Jaki styl w ogrodzie?

Pomysły na piękne meble do ogrodu.
Meble drewniane, rattanowe, hamaki, ławeczki, bujane fotele i inne pomysły na oryginalne meble do ogrodu. Rozmowy o urządzaniu przestrzeni przed domem.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Jaki styl w ogrodzie?

Post autor: kalioppe »

Ja jestem za jednorodną stylistyką. Czyli jeśli ratan to ratan, jeśli drewno to drewno. Takie kombinacje do mnie nie przemawiają, bo sprawiają wrażenie przypadkowych.
My postawiliśmy na drewno, zamówiliśmy komplet w tym sklepie, do tego ładne donice i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona i szczerze polecam takie rozwiązanie.
Pan Strach
Korek

Re: Jaki styl w ogrodzie?

Post autor: Korek »

Wszystko to raczej kwestia gustu. Jeden postawi krasnale ogrodowe i to co najmniej kilka, a innemu taki krasnal to kicz jakich mało. Najważniejsze by w takim ogrodzie później czuć się dobrze i nie tracić ciągle czasu na jakieś naprawy, które wynikają ze złego pomysłu na taki ogród ;)
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jaki styl w ogrodzie?

Post autor: siedemosiemdwa »

kalioppe ma rację, że trzeba wybrać jeden "materiał" przewodni i tego się trzymać, jeśli natomiast chodzi o styl ogrodu, to powinien komponować się z domem. Dziwnie wygląda nowoczesna willa, będąca jakimś niebanalnym konceptem architektonicznym połączona z ogrodem wyglądającym niczym z filmu o Tajemniczym Ogrodzie ;-) Jeśli dom jest nowoczesny, to niech i jego otoczenie takie będzie, a drewniane płotki, gliniane garnki i dzikie winogrona niech znajdą miejsce przy wiejskiej, sielskiej chacie :D
yettie
Zaglądacz forumowy
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 04, 2012 5:42 pm
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: Jaki styl w ogrodzie?

Post autor: yettie »

Ja w ogrodzie preferuję drzewka i krzewy owocowe. Te głównie przeważają w moim ogrodzie. Mogę polecić wam sklep berry and more w którym możecie zakupić krzewy takie jak <reklama wycięta, proszę czytać regulamin>, aronia sadzonki, itp.
Ostatnio zmieniony czw maja 22, 2014 7:52 pm przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: złamanie regulaminu
RudaMaryla
Zaglądacz forumowy
Posty: 60
Rejestracja: śr sty 08, 2014 7:49 pm

Re: Jaki styl w ogrodzie?

Post autor: RudaMaryla »

Ja swój dom od początku stylizowałam na Tajemniczy Ogród, więc zielsko mi przyrasta w trybie okropnie szybkim, ale lubię takie zakątki, gdzie nie ma miejsca na uporządkowanie, tylko czasem krzaki sekator zobaczą. No i takie zarośla są najprzyjemniejsze do siedzenia. Szkoda tylko, że mieszkam na piaskach, więc w moim ogrodzie brakuje drzew owocowych...
Andrei
Zaglądacz forumowy
Posty: 29
Rejestracja: wt mar 11, 2014 12:38 pm
Kontaktowanie:

Re: Jaki styl w ogrodzie?

Post autor: Andrei »

kalioppe - czy można wiedzieć z jakich względów zdecydowałaś się na drewno nie-rattanowe? :)
Na wiosnę polecam nowoczesne meble z ogrodowe z technorattanu http://ratanland.pl/17-meble-technorattanowe.html
sylwia4012
Zaglądacz forumowy
Posty: 36
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 11:04 am

Re: Jaki styl w ogrodzie?

Post autor: sylwia4012 »

Ja posiadam meble rattanowe i jestem z nich bardzo zadowolona. Też myślałam nad drewnianymi ale w końcu skusiłam się na te rattanowe i nie żałuje. Są lekkie i przede wszystkim uniwersalne. Kupiłam je tutaj po okazyjnej cenie. Mam nadzieje że beda mi służyły przez długi czas:)
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: Jaki styl w ogrodzie?

Post autor: Zbig55 »

Planuje założenie w ogrodzie ścieżek z kostki brukowej polbruku pośród roślin z przewagą roślin zimozielonych, najmniej pracy przy nich, do tego meble tylko drewniane, ogród bez tworzyw sztucznych to główne założenie.
RudaMaryla
Zaglądacz forumowy
Posty: 60
Rejestracja: śr sty 08, 2014 7:49 pm

Re: Jaki styl w ogrodzie?

Post autor: RudaMaryla »

Nie wiem, czy nie popełnisz błędu. Oczywiście, to "ty tu urządzisz", więc, ta kostka bukowa będzie Twoją wyłącznie decyzją, ale sama posiadam polbruk dookoła domu i na ścieżkach i wiem, jak bardzo się brudzi. Najbardziej tam, gdze stoi grill i stół do grilla. Po każdym spotkaniu przybywa plam i plamek, i choćbym nie wiem czym myła i impregnowała, wielkie g... to daje. Ostatnio myłam to jakiśmś kwasem, specjalnie do polbruku kupionym. Miało wyżereć tłuszcz i inne brudy z powierzchni, niestety.... plamy zostały i kolor dalej wyblaknięty.
zuzia.gola
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: pt lip 18, 2014 5:23 pm

Re: Jaki styl w ogrodzie?

Post autor: zuzia.gola »

Ja uwielbiam róże i drzewka owocowe, więc taki styl bym wybrała. . Tam znajdziecie jak sadzić roślinki, pielęgnować. Przede wszystkim róże, drzewka owocowe. A właśnie to mój styl w ogrodzie.
ODPOWIEDZ