Ubezpieczenie mieszkania

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Onstek
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt mar 30, 2021 9:34 am

Ubezpieczenie mieszkania

Post autor: Onstek »

Hej,
Pytanie o ubezpieczenie mieszkania,
Mam kredyt w Pekao SA od roku, jeden z warunkow udzielenia kredytu to wykupienie ubezpieczenia mieszkania ktore oferuje bank, tak tez zrobilam, mam wykupione obowiazkowe ubezpieczenie tzw “sciany” plus OC.
Wiadomo ze bankowe ubezpieczenia szału nie robia i chcialabym doubezpieczyc poza bankiem w jakims TU np ruchomosci, czesci stale, piwnice itp.
Pekao sa powiedzialo mi ze nie moge kozystac dodatkowo z innego TU niz to ktore jest oferowane przez bank.
Ale czy tak naprawde jest?
Ja rozumiem ze nie moge dodatkowo ubezpieczyc w innym towarzystwie tych samych rzeczy ktore ubezpiecza mi juz ubezpieczenie z banku.
Natomiast inne rzeczy ktore nie wchodza w zakres polisy z banku, powinnam moc ubezpieczyc sobie gdzie chce.
Czy ktos doubezpieczal sobie mieszkanie majac juz podstawowe ubezpieczenie z banku?
Pan Strach
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Ubezpieczenie mieszkania

Post autor: niewazne »

Ależ oczywiście, że możesz zakupić dodatkową polisę. Pekao powiedziało, bo pracownik chce dosprzedać. Możesz wybrać dowolne Towarzystwo z zakresem odpowiadającym Tobie i mieć zdecydowanie szerszą ochronę.

Od siebie polecam firmę Compensa:
https://www.compensa.pl/

Na ich stronie mozesz zobaczyć sobie jakie mają zakresy ubezpieczenia nieruchomosci.
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Ubezpieczenie mieszkania

Post autor: duser »

To ważne, aby mieszkanie było ubezpieczone. Chroni to Ciebie przed wieloma konsekwencjami awarii nad którymi nie masz wpływu. Pod adresem: https://www.ergohestia.pl/dla-firmy/ube ... nia-rolne/ jest strona gdzie wybór ofert jest naprawdę duży, więc na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie.
ODPOWIEDZ