Co w swojej kuchni lubicie najbardziej?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
rados
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:10 pm

Re: Co w swojej kuchni lubicie najbardziej?

Post autor: rados »

Piekarnik na odpowiedniej wysokości :) Większość kuchni jest tak zrobiona, ze piekarniki lądują pod blatem i trzeba się do niego schylać. A fajnym rozwiązaniem jest podniesienie go o jakieś 50 cm i wtedy jest na wysokości wzroku. Łatwiej wyciągnąć potrawę, łatwiej kontrolować. Wszystko łatwiej. A jak piekarnik jest tak ładny jak SPG67 Solgazu, to staje się ozdobą. Nie musi być zawsze schowany pod blatem.
Pan Strach
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Co w swojej kuchni lubicie najbardziej?

Post autor: niewazne »

Są domyki, spowalniacze innych firm i tez są spoko. U mnie tylko cargo i na szerokich i glebokich szufladach blumy a reszta z tańszych co nie znaczy gorszych. Użytkuję 3 lata w kuchni i nie widze różnicy. Podokładaliśmy spowalniacze w szafkach i wymieniliśmy prowadnice w szufladach u dzieci w meblach z tych fabrycznych na te zamienniki blumowe i nic sie z nimi nie dzieje. Poszukaj zamienników.

Zerknij sobie do sklepu Belmeb:
https://www.belmeb.pl/akcesoria-meblowe ... dnice.html

W sklepie mają sporo dobrych markowych akcesoriów kuchennych.
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Co w swojej kuchni lubicie najbardziej?

Post autor: duser »

Ja lubię to, że jest ustawna.
___
https://stop-kunstschmiede.eu/sichtschu ... aus-polen/
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Co w swojej kuchni lubicie najbardziej?

Post autor: duser »

Na pewno, jak gotujemy w domu to mamy wpływ na to, czy jemy zdrowo. Także warto sprawdzić, 100g cukru ile to jest szklanek. Składniki trzeba dokładnie odmierzać i warto wiedzieć, jak robić to najlepiej. Opłaca się korzystać z podpowiedzi, jakie są na blogach kulinarnych.
scesny
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:08 pm

Re: Co w swojej kuchni lubicie najbardziej?

Post autor: scesny »

duser pisze: wt sty 24, 2023 1:43 pm Ja lubię to, że jest ustawna.
To Ci zapewni odpowiedni układ mebli. Najlepiej w zabudowie, bo najwięcej będzie można wyciągnąć z samej przestrzeni. Inna sprawa, że w takiej kuchni można poszaleć z układem sprzętu. Jak pisał rados - podniesienie piekarnika na wyższy poziom. Lepszy wgląd do środka i łatwiejsza obsługa. Do tego lepiej można dopasować położenie płyty na blacie i spokojnie można poszaleć i zrobić sobie nawet taką dużą jak te Solgazu Innova, co mają 77 cm. I mają po 5 palników, czy też pół, bo te wersje mają je ukryte pod szkłem.
Bari21
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pt lis 26, 2021 8:25 am

Re: Co w swojej kuchni lubicie najbardziej?

Post autor: Bari21 »

Póki co urządzam swoją kuchnię i wciąż zastanawiam się na jakie rozwiązania się zdecydować. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będą meble na wymiar. Upatrzyłam je sobie pod adresem: https://venotto.pl/katalog-mebli/meble-kuchenne/ . Co myślicie o tej firmie?
Karmina
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:32 am

Re: Co w swojej kuchni lubicie najbardziej?

Post autor: Karmina »

Zamiast szafek szuflady!!! A jak szafki to nie do samego sufitu, bo nie ma jak później sięgać na samą góre. Długi blat roboczy, nie dawać zlewu pod okno.
Sama kuchnia powinna być dobrze przemyślana, bo jest to pomieszczenie, w którym spędza się zwykle wiele czasu (szczególnie jeśli lubimy gotować) A sam remont kuchni należy do jednego z bardziej problematycznych.

Jeśli szukacie inspiracji polecam stronę dekoratora wnętrz z Krakowa:
https://marengo-architektura.com/

jest tutaj wiele inspirujących pomysłów.
dzoana
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:29 am

Re: Co w swojej kuchni lubicie najbardziej?

Post autor: dzoana »

W organizacji całej kuchni z pewnością pomoże Wam hydraulik Zbigniew Dziomdziora Instalatorstwo Łódź: http://hydraulik-lodz.pl/ . Polecam bliżej zapoznać się z jego usługami. To naprawdę świetny fachowiec. Miałam okazję korzystać z jego usług przy remoncie i byłam bardzo zadowolona.
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Co w swojej kuchni lubicie najbardziej?

Post autor: foxi11 »

Nasza kuchnia to wszechobecna biel i właśnie to najbardziej się mi w niej podoba. Właśnie do malowania ścian używamy dobrej jakości białe farby z firmy Dulux i to najbardziej chyba wpływa na trwałość bieli na ścianach. To sprawdzona firma jeśli chodzi o farby , więc z pewnością w najbliższym czasie nie zamierzamy zmieniać farby.
ODPOWIEDZ