Projekty domów - a'la Dworek czy minimalistyczne bryły?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Projekty domów - a'la Dworek czy minimalistyczne bryły?

Post autor: Aleksandra »

Jakie projekty domów wam się najbardziej podobają?
Bo ja jak tam przejeżdżam czasem przez polskie wiochy to mam wrażenie, że w wielu miejscach właściciele troszkę przesadzili: kolumienki i arkady jak w starodawnych dworkach, miliony wykuszy i dachowych ścieć, które nijak się mają do praktycznego i taniego budowania itd itd.

Zdecydowanie bardziej podoba mi sie prostota: bryły proste, ale nie kanciaste, nowoczesne, ale bez przesady no i bez mega nawiązań do czasów króla Sasa.

Taki np domek: dominantapl/oferta/Lolek.html uważam za bardzo fajny.
Projekt przyzwoity, z Dominanty - taki ladny, ale nie przegięty.

a wy, co wam sie podoba?
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Projekty domów - a'la Dworek czy minimalistyczne bryły?

Post autor: Kawowa »

Ja chyba pozostanę wierna tradycji. Bardzo podobają mi się klimaty dawnych dworków i gdybym tylko mogła wybierać, to wybrałabym właśnie taki dworek
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Projekty domów - a'la Dworek czy minimalistyczne bryły?

Post autor: Dorota40 »

Hm, a mnie w zasadzie się każdy projekt domu podoba - czy to dworek, czy raczej taki klasyczny domek. Przejrzałam sobie dla ciekawości projekty z tej strony dominantapl/ no i tam NIE MA czegoś, co by mi się nie podobało...
A ja naprawdę jestem dość wymagajaca "wizualnie" bo na kwestiach technicznych wcale się nie znam.

A najbardziej to bym chciała pałac:)
KacperIl
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:08 am

Re: Projekty domów - a'la Dworek czy minimalistyczne bryły?

Post autor: KacperIl »

Już jakiś projekt może wpadł Wam w oko, czy jeszcze nie do końca? W mojej opinii jeżeli przede wszystkim szukacie gotowych projektów to ze swojego doświadczenia jak najbardziej mogę polecić do sprawdzenia również projekty domów z biura projektów Archon, który zdecydowanie mogę polecić ze względu na różnorodność dostępnych propozycji zarówno, jeśli chodzi o wersje parterowe oraz piętrowe. Nasz wybór to akurat projekt domu Dom w malinówkach 11, który jednocześnie daje takie możliwości jak bezpłatna zgoda na zmiany oraz pakiet OZE.
asieczek
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 8:28 am

Re: Projekty domów - a'la Dworek czy minimalistyczne bryły?

Post autor: asieczek »

Z realizacją założeń na wczesnym etapie jeśli chodzi o OZE trudno się nie zgodzić. Uwzględnienie potrzebnych instalacji oraz parametrów może sporo ułatwić montaż, a później ułatwi zamaskowanie wielu elementów instalacji. Tutaj https://www.amprojekt.com.pl/blog/27-po ... sie-oplaca
wspominają akurat o fotowoltaice. Falownik musi być przy bezpiecznikach także warto wcześniej pomyśleć jak poprowadzić kable z dachu na dół.
ODPOWIEDZ