Co zamiast tapety?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
omnis
Zaglądacz forumowy
Posty: 25
Rejestracja: sob cze 13, 2015 8:06 am

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: omnis »

Dokładnie, na jedną ścianę ale nie na cały salon.
Teraz technik zdobienia ścian i materiałów jest bardzo dużo. Płytki, korek a może betonowe płyty lub płytki? Przykładowo jak pokój w załączniku. A i nie zapomnijmy o fototapetach.
Załączniki
real_dom_prywatny_pila_2 (1).jpg
real_dom_prywatny_pila_2 (1).jpg (46.25 KiB) Przejrzano 8803 razy
Pan Strach
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: siedemosiemdwa »

Hmm to na zdjęciu to płytki betonowe? Moja ciocia ma coś podobnego w przedpokoju i całkiem nieźle to wygląda.
joaśka
Świeżak na forum
Posty: 11
Rejestracja: pt wrz 04, 2015 9:34 am

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: joaśka »

Mnie bardzo podobają sie ściany surowe, betonowe lub z czegoś co ten surowy beton bardzo dobrze imituje.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: designerka »

Mi takze bardzo się takie podobają. Teraz są w wielu miejscach, bo beton i marmur są bardzo modnym tworzywem.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: kalioppe »

Nie lubię pustych, jednolitych ścian.
Także jeśli nie tapeta, to na pewno obraz albo zdjęcie, które ożywią wnętrze.
Można iść w klasykę i zainwestować w obraz olejny:rmbrandtpl/piekno-malarstwa-olejnego. Można też zaszaleć i postawić na nowoczesną grafikę. Ważne, żeby taka ozdoba była dopasowana do charakteru całego wnętrza.
OlaPe
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: śr paź 21, 2015 10:59 pm

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: OlaPe »

Gładź ładnie wygląda i w razie zabrudzenia łatwo i szybko można ją pomalować. Tapety też są ładne, jeśli podoba się Tobie tapeta to kup tapetę.
Laurka1
Zaglądacz forumowy
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 04, 2014 12:37 pm

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: Laurka1 »

Świetnie wyglądają ściany w betonie. Zwłaszcza w minimalistycznym salonie, gdzie wszystko jest takie "surowe". Moja znajoma wykorzystywała beton firmy Ecorson, zerknijcie, może i Was zaciekawi: ecorsonpl/pl/Efekt_betonu.html
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 527
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: kapitalna »

W takim wypadku zostaje farba. Malowanie ścian aktualnie jest bardzo modne .
kustosz
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 09, 2016 4:44 pm
Kontaktowanie:

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: kustosz »

Farba może być dla mnie, ale tylko i wyłącznie satyna. Jeśli nie farba, to fototapety są chyba najciekawszym rozwiązaniem, dają "kopa" wnętrzu.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: designerka »

omnis pisze:Dokładnie, na jedną ścianę ale nie na cały salon.
Teraz technik zdobienia ścian i materiałów jest bardzo dużo. Płytki, korek a może betonowe płyty lub płytki? Przykładowo jak pokój w załączniku. A i nie zapomnijmy o fototapetach.
Piękne to wnętrze! Nie mogę się napatrzeć! Chciałabym mieć taką ścianę u siebie za telewizorem.
ODPOWIEDZ