Co zamiast tapety?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: Majeczkaa »

Ja nieszczególnie przepadam za tapetami i fototapetami mimo tego że od kilku lat są bardzo modne. Wolę wnętrza, w których ściany pomalowane są farbą i na których są wzorki na ścianach. Jest to też zdecydowanie tańsza opcja, bo nawet najlepsza i najdroższa farba jest zdecydowanie tańszym produktem od fototapety. Wszelkie wzory na ścianach także nie wiążą się z ogromnymi kosztami, a powiedziałabym nawet, że są to bardzo niskie koszty, bo wystarczy nam do tego farba i szablon, który możemy wykonać własnoręcznie i z pomocą szablonu możemy w łatwy i szybki sposób bardzo fajnie ozdobić w zasadzie każdą ścianę. Niecały miesiąc temu przeprowadzałam mały remont pokoju mojego najmłodszego syna, który ma niecałe 5 lat. Postanowiłam zrobić mu kilka wzorów na ścianie. Na początku nie wiedziałam jak się do tego zabrać i gdzie kupić szablony. Zaczęłam szukać informacji w Internecie i trafiłam na tą stronę duluxpl/pl/wskazowki-i-porady-dotyczace-aranzacji/szablony-malarskie-na-sciane . Jest to strona marki Dulux, w której znajdują się porady dotyczące aranżacji. Z tego poradnika dowiedziałam się jak łatwo i tanio można przygotować szablony w domu. Wraz z synkiem zrobiliśmy mu na ścianach kilka samochodzików i jego imię. Nie dość, że jego pokój wygląda bardzo ładnie i ciekawie, to jeszcze mieliśmy fajną zabawę podczas malowania tych wzorów :)
Pan Strach
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: designerka »

Co zamiast tapety? Na pewno można po prostu pomalować ściany i coś powiesić. Jeśli nie, to może farba strukturalna? Albo cegła lub kamień dekoracyjny?
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: Kobite »

To ktoś w ogóle jeszcze używa czegoś takiego jak tapeta? Przecież to jest taki relikt przeszłości, że szkoda gadać, lepiej pomalować ściany na jedną dać jakąś fajną fototapetę i będzie grało, jak przegladaliśmy w poszukiwaniu fototapety do kuchni to znaleźliśmy tyle możliwości, że szok. Macie małą próbkę - dekowizjapl/fototapety-26-Do-Kuchni-i-Jadalni.html a znaleźć można w zasadzie wszystko.
JanaZCzech
Zaglądacz forumowy
Posty: 37
Rejestracja: śr sie 03, 2016 9:51 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: JanaZCzech »

Może ściana i jakieś ciekawe obrazki albo obrazy. Ja lubie z napisami motywacyjnymi. Uważam, że świetnie to wygląda.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: siedemosiemdwa »

Ja mam ściany pomalowane farbą, a do tego posiadam ozdobne półeczki (np. szcześciokątne) i proste grafiki. Wydaję mi się, że dobrze to razem wygląda.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: kalioppe »

Farba, zdecydowanie!
Osobiście o wiele bardziej wolę farby od tapet. Raz że lepiej się prezentują, dwa że wolniej się nudzą.
Trzeba tylko zwrócić uwagę na to, żeby farba była dobrze dobrana. Tu np. poradnik na temat dobierania farby do kuchni: budujeszpl/wiadomosc/farba-do-kuchni-jak-wybrac-ktora-farba-najlepsza/298/ . Inaczej możemy się niemiło rozczarować, kiedy dzień po malowaniu farba zacznie puchnąć albo odpadać całymi płatami. Jak dla mnie nie ma co ryzykować.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: designerka »

Też jestem zwolenniczką farby. Tylko wiele osób woli tapetę lub tę foto. Mi by się to zbyt szybko znudziło. A co myślicie o tynku strukturalnym?
anaIM
Świeżak na forum
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 05, 2016 10:00 am
Kontaktowanie:

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: anaIM »

designerka pisze:Też jestem zwolenniczką farby. Tylko wiele osób woli tapetę lub tę foto. Mi by się to zbyt szybko znudziło. A co myślicie o tynku strukturalnym?
No właśnie, czeka mnie remont, chce ściągnąć tapety no i właśnie nie wiem co na ściany, ponieważ nie są równe, a nie chce gładzi Słyszałam o farbach strukturalnych, że nadają się właśnie na takie ściany, a ich aplikacja jest szybka i łatwa. Może ktoś wyrazić swoją opinię na ich temat, czy dają fajny efekt i jakiej firmy farby strukturalne są dobre i warte uwagi?
JanaZCzech
Zaglądacz forumowy
Posty: 37
Rejestracja: śr sie 03, 2016 9:51 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: JanaZCzech »

Farby strukturalne są świetną sprawą. Łatwo się je kładzie. Chociaż ja jestem zwolennikiem klasycznych białych ścian i dodatków do tego w formie obrazów. Tak na marginesie chcę sobie zamówić na <regulamin> jeden. Wracając do ścian, to warto pokombinować, po nierówności są teraz trendy i można to ciekawie wykorzystać.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: Hyorin »

Najpopularniejsze jest chyba malowanie ścian farbami. To bezpieczne rozwiązanie. Zawsze można przemalować i zupełnie zmienić aranżację. Najważniejsze to użyć produktów dobrej jakości. Takie homebookpl/produkty/farby]farby można przejrzeć na homebook.pl/produkty/farby i zdecydować się, którą markę wybrać.
ODPOWIEDZ