Fotowoltaika na budynkach firmowych

Jak je urządzić? Funkcjonalność i estetyka pomieszczeń magazynowych.
Regały, przestrzeń halowa.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Fotowoltaika na budynkach firmowych

Post autor: Dorota40 »

Fotowoltaika na budynkach firmowych - pytanie mam takie, czy instalacje fotowoltaiczne realizowane nie na domu prywatnym, a na firmowych budynkach równiez mogą być dofinansowane z programu rządowego?
Wiem że to tylko 5000 zł dopłaty max, ale i tak chciałabym skorzystać?
Czas i tak upłynie.
Pan Strach
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Fotowoltaika na budynkach firmowych

Post autor: Aleksandra »

A nie wiem, ale ciekawe pytanie, bo mi się wydawało że na instalacje fotowoltaiczne
to bez względu na to czy na firmę czy na siebie to można dostać dopłatę, ale teraz już
nie jestem taka pewna.
Spytaj najlepiej w jakiejś firmie, która robi takie instalacje fotowoltaiczne to oni Ci wytłumaczą w 5 minut
i nie będziesz musiała po forach latać. Tu przykładowa: https://hymon.pl/
:mrgreen:
Debora
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw mar 11, 2021 4:40 pm

Re: Fotowoltaika na budynkach firmowych

Post autor: Debora »

Ja uważam, że założenie paneli słonecznych na budynkach firmowych jest bardzo dobrym pomysłem bo pewien sposób zaoszczędzasz pieniążki na dalsze życie. Mam nawet bardzo dobrą firmę <admin zachęca do czytania regulaminu lub spojrzenia wyżej, na podświetlone na czerwone pole> , która oferuję się pełnym profesjonalizmem w kierunku do klienta. I przede wszystkim mają dobrej jakości produkty.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Fotowoltaika na budynkach firmowych

Post autor: designerka »

Myślę sobie, że dzisiaj większość firm powinna rozważyć założenie panele fotowoltaicznych na firmach. To nie tylko pozwala zaoszczędzić prąd, ale i pozytywnie wpływa na wizerunek firmy.
sokolowski
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw gru 16, 2021 12:37 pm

Re: Fotowoltaika na budynkach firmowych

Post autor: sokolowski »

Dokładnie. Firmy sporo energii "konsumują". Nawet te małe. Znajomy prowadzi warsztat i w tym roku położył sobie całą instalację. A właściwie to Hymon mu zakładał. Sporo teraz oszczedza. W warszczacie całość jest elektryczna. Oświetlenie, narzedzia oparte na pneumatyce, gdzie kompresor tez elektryczny i sporo energii bierze.
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Fotowoltaika na budynkach firmowych

Post autor: malwa »

Wiem że ta https://www.edisonenergia.pl/ firma która u mnie zakładała fotowoltaikę również ma ofertę dla firm więc u nich lepiej pytać o konkrety. Zawsze najlepiej udać się do źródła w takich sprawach a to znana firma więc śmiało można im zaufać
asieczek
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 8:28 am

Re: Fotowoltaika na budynkach firmowych

Post autor: asieczek »

Firmy również montują instalacje fotowoltaiczne, może nawet częściej niż osoby prywatne. I w zależności od ilości paneli mogą nie tylko oszczędzać ale i zarabiać na produkowanej energii. Jeśli zastanawiasz się nad takim rozwiązaniem to zgłoś się do https://www.otovo.pl/ . Oni na pewno zajmą się instalacją od a do z i udzielą długiej gwarancji serwisowej.
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Fotowoltaika na budynkach firmowych

Post autor: Anita »

W firmach czy też u osób prywatnych do wykonania instalacji fotowoltaicznej polecam Hymona. Firma z sporym doświadczeniem, która wykonuje zarówno audyt i projekt jak i montaż i serwisowanie swych instalacji by zawsze wytwarzały energię na najwyższym poziomie. Firma działa na terenie całej Polski więc dysponuje większą ilością ekip montażowych co przekłada się na szybszą realizację naszej inwestycji.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Fotowoltaika na budynkach firmowych

Post autor: Hyorin »

Tak, dofinansowania dla przedsiębiorców są na prawdę spore + możliwość odliczenia od podatku. Czego chcieć więcej :D
Fifi34
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 3:28 pm

Re: Fotowoltaika na budynkach firmowych

Post autor: Fifi34 »

To prawda. Jest teraz wiele programów i krajowych, i lokalnych, które pozwalają uzyskać dofinansowania na takie ekologiczne inwestycje. Jeśli chodzi o opłacalność to myślę, że koszt takiej instalacji szybko się zwróci. Przed podjęciem decyzji o montażu warto przeprowadzić kalkulację, jak to będzie wyglądało w praktyce. Warto do tych kosztów doliczyć koszty czysto eksploatacyjne jak np. zakup tego typu środków https://oemenergy.pl/oferta/fotowoltaik ... odulow-pv/ do czyszczenia paneli fotowoltaicznych + ewentualnie koszt usługi.
ODPOWIEDZ