Ćwiczenia dłoni

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Ćwiczenia dłoni

Post autor: kalioppe »

Moja babcia ma problemy ze stawami. Ostatnio nie może już czasem utrzymać długopisu. Myślicie, że ćwiczenia, w których wykorzystuje się piłki rehabilitacyjne( np przykład piłek z oferty ACTIMED) mogą jej pomóc?
Pan Strach
raczek
Zaglądacz forumowy
Posty: 61
Rejestracja: czw maja 16, 2013 2:02 pm

Re: Ćwiczenia dłoni

Post autor: raczek »

Myślę, ze nie powinnaś się sama zabierać za naprawianie stawów babci a udać sie z nią do lekarza, a później na rehabilitację pod okiem fachowców.
Motyl
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: ndz maja 05, 2013 2:31 pm

Re: Ćwiczenia dłoni

Post autor: Motyl »

Lepiej jednak pójdź z babcią do specjalisty skoro nie może już długopisu utrzymać. Moja babcia miała tak samo i okazało się, że ma reumatyzm.
Kupuję jej na to Lyprinol i jest już poprawa. Tak sobie myślę, ze starość jest straszna.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Ćwiczenia dłoni

Post autor: siedemosiemdwa »

Taki sprzęt rehabilitacyjny to dobry pomysł, bo babcia będzie mogła codziennie ćwiczyć ręce bez konieczności odbywania męczącej podróży poza miejsce zamieszkania, ale najpierw obowiązkowo trzeba z nią pójść do lekarza i zobaczyć, co on powie. Może ma jakieś starcze zapalenie stawów, a wtedy lepiej nie ćwiczyć, bo można jeszcze bardziej obciążyć chore stawy.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Ćwiczenia dłoni

Post autor: katarynka »

By uniknąć takich problemów w przyszłości, należy już za młodych lat aktywnie uprawiać sporty, zamiast siedzieć ciągle na stołku, a potem narzekać jak to wszystko nas boli.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Ćwiczenia dłoni

Post autor: kangurka »

Dla mnie idealnym ćwiczeniem dłoni jest trzymanie mojego ciężkiego aparatu fotograficznego. Po całym dniu robienia zdjęć zawsze bolą mnie mięśnie ;). A tak poważniej odpowiednia rehabilitacja oczywiście ma sens.
Awatar użytkownika
Brodacz876
Zaglądacz forumowy
Posty: 87
Rejestracja: pt cze 20, 2014 12:11 pm

Re: Ćwiczenia dłoni

Post autor: Brodacz876 »

kalioppe pisze:Moja babcia ma problemy ze stawami. Ostatnio nie może już czasem utrzymać długopisu. Myślicie, że ćwiczenia, w których wykorzystuje się piłki rehabilitacyjne( np przykład piłek z oferty ACTIMED) mogą jej pomóc?
To jest po prostu starość. Kup jej coś takiego jak Varigrip, powinno pomóc ;)
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Ćwiczenia dłoni

Post autor: kangurka »

Na stawy są też podobno jakieś suplementy. Mój kolega brał coś droższego, ale nie pamiętam nazwy. Pomogło mu w każdym razie całkiem nieźle.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Ćwiczenia dłoni

Post autor: siedemosiemdwa »

Wydaję mi się, że jeśli Twój znajomych cierpiał na artrozę to stosował Hyalutidin - mogłabyś się go zapytać czy to o ten suplement chodziło? Jest w tej chwili chyba jednym z najdroższych na rynku, ale też jedno opakowanie uzupełni niedobór kwasu hialuronowego oraz pobudzi organizm do jego produkcji (oczywiście, jeśli choroby stawów są bardziej zaawansowane, to wtedy jedna kuracja nie wystarczy).
Awatar użytkownika
Gagarinka
Zaglądacz forumowy
Posty: 97
Rejestracja: wt paź 27, 2015 3:39 pm

Re: Ćwiczenia dłoni

Post autor: Gagarinka »

a do takich ćwiczeń dłoni można wykorzystać jakiś konkretny sprzęt,
gadżety itd ?
ODPOWIEDZ