Ile faktycznie można oszczędzić na panelach pv? Fotowoltaika?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Ile faktycznie można oszczędzić na panelach pv? Fotowoltaika?

Post autor: Dorota40 »

Ile faktycznie można oszczędzić na panelach pv? Fotowoltaika?
W jakim czasie to sie zwraca kosztowo?
Czas i tak upłynie.
Pan Strach
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Ile faktycznie można oszczędzić na panelach pv? Fotowoltaika?

Post autor: Aleksandra »

No w sumie jak już założysz panele PV to od tego momentu w ogóle nie płacisz za prąd w domu, bo całość pokrywa to, co wyprodukują panele, więc moim zdaniem zwrot zależy od tego jak duże dzisiaj placisz rachunki za energię elektryczną.
Jak 100 zł miesięcznie, to się nie opłaca, ale jaki kilkaset czy kilka tysięcy to wg mnie lecieć od razu i instalować, bo wtedy zwraca się o wiele szybciej.
Popytaj najlepiej w firmach typu https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/ , które instalują fotowoltaikę, to najszybciej Ci przeliczą czas zwrotu.
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Ile faktycznie można oszczędzić na panelach pv? Fotowoltaika?

Post autor: foxi11 »

Powiem tak, całkiem sporo.Korzystamy juz z tej instalacji ponad rok i mimo nie najlepszych warunków nasłonecznienia w tyn roku, produkcja prądu jest całkiem obiecująca. Długo zastanawialiśmy się nad montażem tej instalacji ale dopiero firma Kobo-Energy - https://kobo-energy.pl/fotowoltaika-olesnica/ nas przekonała , oczywiście wcześniej dokładnie wszystko tłumacząc.Przygotowali dla nas także bezpłatną wycenę przyszłej instalacji. Jeśli wy także się zastanawiacie nad montażem najwyższy czas przystąpić do działania.
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Ile faktycznie można oszczędzić na panelach pv? Fotowoltaika?

Post autor: malwa »

Ja mam w planach założenie instalacji przez firme edison energia, sąsiedzi mówią że warto, że się szybko zwróci a ta firma pomogła im także w uzyskaniu dotacji
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Ile faktycznie można oszczędzić na panelach pv? Fotowoltaika?

Post autor: kapitalna »

Można oszczędzić realnie tyle ile miesięcznie wydaje się na energię elektryczną. Moje rachunki spadły o 90% odkąd mam panele fotowoltaiczne. Jeśli szukacie najlepszej firmy do instalacji to odsyłam na stronę https://www.otovo.pl/ . Wykonali już tysiące instalacji w Europie, od jakiegoś czasu działają także w Polsce. Udzielają wydłużonej gwarancji, stawiają na wysoką jakość i najwyższy poziom obsługi klienta.
Zuzzanna
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: ndz lis 28, 2021 11:43 pm

Re: Ile faktycznie można oszczędzić na panelach pv? Fotowoltaika?

Post autor: Zuzzanna »

Ja tak samo jestem jak najlepszego zdania o fotowoltaice, to po prostu jest dobra inwestycja a że jeszcze nowoczesna i ekologiczna, to już lepiej być nie może. Zwrócić się może już nawet po 5-6 latach. Popieram i namawiam was, by zdecydować się na to rozwiązanie, będziecie zadowoleni, my widzimy ogromne oszczędności. W sprawie konkretnej firmy to podpowie wam, że my korzystaliśmy z Zielonej Firmy z Krakowa https://www.zielona-firma.biz/oferta/ i fajnie się spisali, to solidni specjaliści z rozsądnymi stawkami, warto zdać się na ich duże doświadczenie w temacie. Oprócz projektu i montażu pomagają także w znalezieniu dofinansowania na instalację a potem zajmują się też jej serwisem.
k4sia
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:23 pm

Re: Ile faktycznie można oszczędzić na panelach pv? Fotowoltaika?

Post autor: k4sia »

Teraz jest trochę gorzej, bo zmieniły się przepisy ale moim zdaniem nadal warto. To zawsze jest jakaś oszczędność dla kieszeni. Zawsze warto skonsultować z firmą, która ma doświadczenie. Hymon ma spore. Zobacz u nich. Na pewno fajnie zrobią projekt. Mają doświadczenie.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Ile faktycznie można oszczędzić na panelach pv? Fotowoltaika?

Post autor: Majeczkaa »

Też chętnie się dowiem po jakim czasie nastąpi zwrot inwestycji. Jeśli to komuś pomoże, to zarówno instalację jak i pompę ciepła zamawiałam u https://www.hewalex.pl/oferta/fotowoltaika/. Nie żałuję zakupu, bo w planach od dawna miałam przesiadkę na odnawialne źródła energii, a ceny prądu i węgla tak poszły w górę, że w zasadzie powinnam to zrobić już dawno, niemniej dobrze by było wiedzieć, czy termin oszacowany przez firmę faktycznie pokryje się z rzeczywistością. Mam znajomego, który realizował projekt podobnej wielkości co ja i u niego zwrot pojawił się już po 5 latach, więc liczę, że u mnie pojawią się równie optymistyczne wyniki.
Ewa G.
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn paź 04, 2021 11:41 am

Re: Ile faktycznie można oszczędzić na panelach pv? Fotowoltaika?

Post autor: Ewa G. »

W moim przypadku fotowoltaika pokrywa około 80-90% dotychczasowych wydatków na energię elektryczną, więc widzę realne korzyści ;) Mało jednak osób wie, że aby panele PV działały skutecznie trzeba o nie dbać, a więc systematycznie czyścić, o czym można przeczytać m.in. tutaj https://sm-project.pl/czyszczenie-panel ... taicznych/ Niestety, ale jak ze wszystkim w życiu, jeśli chcemy efekty, to musimy też sami się o to trochę zatroszczyć :) Także polecam pogłębiać swoją wiedzę w temacie fotowoltaiki, aby być świadomym użytkownikiem!
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Ile faktycznie można oszczędzić na panelach pv? Fotowoltaika?

Post autor: kapitalna »

Jak najbardziej fotowoltaika Zielonka to dobre rozwiązanie dla biznesu i bardzo wiele firm decyduje się na montaż takiej instalacji. Dzięki temu firma może zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej. Co więcej, także jest opcja odsprzedaży prądu, z czego wiele instytucji korzysta
ODPOWIEDZ