Praca w Niemczech - jaką można dostać?

Pracy w branży wnętrzarskiej. Szukam/dam/współpraca/razem itp
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Praca w Niemczech - jaką można dostać?

Post autor: Anita12 »

Na jaką pracę można liczyć szukając czegoś w Niemczech?
Ktoś z was wyjeżdżał zarobkowo i podpowie czego się spodziewać?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Mikowicz
Bardzo stały bywalec
Posty: 397
Rejestracja: ndz sie 31, 2014 7:30 pm

Re: Praca w Niemczech - jaką można dostać?

Post autor: Mikowicz »

Myślę, że tym, co się nigdy nie kończy, są oferty pracy dla opiekunek w Niemczech.
Tutaj https://privatecare24.pl/oferty-pracy/ nawet możesz sobie zobaczyć coś więcej.
Generalnie to fajna sprawa, bo można lepiej zarobić niż w Polsce.
Aczkolwiek nie jest też tak, że można dostać taką pracę całkiem bez kwalifikacji.
Poczytaj sobie dokładniej na tej stronce co tam piszą.
alenka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pt gru 03, 2021 7:27 am

Re: Praca w Niemczech - jaką można dostać?

Post autor: alenka »

od jakiegoś czasu pracuje za granicą, w Niemczech. Jestem tu opiekunką osób starszych. Lubię ta pracę, nie narzekam na zarobki. Wyjeżdżam z agencją Dolce Vita, jeśli szukacie pracy w tym zawodzie to zdecydowanie polecam. Solidna i uczciwa firma i z tego co wiem to aktualnie szukają pracowników.
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Praca w Niemczech - jaką można dostać?

Post autor: duser »

Jak szukacie dobrej pracy w Niemczech to najlepiej szukać po znajomych którzy już tam pracują, ja tak zrobiłem. Pojechałem i tutaj dużo lepiej zarabiam, z podatkiem mi się rozliczać pomaga ta https://zwrot-podatkow.pl/zwrot-podatku-z-niemiec firma którą wynająłem i jestem z nich zadowolony.
sokolowski
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw gru 16, 2021 12:37 pm

Re: Praca w Niemczech - jaką można dostać?

Post autor: sokolowski »

Anita12 pisze: wt lut 12, 2019 10:58 am Na jaką pracę można liczyć szukając czegoś w Niemczech?
Ktoś z was wyjeżdżał zarobkowo i podpowie czego się spodziewać?
Z mojego doświadczenia to najważniejsze, by mieć umowę lokalną, niemiecką. Niektóre firmy robia tak, że podpisujesz w kraju umowę, polską, i na takich warunkach tam pracujesz. Ale to mniej optymalna wersja. Ja jechałem z Mondi Polska (oddział niemieckiej firmy) i wszystko było robione wg. zasad rynku niemieckiego.
emanea
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt gru 07, 2021 8:35 am

Re: Praca w Niemczech - jaką można dostać?

Post autor: emanea »

alenka pisze: czw gru 09, 2021 11:05 am od jakiegoś czasu pracuje za granicą, w Niemczech. Jestem tu opiekunką osób starszych. Lubię ta pracę, nie narzekam na zarobki. Wyjeżdżam z agencją Dolce Vita, jeśli szukacie pracy w tym zawodzie to zdecydowanie polecam. Solidna i uczciwa firma i z tego co wiem to aktualnie szukają pracowników.
też z nimi współpracuję od jakiegoś czasu, potwierdzam wszystko co piszesz. dodam tylko od siebie, ze jakiś czas temu zmienili nazwę i teraz działają jako Symeon Dolcevita. Warto to wiedzieć :)
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Praca w Niemczech - jaką można dostać?

Post autor: kapitalna »

Można poszukać w internecie lub za pośrednictwem agencji. Ja jednak takiego wyjazdu nie planuję, bardziej oferty pracy Bydgoszcz mnie interesują, bo jednak wolę pozostać w Polsce i tutaj robić karierę
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Praca w Niemczech - jaką można dostać?

Post autor: Anita »

Udaj się do agencji pracy Mondi Polska i zobacz jakie mają oferty pracy w Niemczech. Mi wydaje się, że oferty są bardzo różnorodne i każdy dla siebie znajdzie coś fajnego, a jak się umie język niemiecki to i płaca jest wyższa. Umiejętność języka w niektórych ofertach nie jest wymagana gdyż jest możliwość przyuczenia do wykonywania obowiązków w języku polskim.
k4sia
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:23 pm

Re: Praca w Niemczech - jaką można dostać?

Post autor: k4sia »

Anita pisze: czw maja 12, 2022 8:52 pm Udaj się do agencji pracy Mondi Polska i zobacz jakie mają oferty pracy w Niemczech. Mi wydaje się, że oferty są bardzo różnorodne i każdy dla siebie znajdzie coś fajnego, a jak się umie język niemiecki to i płaca jest wyższa. Umiejętność języka w niektórych ofertach nie jest wymagana gdyż jest możliwość przyuczenia do wykonywania obowiązków w języku polskim.
Dokładnie. Mondi ma całkiem fajne oferty i fajne warunki. Najważniejsze to jest to, że umowa jest na warunkach bezpośrednich z rynku niemieckiego. To jakby nie patrzeć dużo większe bezpieczeństwo. Dla pracownika.
Arek454
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: sob lip 10, 2021 6:03 pm

Re: Praca w Niemczech - jaką można dostać?

Post autor: Arek454 »

Jeśli nie chcecie wyjeżdżać za granicę na długi czas, to warto też pamiętać że jest sporo możliwości podjęcia pracy sezonowej. Najlepiej po prostu zorientować się w ciekawych możliwościach jakie się pojawiają na rynku pracy, dlatego sprawdź sobie jak wygląda [url=https://fachpraca.pl/oferty-pracy-za-gr ... /holandia/]praca jako zbrojarz Holandia/url], bo jeśli masz doświadczenie i konkretne umiejętności to raczej pójdzie CI to naprawdę szybko.
ODPOWIEDZ