Co zamiast tapety?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
zuzia.gola
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: pt lip 18, 2014 5:23 pm

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: zuzia.gola »

Ja u siebie nie mam fototapety. wolę zdecydowanie minimalizm i kontrasty:) Teraz robiłam remont salonu i połozyłam na podłogę panele. Ale zamiast użyć zwykłych listw przyściennych w polorze podłogi, to użyłam listew białych:) Efeket jest świetny:) Panele ciemny dąb, do tego taka biała listwa i lawendowo czerwona ściana. . Zobaczcie jak to wygląda. Oczywiście nie każdemu się to może podobać, ale mnie i moim znajomym bardzo. Fajny kontrast, który daje ciekawy efekt wizualny. Wnętrze od razu się zmienia. Płaszczyzna ściany jest specjalnie odcięta od podłogi. Niby klasyczne rozwiązanie, ale charakter wnętrza nowoczesny.
Pan Strach
malinova
Zaglądacz forumowy
Posty: 20
Rejestracja: pn lip 21, 2014 3:48 pm

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: malinova »

To zależy gdzie, mam znajomych, którzy ściankę w kuchni wykleili/wyłożyli/zabudowali... klockami lego :) taka opcja tylko przy mniejszych powierzchniach ale efekt ciekawy
ECORSON
Świeżak na forum
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 10, 2014 10:07 am

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: ECORSON »

@Hyorin, mankamentów nie trzeba ukrywać, jeśli poradzimy się ekspertów. Przy aranżacji ścian należy przede wszystkim zainwestować w produkt sprawdzony, którego skład bazuje na produktach naturalnych. Nowoczesnym i oryginalnym akcentem może być zastosowanie na jednej ze ścian specjalistycznej masy dekoracyjnej, jak np. prezentująca się w postaci naturalnej rdzy. Co szczególnie warte podkreślenia, za pomocą tej masy możemy uzyskać upragniony efekt nie tylko na ścianach, ale i na powierzchniach drewnianych, drewnopodobnych czy plastikowych. Nowoczesność to dziś synonim oryginalności.
rdza.jpg
rdza.jpg (85.13 KiB) Przejrzano 9262 razy
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: Kobite »

Hyorin pisze:Tapeta jest bardzo dobra żeby ukryć wszystkie mankamenty naszego starego budownictwa.Osobiście po remoncie zerwałam wszystkie i postawiłam na gładzie.
No tak tylko z gładziami jest o tyle problem, że w całym mieszkaniu jest jeden wielki bałagan i taka prawda. Po za tym jak masz nierówne ściany to tapeta i tak nie będzie leżeć tak jak powinna i może być problem z przyklejeniem jej. Więc tak czy inaczej ściany będzie trzeba wyrównać najłatwiej połozyć jakiś podkład potem kupić tarczę szlifierską na wiertarkę czy wkrętarkę w azur można coś takiego znaleźć - azur.compl/index.php?sortuj=2&grupa=papier&kategoria=Produkty%20z%20papieru%20%C5%9Bciernego i dopiero na to ewentualnie kłaść tapetę, chociaż w gruncie rzeczy, jak raz położysz gładzie to potem malowanie trwa kilka chwil.
Milla
Świeżak na forum
Posty: 7
Rejestracja: sob lip 12, 2014 1:44 pm

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: Milla »

Fajnym rozwiązaniem są ściany dekoarcyjne, które mogą imitowac np. marmur, drewno.Podobno montaż jest łatwy, tak mi sprzedawca w voxie tłumaczył.U nas właśnie takie panele dekoracyjne bym widziała.
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: Pumpilka »

malinova pisze:To zależy gdzie, mam znajomych, którzy ściankę w kuchni wykleili/wyłożyli/zabudowali... klockami lego :) taka opcja tylko przy mniejszych powierzchniach ale efekt ciekawy
wow, ale pomysł!
pewnie też sporo dobrej zabawy przy tym mieli
Pyzata
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: Aleksandra »

I misternej pracy, bo takie lego to przeciez malutkie są,
chociaż to fajna zabawa dla całej rodziny:)
Ja jestem bardziej leniwa w tej dziedzinie, i wolałabym ozdobić ścianę jakąś ciekawą
fototapetą jak np w klimatach włoskich uliczek: dekorujemysciany.pl/category/uliczki czy innych widoków takich miejskich, bo to ciekawe klimaty.
A lego by mnie pewnie do szału zniecierpliwienia doprowadziło:)
zuzia.gola
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: pt lip 18, 2014 5:23 pm

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: zuzia.gola »

Może jakiś ciekawy kolor farby? Moja koleżanka namalowała obraz na ścianie, jest plastyczką. Wygląda to super :) Tez możesz spróbować jeśli masz zdolności plastyczne. Ja ich niestety nie mam dlatego skorzystałam z gotowego szablonu Jest to jakaś alternatywa jeśli Twoje dzieło Ci nie wyjdzie, a tez świetnie się prezentuje.
Margo
Zaglądacz forumowy
Posty: 18
Rejestracja: śr lip 01, 2015 6:43 pm

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: Margo »

Milla pisze:Fajnym rozwiązaniem są ściany dekoarcyjne, które mogą imitowac np. marmur, drewno.Podobno montaż jest łatwy, tak mi sprzedawca w voxie tłumaczył.U nas właśnie takie panele dekoracyjne bym widziała.
Chodzi o panele motivo?
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: siedemosiemdwa »

Cegła świetnie się sprawdza, przynajmniej na jedną ścianę. Tworzy to niesamowity klimat w pokoju.
ODPOWIEDZ