Co zamiast tapety?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
kaka2
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: śr sie 21, 2013 9:50 am

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: kaka2 »

Fajną dla oka alternatywą tapety są też gipsowe panele dekoracyjne na ścianę - w którymś wątku też o nich pisałam. Można je chyba przemalowywać jak się znudzi kolorystyka. Na allegro sporo tego jest.
Pan Strach
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: Meble-Bogart.pl »

kaka2 pisze:Fajną dla oka alternatywą tapety są też gipsowe panele dekoracyjne na ścianę - w którymś wątku też o nich pisałam. Można je chyba przemalowywać jak się znudzi kolorystyka. Na allegro sporo tego jest.
Rzeczywiście, takimi panelami 3D można w bardzo prosty sposób ozdobić wnętrze. Na rynku pojawiają się coraz ciekawsze rozwiązania :) Wydaje mi się jednak, że zdecydowanie lepiej będą się one prezentować w pomieszczeniach o większym metrażu ;)
yettie
Zaglądacz forumowy
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 04, 2012 5:42 pm
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: yettie »

Polecam wam panele szklane do kuchni. Sprawdźcie ofertę bardzo dobrej jakości paneli szklanych
Klara23
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn lip 15, 2013 10:50 pm

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: Klara23 »

Mi bardzo podobają się maty Sibu, zamiast zwykłych tapet czy fototapet. Są niezwykłe. Mają różne faktury, motywy- są świetne.
Andrei
Zaglądacz forumowy
Posty: 29
Rejestracja: wt mar 11, 2014 12:38 pm
Kontaktowanie:

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: Andrei »

Wiesz, to zależy od tego jaki będzie motyw przewodni tej fototapety. Często zdarza się, że są one zwyczajnie obciachowe lub nie pasują do wnętrza w którym są instalowane. Czy nie lepiej zastanowić się nad fajnym kolorem ściany i ewentualnie zdecydować się na mniejsze naklejki ścienne?
Laurka1
Zaglądacz forumowy
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 04, 2014 12:37 pm

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: Laurka1 »

Coraz częściej inspiracją dla projektów staje się beton, lub duże kafle (60 cm/60 cm) imitujące beton. Wbrew pozorom takie rozwiązanie nie "ochładza" wnętrza. Gładka, szara powierzchnia świetnie komponuje się z resztą dodatków. Wygląda subtelnie i elegancko. Ja chyba też uległam tej betonowej modzie :)
Klara23
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn lip 15, 2013 10:50 pm

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: Klara23 »

Beton? Mi się to wogóle nie podoba.
Co do ścian to naklejki nie robią na mnie takiego wrażenia jak własnie mata Sibu :)
Andrei
Zaglądacz forumowy
Posty: 29
Rejestracja: wt mar 11, 2014 12:38 pm
Kontaktowanie:

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: Andrei »

Jeśli chodzi o beton to jak dla mnie ciekawym rozwiązaniem jest taka ściana razem z kominkiem. Z jednej strony wrażenie chłodu bijące od ściany, z drugiej żar wylewający się z kominka :)
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: Hyorin »

Tapeta jest bardzo dobra żeby ukryć wszystkie mankamenty naszego starego budownictwa.Osobiście po remoncie zerwałam wszystkie i postawiłam na gładzie.
Klara23
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn lip 15, 2013 10:50 pm

Re: Co zamiast tapety?

Post autor: Klara23 »

Andrei pisze:Jeśli chodzi o beton to jak dla mnie ciekawym rozwiązaniem jest taka ściana razem z kominkiem. Z jednej strony wrażenie chłodu bijące od ściany, z drugiej żar wylewający się z kominka :)

A masz jakieś zdjęcie takiego rozwiązania? Bo nie widziałam...
ODPOWIEDZ