Panele na zadaszeniu tarasu?

Altanki, domki ogrodowe, wiaty, zadaszenia, place zabaw dla dzieci i inne elementy małej architektury ogrodowej. Co wybrać, czego unikać, jak stawiać przed domem różne niespotykane cuda. Rozmowy.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Panele na zadaszeniu tarasu?

Post autor: Dorota40 »

Nie mogę na domu położyć paneli bo mam starą dachówkę i musiałabym wymienić cały dach. Wiecie czy na dachu tarasu można założyć panele słoneczne? Czy to może za ciężkie na taki dach?
Czas i tak upłynie.
Pan Strach
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Panele na zadaszeniu tarasu?

Post autor: Aleksandra »

Wydaje mi się, że dach tarasu jest za delikatny, bo panele słoneczne swoje ważą.
Ale nie jestem specjalistą więc raczej nie sugeruj się wypowiedziami ludzi tylko sprowadź fachowca, który robi montaż fotowoltaiki. Przyjedzie na miejsce - to nic nie kosztuje, sprawdzi, może da się u ciebie postawić je bezpośrednio na ziemi?
U mnie ta firma montowała https://hymon.pl/serwis-i-montaz/ i jestem zadowolona :)
Debora
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw mar 11, 2021 4:40 pm

Re: Panele na zadaszeniu tarasu?

Post autor: Debora »

Hej, panele to bardzo dobra inwestycja. My też właśnie zakładaliśmy, ale my na trawniku bo niestety na dach byśmy musieli zmieniać. A współpracowaliśmy z firmą xyz, która skradła nasze zaufanie zaraz po rozmowie z szefostwem. Jesteśmy zachwyceni z współpracy . Serdecznie polecamy i pozdrawiamy.

<admin zachęca do czytania regulaminu lub spojrzenia wyżej, na podświetlone na czerwone pole>
ODPOWIEDZ