Czym spulchniać ziemię?

Dyskusje o rzecza przydatnych w ogrodzie: lampy ogrodowe, solarne, różnego typu oświetlenie ogrodowe, i narzędzia sprawdzające się przy codziennych pracach w ogrodzie.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Czym spulchniać ziemię?

Post autor: Aleksandra »

Czym najlepiej spulchniać ziemię pod uprawę ogórków i pomidorów?
Nie wiem czy wystarczy jak przekopię, i nałożę szklarnię u góry, czy może przydać by mi się mogła np glebogryzarka ?
Od czego to zależy i co byście doradzili?
Pan Strach
Motyl
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: ndz maja 05, 2013 2:31 pm

Re: Czym spulchniać ziemię?

Post autor: Motyl »

Aleksandra pisze:Czym najlepiej spulchniać ziemię pod uprawę ogórków i pomidorów?
Nie wiem czy wystarczy jak przekopię, i nałożę szklarnię u góry, czy może przydać by mi się mogła np glebogryzarka?
Od czego to zależy i co byście doradzili?

Glebogryzarka? wezwij przyjaciół i rodzinę i Ci przekopią ogródek że ho ho.
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Czym spulchniać ziemię?

Post autor: Dorota40 »

No ta opcja z przyjaciółmi to o tyle, o ile sie ich ma:)
A jak raz przekopią to za rok nie wrócą, a glebę trzeba jednak corocznie użyźniać i spulchniac ( z tego co wiem)
Czas i tak upłynie.
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Czym spulchniać ziemię?

Post autor: Anita12 »

Kiedyś widziałam jak mój dziadek wziął do tego zwyczajne widły i po prostu nimi jakoś tą ziemię spulchniał. Zamierzam uczynić podobnie, ale muszę najpierw kupić narzędzia - jak mam machać widłami, to chociaż takimi nowoczesnymi :)
JacekPP
Zaglądacz forumowy
Posty: 29
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 12:45 pm

Re: Czym spulchniać ziemię?

Post autor: JacekPP »

Najlepiej kupić specjalistyczne specyfiki a jeżeli to nie pomoże to będziesz musiał przekopać to aby dostał się azot do gleby po prostu.
ODPOWIEDZ