODPOWIEDZ